Vücut Bakımı
Trend

Altın Otunun Mucizevi Faydaları ile Tanışın

Altın otunun faydaları arasında; cildin nemlendirmesinden, basur problemini gidermesine, hazımsızlık sorunun gidermesinden cildi güneşin UV ışınlarına karşı korumasına kadar birçok etkisi bulunmaktadır.

Altın otu bitkisi, bitkinin altın renginden olmasından alır. Buna ek olarak kurutulmasına rağmen renginin bozulmaması, bu ismi hak etmesini sağlıyor. Cilt üzerinde mucizevi etkiler bırakan altın otu, cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı (UV ışınları) koruma altına alır, ciltte ve vücutta rahatlatıcı bir his bırakır, cildin nem dengesini koruyarak cilt kuruluğunun önüne geçer.

Altın otunun faydaları

Altın otu, halk arasında “güneş çiçeği” olarak da bilinir. Bilimsel ismi “Helichrysum Arenarium” olan altın otu, bu isimler dışında dalakotu, mayasılotu, helichrysum italicum, aspleniaceae gibi isimlerle de anılmaktadır.

Sağlık açısından birçok faydası bulunan altın otu, cilt üzerinde mucizevi etkilere bırakmaktadır. Genel olarak kayalıkların etrafında yetişen altın otu özellikle yüksek kayalıklı bölgelerde daha fazla görülmektedir.

Sindirimi kolaylaştırıcı özelliği, eklem ağrılarına iyi gelen yönleri ve daha birçok sağlık sorunu üzerinde ciddi olumlu etkilere sahip olan altın otu, cilt üzerinde bıraktığı mükemmel etkisi ile cilt sorunlarının çözümünde de kullanılmaktadır. Peki, altın otunun cilde faydaları nelerdir?

İlginizi Çekebilir: Zeytinyağının Cilde Faydaları

Altın Otunun Cilde Faydaları

Doğanın sunduğu harika bitkilerden biri olan altın otu, cilt üzerinde bıraktığı etkileri ile Asya ülkelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Türkiye’de altın otu kremi formunda üretilerek daha kolay kullanıma sunulan bitki, cilt üzerinde bıraktığı etkileri ile kendinden söz ettirmektedir. İşte altın otunun cilde faydaları…

 • Cilde ve vücuda ferahlık hissi verir,
 • Doğal güneş koruması sağlayarak cildi güneşin UV ışınlarına karşı korur,
 • Cildin doğal nem dengesini koruyarak cilt kuruluğunun önüne geçer,
 • Cildi beslemeye yardımcı olur.
 • El, yüz ve tüm vücutta kullanıma uygundur.

Yukarıda saydığımız altın otu genel faydalarıdır. Ancak bunlar dışında da birçok yönden faydası bulunmaktadır. Altın otu bitkisini kullanan kullanıcılar, yaşadıkları deneyimleri anlatırken beklediklerinden çok daha fazla etkisini gördüklerini söylüyor. İşte altın otu bitkisinin diğer faydaları…

Migren Ağrısına İyi Gelir

Altın otunun faydaları saymakla bitmez. Çoğu kişide var olan problemlerden biri olan migren ağrısı, ciddi baş ağrılarına neden olmaktadır. Altın otu bitkisi, migren ağrısını da geçirmektedir. Hazır satılan altın otu kremini kullanarak da migren sıkıntısından kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Editörün Önerisi

Altın otu kreminin faydaları hakkında yapılan yorumları da değerlendirerek ürünün mükemmel etkilerini yakalamak için Uraw altın otu kremi kullanabilirsiniz.

Altın otu kremi
Sipariş vermek için tıklayın

Eklem Ağrılarına İyi Gelir

Doğanın harika bitkilerinden biri olan ve birçok sağlık sorununa karşı ürettiği çözümleri ile kullanılan altın otu, eklem ve diz ağrıları üzerinde de son derece etkili sonuçlar bırakmaktadır. Altın otu bitkisini kurutarak ya da krem kıvamına getirerek kullanabileceğiniz gibi hazır satılan altın otu kremini de kullanarak diz ve eklem ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Antioksidan Özelliğe Sahiptir

Altın otunun faydaları arasında antioksidan özelliğe sahip olması ile cilt gözeneklerini sıklaştırmasına da etki etmektedir.

Cilt gözenekleri, kullanılan makyaj malzemelerinden ya da dış etkenlerden dolayı açılır ve bu da ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olur. “Ölmez otu” olarak da adlandırılan altın otu, cilt üzerinde etkili sonuçlar bırakan bir bitki türüdür. Antioksidan özelliğe sahip olması sayesinde cilt gözeneklerini sıklaştırarak daha güzel bir görünüm kazandırır.

İdrar Sökücü Özelliğine Sahiptir

Birçok sağlık problemi üzerinde doğal yollardan olumlu etkiler sunan altın otunun faydaları arasında idrar yolları enfeksiyonuna karşı sunduğu müthiş etki de yer alıyor. Tedavisi mümkün olan bu sorunun çözümü için de doğanın eşsiz hediyesi altın otu kullanılabilir. İçeriğindeki besin ve mineraller sayesinde güçlü bir idrar sökücü görevi gören altın otu ile yaşadığınız bu sorunu da ortadan kaldırabilirsiniz.

Aktarcılardan hazır kurutulmuş altın otu alarak çay formunda demledikten sonra tüketebilirsiniz.

Böbrek ve Safra Kesesini Çalışmasını Destekler

Ciddi bir sorun olan böbrek ve safra kesesi, erken sürede önlem alınmadığında önüne geçilemez problemlere neden olabilir. Elbette böyle bir sorun karşısında uzman bir doktordan destek almak en doğrusudur. Altın otunun faydaları arasında böbrek, safra kesesi ve pankreası çalıştırması da yer almaktadır.

Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Kilo problemi de insanların en çok yakındıkları durumların başında gelmektedir. Hızlı kilo verip güzel bir vücuda sahip olmak isteyenler de ölmez otu kullanarak bu sorunlarından daha erken sürede kurtulabilirler.

Hazımsızlığı Giderir

Hazımsızlık, ciddi bir problemdir. Kilo almaya neden olan ve vücut direncinin düşmesine neden olan hazımsızlık sorununa karşı kullanabileceğiniz altın otunun faydaları arasında hazımsızlığı gidermesi de bulunuyor. Düzenli olarak kullanmaya devam ettiğinizde, bu sorunu da atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Sindirim Sistemini Destekler

Doğanın sunduğu harika bitkilerinden biri olan altın otunun faydaları arasında bazı dahili problemlerin giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Sindirim sistemini destekleyen ölmez otu, kurutularak çay formunda tüketildiğinde, sindirim sistemi üzerinde ciddi etkiler yaratır ve yaşanan sindirim sistemi problemini ortadan kaldırır.

İlginizi Çekebilir: Deri Sarkması Nedenleri ve 5 Etkili Çözüm Önerisi

Ölmez Otu Yağı (Altın Otu) Nasıl Yapılır?

Altın otu yağını evde de yapabilirsiniz. Bunun için aktarcıdan hazır olarak aldığınız kurutulmuş altın otunu hazırlayın. Daha sonra aşağıdaki adımları uygulayarak evde altın otu yağı yapmaya başlayın.

 • Altın otu miktarına göre bir tencere alın ve içerisine bir bez koyun.
 • Altın otunun çiçekli kısmını kırın. (bitkinin kuru ve nemli olmamasına dikkat edin).
 • Kırdığınız altın otu çiçeklerini bir kavanoza koyun.
 • Organik zeytinyağını kavanoza boşaltın.
 • Daha sonra tencerenin içerisine suyu koyun ancak suyun tencereden 2/3 oranında olmasına dikkat edin.
 • Daha sonra hazırladığınız kavanozu tencerenin içine koyun.
 • Tencereyi 2 saat kadar kısık ateşte kaynatın.
 • Daha sonra 1 gece bekletin, daha sonra bir cam kaba koyarak etrafını iyice kapatın ve güneş ile temas etmemesine dikkat edin.

Hazır şekilde satılan altın otu kremi de kullanıma uygun şekilde formüle edildiği için güven içinde kullanabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu