Cilt Bakımı

Buğday Yağı Maske Tarifleri [6 Maske Önerisi]

Buğday yağı cilde faydalarıyla bilinmektedir. İçerisinde bulunan E vitamini sayesinde cildi besler ve yumuşaklık kazandırır. Bütün yağların içerisinde en yüksek E vitamini oranı buğday yağı içerisinde bulunur. Bu vitamin, güçlü bir antioksidandır. Antioksidanlar vücudun serbest radikallerle savaşmasına yardımcı olur. Cilt için muhteşem bir nem kaynağı olan buğday yağı birçok cilt sorunun da üstesinden gelmekte.

Buğday Yağı Maske Tarifleri [6 Maske Önerisi]

Sizler için hazırlamış olduğumuz maske tarifleri ile birçok cilt probleminize çözüm bulacak ve aynı zamanda yumuşak, canlı bir cilde sahip olacaksınız. Maskeleri uygulamadan önce cildinizin neye ihtiyacı olduğuna iyi karar verin. Unutmayın ki maskeler cilde iyi gelen bir cilt bakım rutini adımıdır ama cildin ihtiyacına göre doğru bir uygulama sağlanırsa.

İlginizi çekebilir. Üzüm Çekirdeği Yağı Maske Önerileri

Gözaltı Hücre Yenileyici Maske Tarifi

Gözaltı Hücre Yenileyici Maske Tarifi

Buğday yağı, içerisinde bulunan mineral ve vitaminler sayesinde hücre yenileyici özelliğe sahiptir. Gözaltımızda bulunan ince deri, oldukça hassas bir deridir. İyice nemlendirilmesi gerekir. Gözaltınıza iyi bir nemlendirme sağlarsanız, ışıl ışıl bir gözaltına sahip olursunuz. Buda size daha canlı bakışlar ve sağlıklı bir görüntü kazandırır.

Maske tarifine geçecek olursak yarım kiviyi iyice püre haline getirin. 1 çay kaşığı buğday yağı ve 1 çay kaşığı bal ekleyin. Tekrardan karıştırın. Ardından temizlemiş olduğunuz gözaltınıza maskenizi çok kalın olmayacak şekilde ve eşit olmasına dikkat ederek sürün. 20-25 dakika kadar beklettikten sonra gözaltlarınızı maskeden arındırın. Haftada 1 kez uygulamanız yeterlidir.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifi

Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifi

Cildinizde güneşten ya da yanlış ürün kullanımından dolayı lekelerin oluşması çok normaldir. Cildinizi güneşe hazırladıktan sonra güneşe çıkarsanız leke sorununu ortadan kaldırmış olursunuz. Eğer cildinizde güneşten oluşmuş lekeler veya çiller varsa, buğday yağı uygulayarak bu lekelerin görünümü azaltabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Saç Tipinize Göre 10 Maske Önerisi

Maske tarifimize geçecek olursak 1 tatlı kaşığı kadar buğday yağını avucunuza alın. Avucunuzda ovuşturun ve ısıtın cildinize tampon hareketlerle uygulayın. Cildinizde 8-10 saat kadar bekletebilirsiniz. Daha sonra durulamanızı öneririz çünkü her ne kadar yararlı bir yağ olsa da yağın cildinizle fazla samimiyeti size sivilce problemi olarak geri dönebilir.

Cildi Nemlendirmek İçin Maske Tarifi

Cildi Nemlendirmek İçin Maske Tarifi

Kuru ciltler için buğday yağı çok iyi bir nemlendiricidir. İçeriğinde bulunan E vitamini sayesinde cildiniz neme doyar. Eğer sizde cilt kuruluğundan problem yaşıyorsanız buğday yağını mutlaka denemelisiniz.

Maske tarifine geçecek olursak 1 tatlı kaşığı bal ile 1 tatlı kaşığı buğday yağını karıştırın. İçerisine 3-4 damla kadar gülsuyu ekleyebilirsiniz. Daha sonra yüzünüze eşit bir şekilde sürün. 15-20 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Sonrasında cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Gözaltı Morlukları İçin Maske Tarifi

Gözaltı Morlukları İçin Maske Tarifi

Gözaltında bulunun gözaltı morlukları çoğu insanın hoşlanmadığı bir görüntüdür. Kişinin daha yorgun ve bakımsız bir görünüme sahip olmasını sağlar. Böyle bir görüntüye kimse sahip olmak istemez.

Maske tarifimize geçecek olursak 1 tatlı kaşığı buğday yağının içine 1 çay kaşığı süt ekleyin. Daha sonra içerisine 1 çay kaşığı kadar avokado yağı ekleyin ve tekrar karıştırın. Daha sonra temiz olan gözaltlarınıza maskenizi uygulayın ve 20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra durulayın. Nemlendirmeyi unutmayın.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Gözenekler İçin Maske Tarifi

Gözaltı Morlukları İçin Maske Tarifi

Gözenek problemi özellikle yağlı ciltlerin yaşadığı ciddi bir cilt problemidir. Cildin fazla sebum üretmesinden kaynaklı olarak ciltte oluşan yağ gözeneklere dolar ve gözenekler genişler. Eğer sizde gözenek problemini çözmek istiyorsanız size vereceğimiz maskeyi mutlaka deneyin.

Maske tarifine geçecek olursak 1 çay kaşığı çay ağacı yağı ile 1 çay kaşığı buğday yağını karıştırın. Daha sonra gözenek problemi yaşadığınız yerlere bir pamuk yardımı ile lokal olarak uygulayın. Uzun süre bekledikten sonra zaten cildiniz maskeyi emecektir. Düzenli kullanımda gözle görülür bir farkla karışılacaksınız.

Cilt Tonu Eşitleyici Maske Tarifi

Cilt Tonu Eşitleyici Maske Tarifi

Bulunduğunuz ortama bağlı olarak ya da kullandığınız ürün içeriklerinden cildinizde kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu da cilt tonunuzun tek bir renk görünmesi yerine alacalı bir görüntüye sahip olmanıza neden olur. Buğday yağı çok iyi bir cilt tonu eşitleyicidir. Eğer sizde cildinizde bu sorun ile karşı karşıya iseniz vereceğimiz maske tarifimiz vazgeçilmeziniz haline gelecek.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Maske tarifine gelecek olursak 1 tatlı kaşığı buğday yağı ve 1 tatlı kaşığı balı iyice karıştırın. İçerisine 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin ve tekrar karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maske tarifini cildinize eşit bir şekilde yayın ve 30-35 dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Ardından cildinizi tonik uygulayın ve nemlendirin. Haftada 1 kez uygulamanız yeterlidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu