Cilt Bakımı

Cildi Canlandıran ve Gençleştiren Dermaroller

Dermaroller, son zamanlarda oldukça popüler olan ve adından sıkça bahsettiren bir cilt bakım aletidir. Minik iğneler bulunduran dermaroller, kan akışının sağlayarak cildi harekete geçirir.

Dermaroller Nedir?

Dermaroller Nedir?

Çok eski zamanlardan beri, cilt problemleri için kullanılan dermaroller, silindir bir yapıya sahiptir ve üzerinde çok küçük, cilde zarar vermeyen iğneler barındıran bir cilt bakım aletidir.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Dermarollerin üzerinde bulunan mikro iğnelerin boyutu 0,5 ila 3 mm aralığında değişmektedir. Kullanımı çok basit olan dermaroller, ülkemizde son yıllarda gözde bir cilt bakım ürünü haline gelmeye başlamıştır.

Dermarolerin üzerinde bulunan minik iğneler, cilde zarar vermez. Cildin yüzeyine minik minik kanallar açarak, kullanılan ürünleri daha etkili hale getirmeye yardımcı olur.

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Dermaroller kullanılmadan önce kolonya ya da alkol içerikli bir ürün ile dezenfekte edilmelidir. İğneler hiçbir yere temas ettirilmeden direkt olarak cildinize temas etmelidir. Uygulama esnasında dermarollerı çok fazla bastırmamalısınız. Minik hareketlerle cildinize dik bir şekilde uygulama sağlamanız gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Karma Ciltler İçin Maske Önerileri

Sert ve bastırarak uygulama sağlamanız sadece derinize zarar verir. Dermarolleri uygularken nazik hareketlere çok fazla bastırmadan ve yavaş hareketlerle uygulamanız gerekir. Bir tarafa rolleri fazla gezdirmemeniz gerekmektedir. En fazla 7 kez geçmeniz bir bölge için yeterlidir.

Dermaroller Kullanım Alanları Nelerdir?

 1. Cilt gençleştirme
 2. Akne izi tedavisi
 3. Leke tedavisi
 4. Saç güçlendirme
 5. Çatlak tedavisi
 6. Yara izi tedavileri
 7. Doğum sonrası çatlakları
 8. Gözenek sıkılaştırma
 9. Göz çevresi gençleştirme
 10. Dekolte gençleştirme

Dermaroller Nelere İyi Gelir?

Dermaroller Nelere İyi Gelir?

Dermaroller işlemini en az 3, en fazla 7 hafta aralıklarla uygulayabilirsiniz. En iyi etki için 4 seanslık kür tamamlanmalıdır. Dermaroller ile birlikte H-100 Gençlik Aşısı, Somon DNA ve çeşitli mezoterapi işlemleri de uygulanabilir. Cilt ve saç için uygulama yapılır.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Ciltte meydana gelen yaşlılık belirtisi olan kırışıklıkları gidermede, uyguladığınız ürünlerin deri altına etkili bir şekilde işlemesine, saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin kan dolaşımını hızlandırma amacı ile kullanılan bir üründür. Kadınlarda sıklıkla görülen selülit görüntüsü için de dermaroller etkilidir. Göz altında oluşan koyu halkalar için de dermaroller tedavisi uygulanmaktadır.

Dermarolllerın iğnelerinin bulunduğu başlık silindir ve oynar bir şekildedir. Bu nedenle saç derisinde ve cilt üzerinde kolaylıkla gezdirilebilir. Bazen cildimize uyguladığımız ürünlerinin etkisiz olduğunu söyleriz. Dermaroller kullanarak, cilt bakım rutininizde bulunan nemlendirici, serum, tonik gibi ürünlerin etkisini arttırabilirsiniz. Bunun nedeni ize, minik iğnelerin cilt üzerinde açtığı boşluklar sayesinde ürünlerin deri altına daha iyi nüfus etmesinden kaynaklanır.

Kimler Dermaroller Kullanamaz?

Kimler Dermaroller Kullanamaz?

Dermaroller cilt için faydası olan bir masaj aleti diyebiliriz. Ucunda bulunan mikro iğneler kan akışını hızlandırırken aynı zamanda cildin canlanmasına da katkı sağlamaktadır. Fakat bazı durumlarda dermaroller kullanmak sakıncalıdır. Özellikle cildi problemli olan kişiler dermaroller kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışarak kullanmalıdır. Aksi halde cildin de başka problemler meydana gelebilir.

Dermaroller kullanması sakıncalı olan kişiler;

 1. Kanser hastası olanlar
 2. Kemoterapi gören kişiler
 3. Sedef hastalığı olanlar
 4. Rozase ve egzama hastalığı olanlar
 5. Gebe olan ve emziren kişiler
 6. Doğum kontrol hapı kullanan kişiler

Dermaroller ile Saç Güçlendirme  

Saç derisi için kullanılacak dermarollerın iğnelerinin 1 mm kalınlığında olması yeterlidir. Saçlarınızı taradıktan sonra, diplerini görebilecek şekilde parçalara ayırın. Ardından dermaroller ile saç diplerinize ileri geri hereketler masaj uygulayın. Fazla bastırmamaya özen gösterin.

Dermaroller Saç Dökülmesi Üzerinde Etkili midir?

 1. Kan dolaşımını harekete geçirir, saç köklerinin beslenmesini sağlar.
 2. Saç köklerini beslemek için uygulayacağınız vitaminlerin etkisini ciddi oranda artırır.
 3. Düzenli uygulamada saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olur.
 4. Saç köklerini uyarır ve saçın hızlı uzamasını sağlar.
 5. Düzenli kullanımda kepek sorunun ortadan kaldırır.

🎀 Ürün Önerisi 🎀

sipariş vermek için tıklayın

Uraw markasının çıkarmış olduğu dermarollerı, cildinize derinlemesine bir bakım sağlamak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Silindir şekline sahiptir ve üzerinde küçük titanyum iğneler olan bir cilt bakım aletidir. Üzerindeki titanyum iğnelerin boyutu 0,50 mm çapındadır.

Kullanım önerisi;

Cildinizi temizleyicinizle temizledikten sonra kurulayın. Ardından Dermaroller ile cildinize masaj yapmaya başlayın. Fakat burada dikkat etmeniz nota, bir yerin üzerinden çok fazla geçmemenizdir. Bastırarak uygulamamaya özen gösterin. Ardından cildinize uygun bir serumu yüzünüze uygulayın ve tekrar dermaroller ile masaj yapın. 2 günde bir kullanabilirsiniz.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu