Cilt Bakımı
Trend

Buğday Yağı İle Cilt Problemlerine Son! [ ✅ Cilt Bakım Önerileri İle Geldik]

Cilde iyi gelen buğday yağı, cilde faydalarıyla bilinmektedir. Cilt için nemlendirici etkiye sahip olan buğday yağı, akne ve sivilce problemlerine, yağ bezelerine, kızarıklığa iyi gelmektedir.

Buğday Yağı İle Cilt Problemlerine Son!

Cildinizin sağlıklı olmasını istiyorsanız, iyi bir bakım rutini oluşturmanız gerekmektedir. Cilt tipinize göre buğday yağını isterseniz nemlendirici, isterseniz maske bakımında kullanabilirsiniz.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Buğday Yağı Nedir?

Buğday Yağı Nedir?

Buğday yağı, buğday çekirdeği kullanılarak elde edilmekte olan bir yağ çeşididir. Vücudu sağlıklı tutmak için kullanılmakta olan buğday yağı üretimi ise kolay bir şekilde yapılmaktadır. Açık sarı bir renkte bulunmakta olan buğday yağı kullanımı giderek artış göstermektedir.

İlginizi çekebilir. Saçlarda Mükemmel Etkisiyle: Biberiye Yağı

Günlük olarak tüketilebilen bir gıda olma özelliğine sahiptir. Buğday yağı içerisinde çok güçlü besleyiciler içermektedir. Birçok faydası bulunmakta olan buğday yağını siz de ihtiyacınıza uygun olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Evde Buğday Yağı Nasıl Yapılır?

Evde Buğday Yağı Nasıl Yapılır?

Buğday yağı yapımında istediğiniz kadar buğdayı cam bir kavanoz içerisine koyun, Buğdayları kavanoza yerleştirdikten sonra üzerine, buğdayın iki katı olacak şekilde zeytinyağı ekleyin. Buğdayların üzerini geçecek kadar zeytinyağı eklemesi yapmanız yeterlidir. Sonrasında kavanozun ağzını sıkıca kapatın. Kavanozu doğrudan güneş ışığı alabileceği bir bölgeye koyun. Buğday yağı elde etmek istiyorsanız kavanozun güneş ışınlarını direkt olarak alması oldukça önemlidir.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Belli aralıklarla, pencere kenarına koymuş olduğunuz buğday yağı kavanozunu çalkalayarak bir ay boyunca bekletmeniz gerekir. Bir ay sonra kavanozun içerisinde bulunan buğdayları süzerek, içerisinde bulunan buğdayları ayıklamanız gerekir. Temiz bir cam kavanoza aktardıktan sonra buğday yağınız kullanıma hazır hale gelmiş olur.

Buğday Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Buğday Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Buğday yağı, cilt için vazgeçilmez olan E vitamini açısından oldukça zengin olup, aynı zamanda hücre yenileyici ve antioksidan özelliğe de sahiptir. Bu nedenle her türlü cilt probleminin tedavisinde kullanılan buğday yağının iyileştirici etki sağladığı problemlerden bazıları;

  1. Yaşlanma belirtileri ve kırışıklıklar
  2. Güneş nedeniyle oluşan cilt lekeleri ve çiller
  3. Cilt kuruluğu
  4. Sivilceler
  5. Selülit
  6. Yanıklar ve yaralar
  7. Gözaltı morlukları

İlginizi çekebilir. Buğday Yağı Maske Tarifleri 

Buğday Yağı Nasıl Kullanılır?

Buğday Yağı Nasıl Kullanılır?

Cilt üzerinde birden çok olumlu etkisi bulunan buğday yağını, sizler için hangi cilt problemlerinde kullanabileceğinizi ele aldık. Eğer sizde aşağıda bulunan cilt problemlerinden şikayetçi iseniz buğday yağını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kırışıklıkları Gidermek İçin

Kırışıklıkları Gidermek İçin

Kırışıklık gidermede etkili olan buğday yağını, cilt için faydaları bilinen bal ve kivi ile birlikte kullanıp daha hızlı ve daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

1 çay kaşığı buğday yağını 1 çay kaşığı balla birlikte karıştırın ve içine yarım kiviyi ezerek ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı, özellikle göz çevrenizdeki kırışıklıklara sürerek en az 20 dakika bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık suyla durulayın. Bu tedaviyi haftada 1 kez uygulayarak bir aylık kür yapabilir ve gözle görülür sonuçlar elde edebilirsiniz.

Cildi Nemlendirmek İçin

Cildi Nemlendirmek İçin

Duş sonrası tüm cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları Nelerdir?

Gözaltı Morlukları İçin

Gözaltı Morlukları İçin

Gözaltında bulunan deri oldukça ince ve hassas bir deridir. Göz çevresi bakımı yaparken oldukça dikkat edilmesi gerekir. Ürünleri seçerken içeriğine bakmanız ve cildinize uygun ürün seçimi yapmalısınız.

Gözaltı morluklarının oluşmasının birden çok nedeni vardır. Genetikte olabilen gözaltı morlukları, aynı zamanda yanlış ürün kullanımından da kaynaklanabilir. Eğer çok fazla uykusuz kalıyorsanız, gözaltı morlukları meydana gelir.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Eczanelerde bulabileceğiniz E vitamini kapsülünü, 1 tatlı kaşığı buğday yağına ekleyin. Ardından temiz olan gözaltınıza hazırladığınız yağ karışımını uygulayın. 15 dakika kadar beklettikten sonra durulayın.

Cilt Lekelerini Gidermek İçin

Cilt Lekelerini Gidermek İçin

Eğer cildinizde güneşten oluşmuş lekeler veya çiller varsa, buğday yağı uygulayarak bu lekelerin görünümü azaltabilirsiniz. Güneşe çıkmadan önce, güneş kreminizin altına 2-3 damla kadar buğday yağı uygulaması yapabilirsiniz.

Öncelikle cildinizi iyice temizleyin. Daha sonra, avucunuza biraz buğday yağı alın ve ellerinizi ovuşturarak yağı vücut ısınıza getirin. Göz çevrenize değdirmeden, tüm yüzünüze, boyun ve dekolte bölgenize buğday yağını hafif masaj darbeleriyle yedirin. En az yarım, en fazla 8 saat bu şekilde bekleyin ve sonra yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Hamilelik Çatlakları İçin

Hamilelik Çatlakları İçin

Hamilelik döneminde hızlı kilo alma nedeniyle, karın başta olmak üzere vücudun bazı bölgelerinde çatlaklar meydana gelebilir. Buğday yağı bu çatlakların tedavisinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Avucunuza bir miktar buğday yağı alın ve çatlakların oluştuğu karın bölgenize hafif masaj yaparak yedirin. Masaj yaparken çok fazla bastırmamaya dikkat edin. 2 günde bir duş sonrası uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

Selülitleri Gidermek İçin

Selülitleri Gidermek İçin

Buğday yağı, en etkili selülit giderici yağlardan biridir. İçeriğindeki L-Carnitine aminoasiti sayesinde, yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Her gün, 10 dakika boyunca buğday yağı ile selülitli bölgelerinize masaj yapın. Elleriniz yerine ipek kese veya bir masaj fırçası kullanırsanız, çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. At kılı fırçası da selülitleri gidermede oldukça yardımcı bir üründür. Masajı uyguladıktan sonra 3 saat boyunca bu bölgelere su değdirmemeye dikkat edin.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu