Saç Trendleri

Her Ortamda Dikkat Çekecek 12 Dalgalı Saç Modeli

Tüm kadınların gözdesi dalgalı saç trendini daha önce hiç duydun mu bilmiyorum ama sana bu senenin trendi dalgalı saçlar olduğunu söylesem?

Dalgalı saç trendi, dalgalı saç modelleri

Hepimiz saçlarımızda farklı modeller ve renkler denemeyi seviyoruz. Özellikle de saçlarımızda yaptığımız değişiklikler hem moralimizi düzeltiyor hem de saçlarımıza verdiğimiz önem, özgüvenimize dahi yansıyor. Son zamanlarda da gündem de olan saç trendlerinden biri, dalgalı saçlar olmaya başladı. Birçok kadın kuaföre giderek saçlarına dalgalar yaptırıyor ve olduğundan daha iyi hale getirebilmek içinse yüzlerce para harcıyorlar. Peki, bunca kadın neden dalgalı saçlara bu kadar para harcıyor?

Cevabı çok basit, dalgalı saç trendi artık yaz ayının da gelmesiyle başlamış durumda. O zaman dalgalı saç nedir, saçlarınızı nasıl dalgalı yapabilirsiniz, bunları konuşalım.

Dalgalı Saç Nedir?

Dalgalı saç nedir

Dalgalı saç; saçın belirli noktalardan kıvrılmalarıdır, saçta oluşan kıvrılmalar elbette saçın yapısına göre değişmektedir. Bazı kadınlar ince telli saç yapısına sahip olduğundan saçlarında oluşan dalgalar da haliyle daha ince olacaktır. Fakat, eğer saç yapısı kalınsa dalgalanmalar hem büyük hem de daha görünür halde olacaktır.

Saçlarımızda oluşan dalgaların daha kalıcı olabilmesi için neler yapmamız gerektiğine de değinmekte fayda var. Çünkü bazı kadınların saçları yapısı gereği dalgalı olurken, bazı kadınlar saçlarına özel olarak kuaförlerde dalga yaptırmaktadır. Bunun için ikisinin de bakımını iyi yapmak gerekiyor. Çünkü giydiğimiz kıyafetlere göre saçlarımızı gün içerisinde kombinlemek istiyoruz ve bunun içinde saçlarımızın bakımlı olmasını önemsiyoruz. Peki yapabileceğiniz dalgalı saç modelleri var mı bir bakalım…

Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı saç modelleri

Hepimizin saçlarının boyutu elbette farklı o yüzden saçlarımıza yaptığımız modeller ve işlemler de değişiklik gösteriyor…

İşte hepimizi düşünerek hazırladığım dalgalı saç modelleri önerilerimi keyifle okumanız dileklerimle….

Kısa Saçlar İçin Model Önerileri

Kısa saçlar için öneriler

Kısa saçların dayanılmaz bir cazibesi olduğu kesindir. İşte cazibenize biraz daha güç katacak öneriler.

1- Pixie kesim dalgalar

Pixie kesim dalgalar

Birçok kadının kısa saçlı olmasına alışamayan ve bunu pekte kadınsı bulmayan insanlar hala olsa da Pixie modeli, tamamen bu önyargıları yıkıp geçiyor.

 • Pixie modeli elmas yüzler için idealdir.

Evet, eğer yüzünüzün şekli elmas yüz hatlarına sahipse o zaman kesinlikle bu modeli denemenizi tavsiye ediyorum.

 • Parmaklarınızla hafif şekiller vererek, ensenizi de kabartarak dalgalandırdığınız bir modeller.

2- Uzunlu Kısalı Dalgalar

Uzunlu kısalı dalgalar

Başta okunduğunda garip gelse de aslında çok farklı bir imajı olan modellerden biri de uzunlu kısalı dalgalardır. Sevimliliğin ön planda olduğu bu modelde kısa saçlarda en çok tercih edilenler listesinde…

 • Uzunlu kısalı dalgalı kare yüzler için idealdir.

Saçların yüzün genişliği ve yüksekliği ile neredeyse eşit olduğu bir modeldir. Kesinlikle en trend modellerden biri diyebiliriz.

3- Bukleli Çerçeve

Bukleli çerçeve

Saçların yüzün çerçevesine göre kesildiği bu modelde teninize ters orantılı bir renk seçmeniz bukleleli çerçeve modelini daha da çarpıcı hale getirecektir.

Kendi stilinize uygun dalgalar oluşturarak kullanabileceğiniz bukleli çerçeve modeli, özgürlüğün ve aksiyonun bir simgesi gibi….

4- Kısa ama geniş dalgalar

Kısa geniş dalgalar

Kısa ama geniş dalgalar modelini daha çok alnı geniş olan kadınlara tavsiye ediyoruz çünkü yüz yapısında oldukça asil dokunuşlar bırakacağından kesinlikle denemeniz gerekiyor. Kısa ama dalgalı modelde dalgaları şekillendirmek ve genişliklerini de boyutlarını da ayarlamak size kalıyor. Serbest bir kullanım sunan bu model kadınların günlük hayatlarında en büyük kurtarıcı diyebiliriz.

5- Sofistike kesim dalgalar

Sofistike kesim dalgalar

Tüm yaşlara uygun bir model olan sofistike kesimde dalgalar oldukça çarpıcı ve göz alıcıdır. Bir artısı da her yüz tipine uyum sağlayabilmesidir. Özellikle de sofistike kesimin dalgalandırılması çok çarpıcı bir şekilde yüzdeki hatları belirginleştirir.

Uzun Saçlar İçin Öneriler

Uzun saçlar için öneriler

Uzun saçı kim sevmez ki! Hepimiz uzun saçlara sahip olabilmek için birçok uğraş veriyoruz peki uzun saçlarımızı dalgalı ve daha güzel hale nasıl getirebiliriz, işte birkaç küçük dokunuşlarla istediğimiz dalgaları elde etmek artık mümkün…

1- Okyanus Dalgası

Okyanus dalgası

Bakıldığı zaman prensesleri bile özendiren en çarpıcı modellerden biri de okyanus dalgasıdır. Neredeyse tüm kadınların aradığı modellerden biridir. Yapımı hem kolay hem de keyiflidir.

 • Öncelikle saçlarınızı istediğiniz yöne ayırın ve maşa yardımıyla dilediğiniz gibi dalgalandırmalar yapın.
 • Yaptığınız dalgaları yavaşça parmaklarınızı arasından geçirerek aşağıya doğru dalgaların arasından geçirin.

İşte bu kadar basit ama çok güzel ve asil bir modeldir.

2- Geleneksel Uzun Bob

Geleneksel uzun bob

Neredeyse tüm kadınlar bu trendi konuşuyor. Çünkü aşırı doğal duran uzun bob modeli, aynı zamanda yüz hatlarına da bir kadınsılık yansıtıyor. Günlük yaşantının en çok tercih edilen trendlerinden olmayı da kısa bir zamanda başarmış bulunuyor.

 • Saçlarınızı farklı şekillerde ayırın ve uçlarına dalgalandırmalar vererek doğal bir dalga görünümü elde etmeye çalışın.

Ayrıca su dalgalarını da saç uçlarınıza yaparak bu modeli oluşturabilirsiniz…

3- Japon Dalgaları

Japon dalgaları

Saç diplerinden uçlara doğru dalgaların yoğunluğunun yavaş yavaş arttığı bir modeldir. Japon dalgalarının sanki duştan sonra saçlarınızı toplamışsınız ve ardından açmışsınız gibi doğal bir izlenimi vardır. Bu da sevimli bir model olmanın yanında doğallığa da önem verenlerin tercih listesinde yer alıyor.

Kıvırcık saçları seviyorsanız bu yazımıza bakmanızda fayda var: Kıvırcık Saç Trendi [6 Saç Önerisi]

Su Dalgası Önerileri

Su dalgası önerileri

Aslında tüm kadınlar tarafından en çok tercih edilen dalgalandırma işlemlerinden biri su dalgalarıdır. O yüzden sizlere bu konuda da bilgiler vermek istedim.

1- Deniz Suyu Etkisi

Deniz suyu etkisi

Eğer saçlarınız kıvırcıksa bu model tam da size göre… Saçlarınızı kıvırcıktan dalgalı hale getirmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz ama deniz suyu etkisi ile saçlarınızı hem dingin bir görüntüye kavuşturacak hem de daha güzel dalgalara sahip olacaksınız.

Bu yazımıza bakmanızda fayda var: Saç Uzatma Yöntemleri [Entele Yağının Saça En Etkili 8 Faydası]

 • Bildiğiniz gibi denizden çıktıktan sonra güneşlenmeyi çok severiz. Hele saçlarımızın denizden çıkıp soğuk suyla duş aldıktan sonra kuruduğu hali tüm dalgalandırmalardan farklı bir hava katar.
 • Artık eczanelerden bile bulabileceğiniz deniz suyu etkisini denemenizde fayda var.

2- Kalın Dalgalı Uzun Saç

Kalın dalgalı uzun saç

Eğer dalgaları çok seviyorsanız bu model tamda aradığınız trend olabilir. Kalın dalgalı uzun saç, Hindistan cevizi yağı ile saçlarınızı şekillendirerek yapabileceğiniz bir modeldir.

 • Hacim konusunda oldukça başarılı dalgalar sunmasının yanında sanki saçlarınızın doğal yapısı dalgalıymış hissini de karşı tarafa epey bir veriyor.

3- Örgülü Su Dalgası

Örgülü su dalgası

Örgülü su dalgası için yapmanız gereken tek şey saçlarınızın ön iki kısmından tutamlar alarak arkaya doğru balık sırtı şeklinde örmeniz… Ardından ortaya çıkan örgüden geri kalan kısımları maşa yardımıyla dalgalandırın ve ardından spreyleyin, işte bu kadar basit.

4- XL Saç Dalgaları

Xl saç dalgası

Adından da anlaşılacağı üzere gayet dolgun dalgalara sahip olacağınız bir modelden bahsediyorum. Lüle şeklinde bir görüntü aklınıza geliyorsa hemen silin çünkü Xl saç dalgaları modeli, dökümlü bir görüntüye sahiptir.

 • Xl saç dalgalarını saçınıza uygulayabilmek için maşa, fön ve fön fırçasına ihtiyacınız olacak.
 • Saçlarınıza herhangi bir ısı uygulaması yapmak istemiyorsanız bugidiler sararakta bu görüntüyü elde edebilirsiniz.

Bu yazımıza bakmanızda fayda var: Saç Problemleri ve Etkili Doğal Çözüm: Entele Bitkisi

Evet, sanırım artık saçlarınızda istediğiniz dalgaları nasıl oluşturabileceğinizi öğrendiniz ve inanın bana denediğinizde hiçte pişman olmayacaksınız. O zaman sizlere keyifli gezmeler diliyorum…

Entele şampuan
Sipariş vermek için tıklayınız
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu