Cilt Bakımı

Eşek Sütü Sabunu Ve İnanılmaz Etkileri


Eşek sütü sabunu, cildi güzelleştiren ve aynı zamanda pürüzsüzleştiren bir etkiye sahiptir. Çok eski zamanlardan beri kadınlar, eşek sütü sabununu cilt bakımlarında kullanmaktadır. Sizler için eşek sütü sabunu hakkında bilmeniz gereken her şeyi yazımızda derledik.

Eşek Sütü Nedir?

Eşek Sütü Nedir?

Eşek sütü, biyokimyasal bileşimi ve pH değeri açısından anne sütüne en yakın besinlerden biri olarak biliniyor. Laktoz miktarı yüksek olmasına rağmen yağ, kalsiyum açısından zengin olan eşek sütünde A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, C vitamini ve E vitamini bulunuyor. Bunlara ek olarak yüksek oranda magnezyum, kalsiyum, potasyum, fosfor, çinko, sodyum da içeriyor.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Eski zamanlardan bu yana iyileştirme ve tedavi edici özelliği sebebiyle ilaç yerine kullanılan eşek sütü aynı zamanda cildi gençleştirici etkiye de sahip. Hatta Mısır Kraliçesi Kleopotra’nın güzelliğini ve gençliğini korumak için her gün 700’den fazla eşekten temin edilen eşek sütü ile banyo yaptığı anlatılıyor.

Eşek Sütü Sabunu Nedir?

Eşek Sütü Sabunu Nedir?

Eşeğin sütünden yapılan eşek sütü sabunu, cilt için adeta bir sihirli değnek. Cilt kusurlarına iyi gelen, sivilce ve akne problemine, cilt tonunun eşitlemeye, siyah noktalara ve cildin yağ dengesini korumasına yardımı dokunmakta.

İlginizi çekebilir. Hodan Yağı Faydaları

Cilt sabunlarını kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Sabun yapı ve içerik nedeniyle cildin pH dengesini bozabilir. Sabun kullanılmaz diye düşünmeyin sakın, her bakım ürününde olduğu gibi, cilt bakım sabunu seçerken de cildinize uygun olanı seçmeniz gerekmektedir.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz, çay ağacı bitkisi içeren sabunlar sizin cildinizin pH dengesini bozacaktır. Kuru olan cildiniz daha da kuruyacaktır. Nedeni ise çay ağacı yağı dengelemekte iyi olan bir bitkidir. Bunu eğer yağa ihtiyacı olan bir cilde uygularsanız, cilt daha da kurur ve zamanla ciltte deri dökülmesi, kızarıklar ve başka tepkimelerde meydana gelebilir. Eşek sütü sabunu nemlendirici özelliğe sahip bir üründür, bu nedenle kuru ve karma ciltli insanlar rahatlıkla tercih edebilir. Yağlı ciltliler ise doktorlarına danışmalı ya da bir kere deneyip ona göre kullanıma devam etmelidir.

Eşek Sütü Sabunu Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

  1. Siyah nokta oluşumunu önler.
  2. Gözenekleri derinlemesine temizler.
  3. Eşek sütü sabunu yaşlanmayı geciktirir ve genç bir görünüm kazandırır.
  4. Cilde parlaklık verir.
  5. Sivilce ve akne oluşumunu önler.
  6. Cilt lekelerini açar ve cilt kararmalarını önler.
  7. Peeling etkisiyle, ciltte bulunan ölü deriyi temizler.
  8. Düzenli kullanımda, cildin beyazlamasına yardımcı olur.
  9. Sedef, egzama ve gül hastalığı gibi cilt problemlerinde eşek sütü sabununu rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  10. Özellikle kışın kuruyan cilde iyi gelen eşek sütü sabunu cildi soğuktan ve güneşin zararlı etkilerinden korur. Kışın cildi nemlendirdiği için cildin daha güzel görünmesini sağlar.

Eşek Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır?

Eşek Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır?

Eşek sütü sabununun faydasını görmek istiyorsanız, düzenli olarak kullanım sağlamanız gerekir. Aksi taktirde bir etkisini göremezseniz sadece cildinizi temizlemiş olursunuz.

İlginizi çekebilir. Susam Yağının Cilde ve Saçlara 20 Faydası

Eşek sütü sabununu sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kullanmalısınız. Sabah uyandığınızda, cildinizi su ile ıslatın ve sabunu elinizde köpürterek cildinize dairesel hareketler uygulayın. Göz çevrenize değdirmemeye özen gösterin. Ardından sabunu cildinizde 5 dakika kadar bekletin. Süre dolduktan sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Akşam da aynı şekilde uygulama gerçekleştirin.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Eşek sütü sabunu uyguladıktan sonra, cildinizi mutlaka tonikleyin ve ardından nemlendirin. Gözenekleri ve cildi iyi bir şekilde temizlediği için, cilt kiri ve yağı gözeneklere toplamaya müsait hale gelir. Bu nedenle temizleme sonrası tonik ve nemlendirme aşamasını atlamamanız gerekmektedir.

Eşek Sütü Sabunu Sivilceler İçin Etkili midir?

Eşek Sütü Sabunu Sivilceler İçin Etkili midir?

Antibakteriyel özelliği sayesinde sivilce oluşumunun önüne geçebilen eşek sütü sabunu sivilce izlerinin onarılmasına da katkı sağlar. Cildi besleyerek onaran ve hatalı bölgelerin kendini yenilemesine yardımcı olan eşek sütü sabununun yanı sıra eşek sütü kremi ve eşek sütü maskesi gibi ürünler de sivilcelere karşı etkili biçimde kullanılabilir.

İlginizi çekebilir. Ahududu Çekirdeği Yağı Nedir?

Eşek sütü sabunu düzenli kullanımda peeling etkisi gösterir ve cilt gözeneklerinin tamamen temizlenmesine ve ölü derinin atılmasına yardımcı olur. Cildin pürüzsüz hale gelmesinde ve daha parlak görünmesinde de etkilidir.

Eşek Sütü Sabunu Saça Faydaları Nelerdir?

Eşek Sütü Sabunu Saça Faydaları Nelerdir?

Eşek sütü, sadece cilt üzerinde değil, saç üzerinde de olumlu etkiye sahiptir. Eşek sütü sabunu, düzenli kullanımda saçları parlatır ve hacimlenmesini sağlar. Eşek sütü sabunu saç köklerini besler, bu nedenle kepek ve saç dökülmesi gibi problemlerin önüne geçer.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Eşek sütü sabunu saç derisinde görülen kaşıntıların önüne geçer, alerjik reaksiyonları önler ve bakterileri ortadan kaldırır ve saç kırın tedavisinde de kullanılmaktadır.

Faydaları;

Saç köklerini güçlendirir.

Saçların sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar.

Saç derisinde oluşan kaşıntı, deri döküntüsü ve kepek gibi problemlerin giderilmesinde yardımcıdır.

Saç derisi ve saç tellerinin nemlenmesini sağlar.

Saç dökülmesine iyi gelir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu