Yüz Bakımı

Cilt Canlandırma İçin Evde Yapılacak Bakım Önerileri

Cilt, belli bir yaştan sonra hücrelerin kendini yenileyememesinden dolayı canlılığını yitirmeye başlar. Yaşlanma belirtisi olarak da kabul edilen bu durumun önüne geçmek için erken dönemde, doğru cilt bakımı rutini uygulanması gerekir.

Sizin için araştırdığımız ve uzmanların da görüşünü alarak hazırladığımız bu yazımızda, evde cilt canlandırma için yapılabilecek bakım önerilerini sunduk. Cansız cilt canınızı sıkıyorsa, haydi, buyurun detaya…

Cilt Canlandırma İçin Yapılması Gerekenler

Cilt Canlandırma İçin Yapılması Gerekenler

Cansız cilt, hem kötü görünür hem de dikkat çekiciliğini yitirir. Bu yüzden cilt bakımına önem vererek, doğru ürünler kullanarak cildin tazeliğini korumasını sağlamak gerekir. Uzmanlar, cilt bakım ürünü seçerken doğru ürünün seçilmemesi durumunda, cildin canlanması bir yana cilt hastalıklarına neden olabileceğini söylüyor. Peki, cilt canlandırma için yapılması gerekenler nelerdir? İşte uzman görüşleri ile cevapları…

1- Cildinizi Ölü Hücrelerden Arındırın

Cilt tabakasını oluşturan hücrelerdir. Daha doğrusu insan hayatını ayakta tutan ana etmenler hücrelerdir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi yaşın ilerlemesi ve dış etkenlere bağlı olarak cilt, bir süre sonra hücrelerini yenileyemez yani ciltte ölü hücreler birikmeye başlar.

Cildi ölü hücrelerden arındırmak için zengin aktif içerikli cilt bakım ürünü kullanmak gerekir. Ancak ürün satın alırken ürünlerin asitli ve granüllü olmamasına dikkat etmek gerekir. Bu tip ürünlerin çok fazla kullanılması, ciltte hasara neden olmaktadır.

Editörün Önerisi

Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak için Uraw Cosmetics’in özenle tasarladığı 24K Gold Serum kullanabilirsiniz. Cildin canlanmasına ve elastikiyetini kazanmasına yardımcı olan serum, Kolajen içeren peptitler sayesinde kırışıklıkların görünümünü düzeltir ve kuruluğu önler.

24K Gold serum
                        Sipariş vermek için tıklayın

2- Cildinizi Nemlendirin

Cildin canlılığını kaybetmesinin en büyük sebeplerinden biri de doğal nem dengesini kaybetmesidir. Mevsim geçişleri, yapılan yanlış cilt bakım uygulamaları gibi etkenler, cildin nem dengesini kaybederek mat bir görünümün oluşmasına neden olur. Bunun için cildinizin nem dengesini koruyacak doğal içerikli ürünler kullanmanız gerekir.

Cildin nem dengesini arttırmak için içeriğindeki vitamin, mineral ve anti-aging maddelerle cilde daha taze, parlak bir görünüm veren ürünlerden faydalanmak gerekir. Düzenli olarak bu tip ürünlerle cildinize bakım yaparsanız, cildinizin mat görünmesinden kurtulabilirsiniz.

Editörün Önerisi

İçeriğindeki gliserin yağı sayesinde cildin nem dengesini koruyarak daha pürüzsüz ve canlı bir cilde kavuşmaya destek olan Uraw Anti-Aging Yüz Serumu, düzenli olarak kullanılmaya devam edildiğinde, ciltte belirgin şekilde canlılığın farkına varacaksınız.

Anti aging facial serum
                          Sipariş vermek için tıklayın

İlginizi Çekebilir: Selülit Neden Oluşur, Selülit Nasıl Geçer?

3- Cildinizi Ölü Deriden Arındırın

Cilt hücrelerinin 30’lu yaşlardan itibaren eski aktifliğini kaybettiğini belirten uzmanlar, bu durumun cildin ölü deri ile kaplanmasına neden olduğunu belirtmektedir. Bunun için cilt canlılığını kaybetmeye başlamadan önce doğru cilt bakımı uygulamak önemlidir.

Cildi ölü deriden arındırmak için kullanabileceğiniz bazı doğal içerikli ürünler bulunmaktadır. Düzenli olarak kullanmaya devam ettiğinizde, cildinizin mat görünümünün ortadan kalktığını göreceksiniz.

Editörün Önerisi

Cildin doğal nem dengesini koruyan, cildin beslenmesine destek olan Aloe Vera Krem, cildin ölü deriden arınmasına da yardımcı olmaktadır. Kullanıcılarından da olumlu çok sayıda yorum alan Uraw Aloe Vera Krem ile kısa sürede cildinizin eski güzelliğine kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Aloe vera krem
                     Sipariş vermek için tıklayın

4- Cildinizi Güneşten Koruyun

Güneşin içerisinde faydalı vitaminler olduğu gibi zararlı içerikler de vardır. Güneşte bulunan UV ışınları, cilde temas ettiğinde ciltte yanık izlerinden, kırışıklıklara kadar pek çok soruna yol açabilir. Bu durumun önüne geçmek için hem yazın hem de kışın güneş koruyucu ürünler kullanmak gerekir.

Cildinizi güneşten korumak için kullanacağınız cilt bakım ürünlerinin doğal içerikli olmasına özen göstermelisiniz. Asit içeren ya da cilde zarar veren diğer kimyasal içerikli ürünlerden uzak durmanız, cilt sağlığınız açısından en doğrusu olacaktır.

Editörün Önerisi

Bitkisel yağlarla zenginleştirilmiş formülü sayesinde cildi güneşin UV ışınlarından koruyarak cilde ferahlık sunan Uraw Altın Otu Kremi, cildinizi besleyerek cildin ihtiyaç duyduğu vitaminleri sunar. Bu da cildinizin daha genç görünmesine yardımcı olur.

Altın otu kremi
                     Sipariş vermek için tıklayın

İlginizi Çekebilir: Altın Otunun Mucizevi Faydaları ile Tanışın

5- Cildinizi Yumuşak Tutun

Cilt canlandırma için yapılması gereken bir diğer işlem ise cildin yumuşak kalmasına özen göstermektir. Cilt kuruluğu, bir süre sonra cildin matlaşmasına neden olur ve bu da kötü bir görünümün oluşmasına yol açar.

Uzmanlar, cilt bakımı yaparken cildi yumuşatacak kremler ile cildi desteklenmesi gerektiğini belirtmektedir. Bunun için de doğal içerikli cilt bakım kremleri kullanmak daha uygun olacaktır.

Editörün Önerisi

Uzun süre boyunca cildin yumuşak ve pürüzsüz kalmasını sağlayan, yenileyici, ve dengeleyici içerikleri ile cildin mükemmelliğini kaybetmesini önleyen Uraw Doğal Arı Zehri Kremi, cildinizin daha güzel ve uzun süre genç kalmasına yardımcı olacaktır.

Arı zehri kremi
                    Sipariş vermek için tıklayın

Cilt Canlandırma İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Solgun cilt için ne yapılmalıdır?

Cildin solgunlaşmaya başladığı ilk dönemlerden itibaren Aloe vera içerikli cilt kremi kullanarak mat görünümden uzaklaştırmak gerekir. Aloe Vera, cildi nemlendirerek ciltteki kuruluğun önüne geçmeye yardımcı olur.

Yüzü canlandırmak için ne yenmeli?

Cildin canlılığını yitirmesindeki en önemli nedenlerden biri de beslenme düzenine dikkat edilmemesidir. Cilt matlığı problemi yaşıyorsanız; ceviz, greyfurt, somon, yeşil çay, avokado ve brokoli gibi cildi canlı ve sağlıklı tutan besinleri tüketmek gerekir.

Genç bir cilt için ne yapılmalı?

Cildinizin daha uzun süre genç kalması için; düzenli olarak güneş kremi kullanın, cildin iltihaplanmasının önüne geçin, boyun bölgesine bakım yapmayı ihmal etmeyin, yüzünüze buz küpleri uygulayın, yüzünüze çok sık dokunmayın.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu