Saç Trendleri

Herkesin Kolaylıkla Yapabileceği Düz Saç Modelleri [En İyi 5 Düz Saç Modeli]

Düz saç trendi yıllar boyunca popülerliğini kaybetmemiş bir saç trendidir. Yapılmasının kolay olması ve zaman kazanma açısından diğer saç modellerine göre daha az zaman gerektiren düz saç modelleri, yeni sezonda da yine trend modalardan olmaya devam ediyor.

Düz Saç Trendi [En İyi 5 Düz Saç Modeli]

Düz saç trendi kusursuz bir saç trendidir. Saçlarının parlak ve canlı  görünümüne düz saç trendini ekleyerek bütün bakışları saçlarında toplayabilirsin.

Düz Saç Modası

Düz Saç Modası

Düz saç modası 2000’lerin başından beri popülerliği koruyan bir saç trendi olarak karşımıza çıkıyor. Kimileri doğuştan bu trende katılmış oluyorken kimilerimiz de ısı kullanarak bu trende ayak uyduruyor.

Düz Saç Modası

Eğer saçların düz değilse bir düzleştirici ya da fön makinesi yardımıyla saçlarını düzleştirebilirsin. Bu işlemi yapmadan önce saçına bir ısı koruyucu kullanmanı öneririz. Yoksa saçın yüksek ısıya maruz kalacağı için zamanla zarar görebilir.

Düz Saç Modası

Düz saç modeli uzun saçlılara yakışıyor gibi bir düşünceye sahipsen sende yanılanlardansın demektir. Düz saç kısa veya uzun saç fark etmeden her saça yakışan bir saç modelidir. Evet düz saç uzun saça oldukça yakışmakta ve saçı sağlıklı, canlı ve kusursuz görmekte. Ama kısa saçta da kesim tekniğine bağlı olarak düz saç oldukça yakışmakta.

Editörün seçimi

Uraw Mavi Serum Forte (100 ML)

Sipariş vermek için tıklayın

Saç Düzleştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Düzleştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlarınızı düzleştirdikten sonra mutlaka bir bakım yağı kullanmalısınız. Saçlarınız yüksek ısıya maruz kaldığı için yıpranır.

Saç Düzleştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle düzleştirici ile düzleşen saçların bakıma ve düzenli kesime ihtiyacı vardır. Çünkü düzleştirici ile saç düzleştirmek bir nevi saça ısıyı pres yaparak uygulamaktır. Bu işlem sonunda saç yıpranır. Aynı zamanda saç sürekli ısıya maruz kalırsa nemini kaybeder ve kurulaşır yıpranır. Saçta kuruluk olduğu içinse saç uçlarında kırıklar meydana gelir ve saç elektriklenmeye başlar. Yani size tavsiyemiz eğer saçınızı düzleştirecekseniz mutlaka bir ısı koruyucu sprey ve bakım yağı tercih etmelisiniz.

Saç Düzleştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlarını düzleştirdikten sonra gün boyu düz kalmasını ve bozulmasını istemiyorsan saç spreyi kullanabilirsin. Genelde düz saça sahip olmayan kadınlar saçlarını düzleştirdiklerinde o saçı uzun süre kullanmak ister.

Saç Düzleştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ama bu doğal şartlarda çok mümkün değildir. Saç bir süre sonra kendi şeklini almak ister. Ya da terlediğimizde saçlar eski halini geri alır. Bunun için uygulayacağın saç spreyi saçının bozulmamasını sağlar. Sana da gün boyu saçlarının keyfini çıkarmak kalır.

Kısa saç trendi yazımıza bakmayı unutmayın. Kısa Saç Trendi [10 Trend Kısa Saç Önerisi]

Ekstra Parlak ve Düz Saçlar İçin 3 Tavsiye

Ekstra Parlak ve Düz Saçlar İçin 3 Tavsiye

Editörün seçimi

Uraw Saç Keratin Sütü

Sipariş vermek için tıklayın

Elektriklenmeye İzin Verme

Elektriklenmeye İzin Verme

Düz saçların yaşadığı en büyük sorun saçlarının elektriklenmeleridir. Bunun önüne geçmek için saçların nemli ortamlardan uzak durması gerekir. Saçlarınızı ne kadar iyi düzleştirmiş olursanız olun nem saçınızın bozulmasına yol açar. O yüzden saçlarınızı düzleştirmeden önce mutlaka saç bakım yağı kullanmalısınız. Saçının elektirklenmensini istemiyorsan duş sonrasında saçını pamuk içeriği yüksek olan bir havlu ile kurulamalısın. Bu işlemi yaparken saçını fazla birbirine sürtmeden tampon hareketlere saçının fazla suyunu alarak yapmalısın.

Doğru Ürünleri Seç

Doğru Ürünleri Seç

Çok iyi bir düzleştiriciye sahip olmak saç düzlüğü için yeterli değildir ne yazık ki. Saçlarını düzleştireceksen eğer ona uygun ürünler kullanmalısın. Tercih edeceğin ürünler saça hacim katan ürünler olmamalı. Düz saçlar için olan ürünler kullanmalısın.

Doğru Ürünleri Seç

Uygulama öncesinde saçının yatışması için bir serum kullanmayı ihmal etme sakın. Ve saçının kabarıp bozulmasını istemiyorsan düzleştirme işleminden sonra saçını sakın tarama. Saçını düzleştirmeden önce kabarmayı önlemeye yardımcı bir krem ya da yağ kullanman saçındaki kusursuz görünümü yakalamana yardımcı olacaktır.

Bolca Bakım Yap

Doğru Ürünleri Seç

Hepimizin kendine göre uyguladığı ve düzene oturttuğu bir saç bakım rutini vardır. Peki sizce bu rutin sizin için yeterli mi? Ya da doğru bir bakım rutini uyguluyor musunuz? Saça krem sürmek ya da bakım yağı sürmek tek başına yeterli olan şeyler değildir. Evet elbette saça faydası olan şeyler ama ekstra parlak ve düz saç istiyorsanız bu sizin için yeterli olmayacaktır.

Doğru Ürünleri Seç

Saçınıza haftada en az 2 kere maske yapmalısınız. Bu maskeleri saçınızın eksiği neyse onu karşılamak için seçmelisiniz. Saçınıza peeling yapmayı ihmal etmeyin. Peeling saç uçlarına iyi gelir ve saçtaki o kusursuz ipek gibi görünümü yakalamanızı sağlar.

 

En İyi 5 Düz Saç Modeli

En İyi 5 Düz Saç Modeli

1- Açık Düz Saçlar

En İyi 5 Düz Saç Modeli

Eminiz ki düz saça sahip olan kadınların en sık kullandığı model budur. Düz saça sahip oldukları için avantajlı olan kadınların kuaförde saatlerini harcamalarına ihtiyacı yoktur. Saçlarını yıkayıp kuruttuktan sonra hazırlar

2- At Kuyruğu

At Kuyruğu

At kuyruğu çok kurtarıcı bir saç modelidir. Hangi saç stiline sahip olursanız olun at kuyruğunu her kadın tercih eder. İster özel bir davet isterseniz günlük hayatta kullanabileceğiniz bu saç modeli düz saça sahip olanlar için oldukça kolay bir modeldir.

3- Topuz

Topuz

Topuz modeli yerine göre şık yerine göre ise doğal ve tatlı bir görünüm kazandıran saç modelidir. Topuz modelini tercih etmeden önce saçınıza bir bakım yağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Daha sonrasında ise ihtiyacınız olan 2 şey bir adet toka ve bir adet tarak. Daha sonra ister şık gergin bir topuz isterseniz de gevşek bir şekilde topuz yapmak size kalmış.

4- Örgü

Örgü

Örgü hemen hemen herkesin bildiği ve uygulama yapabildiği bir saç modelidir. Ama örgü her saçta kendini belli etmez ne yazık ki Düz saçlılar bu konuda oldukça avantajlı sayılır. Çünkü yapacakları örgü modeli saçta oldukça güzel görünecektir. Ama kıvırcık ya da dalgalı saçlar bu konuda düz saçlılar kadar şanslı değiller ne yazık ki. Çünkü örgü modelleri saçlarında kendini fazla belli edemez. O yüzden ne kadar isteseler de doğal saçlarına örgü modelini uygulayamazlar. Öncesinde mutlaka saçlarını ısı yardımıyla düzleştirmeleri gerekmektedir.

5- Kaküllü Düz Saçlar

Kaküllü Düz Saçlar

Belkilde çoğu kadın bu fikirde aynı fikirde. Keşke saçlarım düz olsa da kakül kestirebilirsem. Kakül oldukça sevilen ve tercih edilen bir saç kesimi modelidir. Düz saçlılar kakül konusunda da oldukça avantajlı. Çünkü kakül en çok onlara yakışıyor. Kakül saçın kaş kısmına kadar kesilen bir saç modelidir. Örgü modelinde olduğu gibi diğer saç tipleri bu modelde de şanssızlar. Çünkü kıvırcık ya da dalgalı saçlar kakül kestirirse onları sürekli düz formda tutabilmek için uğraşmaları gerekir. O yüzden kakülden uzak dururken düz saçlıların kaybedecek hiçbir şeyleri yoktur.

Düz Saça Sahip Olanların Yaşadığı 10 Sorun

Düz Saça Sahip Olanların Yaşadığı 10 Sorun

Hepimizin yaşadığı bir sorundur aslında bizde olmayanı istemek. Bu durum saçlar içinde geçerli tabii. Kıvırcık saçlılar düz saça sahip olmak isterken, düz saçlılar ise kıvırcık saçlara sahip olmak ister. Her saçın kendine göre artıları ve eksileri vardır elbet.

Şimdi sizlerle düz saçlıların yaşadığı 10 sorunu ele alacağız.

  1. Nemli hava düz saça iyi gelmez. Saça saçak saçak bir görüntü verebilir.
  2. Ne kadar uğraşsanız da düz saça sahipseniz eğer saçınıza şekil veremezsiniz.
  3. Kıvırcık olmak istersiniz ama bu sizin en fazla 1 saat sürer.
  4. Maşa işlemini saçınız tutmaz.
  5. Saçınıza dalgalı bir görünüm kazandırmak için fazla miktarda jöle ya da sprey kullanmanız gerekir bu da saçınızın dökülmesine sebep olur.
  6. Her gün duş almalısınız yoksa saçınız yağlı bir görünüme sahip olur.
  7. Saçlarınız sönüktür ve ne yazık ki saçlarınıza hacim vermeniz oldukça zordur.
  8. Saçınızda toka, taç ya da herhangi bir saç aksesuarı durmaz.
  9. Saçlarınızı taramak kabarmasına yol açabilir.
  10. Uygulayacağınız her türlü işlem saçlarınızı yağlandırır.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu