Cilt Bakımı

Cildini Sevenlere Özel 5 Adımda Evde Doğal Cilt Bakımı

Cilt, vücudun dış yüzeyini tamamen kaplayan, dış etkenlere en çok maruz kalan organdır. Doğru şekilde bakım yapılmadığında cilt problemleri kaçınılmaz olur. Akne, sivilce, yaşlanma belirtileri gibi belirgin cilt problemlerinin yanında bir de cildin güzel görünmesini engelleyen bazı etkenler de vardır. Bu yüzden cilt bakımı konusunda hassas davranmak ve nasıl yapılması gerektiğini bilmek gerekir. Doğru cilt bakımı uygulamaları ile cildinizin daha genç ve sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Dış etkenlere en çok maruz kalan organın cilt olması, daha bir dikkat etmeyi ve hassas olmayı gerektirir. Doğru ürünler, doğru şekilde bakım yapmak bu işin en temelini oluşturan detaylardır. Ancak her şeyden önce doğal yollarla cilt bakımının nasıl yapılmadı gerektiğini bilmek gerekir. Peki, cilt bakımı nasıl yapılmalıdır?

1- Cildinizi Düzenli Temizleyin

cildinizi temizleyin

Cilt bakımı ürünleri kullanmadan önce cildin temiz olmasına özen göstermek önemlidir. Gün içerisinde dış etkenlere fazlasıyla maruz kalan cilt, gün sonunda ve mümkün ise gün arasında temizlenmediğinde, cildin nefes alması zorlaşır. Buna karşın ne kadar cilt bakım ürünü kullanılırsa kullanılsın, çok da işe yaramayacaktır. Bu nedenle cilt temizliği, cilt bakımının ilk adımı olarak kabul edilmelidir.

2- Cildinizi Yatıştırın

Cildinizin daha temiz ve sağlıklı kalabilmesi için temizlikten sonra cildinizi mutlaka yatıştırmalısınız. Bunun için yatıştırıcı etkili kremler veya tonik kullanabilirsiniz. Çünkü cildin nefes alabilmesi için sadece temizlenmesi yeterli gelmemektedir, gözeneklerin açık kalması ve hava ile teneffüs edebilmesi için ekstra bir bakım yapmanız gerekir. Bu yüzden cilt bakımı yaparken mutlaka temizlikten sonra yatıştırma işlemi de uygulamanız gerekir.

Uraw anti aging
Sipariş Vermek İçin Tıklayın

3- Cilt Sorununu çözün

Cilt bakımı yaparken sadece belli bazı krem ya da cilt bakım ürünlerinin kullanılması tek başına yeterli gelmez. Buna ek olarak cildinizin tamamında ya da bir bölümünde cilt problemi varsa, öncelikle bölgesel olarak ilgilenmeniz gerekir. Sivilce, akne, yanık izi, yara izi gibi cilt sorunları ile karşı karşıya iseniz bunları çözmeden herhangi bir ürün kullanmamanızı öneririz. Akneli ciltler için ANTİ AGİNG ( OZON KREMİ ) VE OZON SERUMU, kullanabilirsiniz.

 

4- Cilt Tipine Özel Bakım Yapın

Her cilt için her ürünün uygun olmadığını ve anlatılan cilt bakım önerilerinin sizin cildiniz için de etkili olamayacağını bilmelisiniz. Bu nedenle kişiye özel cilt bakımı yapmanız en doğrusu olacaktır. Cildinizin hassas olması, kuru ya da yağlı tipte olmasını göz önünde bulundurarak cilt bakımı yapmanız, cildinizde beklediğiniz güzelliği daha rahat yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Göz çevresi kremi
Sipariş Vermek İçin Tıklayın.

5- Göz Çevresi Bakımı Uygulayın

Çoğu zaman çoğu kişinin cilt bakımında en çok ihmal ettiği konu göz çevresi bakımıdır. Gün içinde kullanılan makyaj ürünleri ya da diğer kremler, her ne kadar cildinizin daha güzel görünmesini sağlasa da göz çevresi bakımı yapmadığınızda, cilt problemlerinin başlayacağı odak nokta burası olacaktır. Bu yüzden cilt bakımının en önemli ayrıntılarından birinin göz çevresi bakımı olduğunu unutmayın. Göz çevresi bakımında oldukça etkili olan E vitaminli göz çevresi kremi, cildinizin daha güzel görünmesine ve yaşlılık belirtilerinin en çok görüldüğü göz çevresine yardımcı olacaktır.

Evde Cilt Bakımı İçin Uygulanacak 3 Yöntem

Evde cilt bakımı

Cilt bakımı, aslında zor olmamakla birlikte dikkat edilmesi gereken bir konudur. Zamanında ve doğru şekilde cilt bakımı uygulanmadığında, ilerleyen dönemlerde ciltte bir takım problemlerin görünmesi kaçınılmaz olur. İlla bir bakım uzmanına gitmeniz gerekmiyor aslında, evde uygulayabileceğiniz cilt maskeleri ile de cildinizin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Peki, evde uygulanabilecek cilt bakım maskeleri nelerdir?

1- Kâğıt Maske Uygulayın

Hem cildinizi şımartmak hem de sağlıklı kalmasını sağlamak için evde cilt bakımı yaparken kâğıt maske uygulayabilirsiniz. Kâğıt maske, uygulanması kolay olan ve aynı zamanda cildin temizlenmesinden cildin rahatlamasına kadar birçok konuda cildinize yardımcı olur. Nar, yeşil çay, papatya, sakura, lavanta gibi antioksidan içerikler ve hyaluronik asit gibi cilde yararı olan kağıt cilt maskeleri kullanarak evde cilt bakımı yapabilirsiniz.

Arındırıcı maske
Sipariş Vermek İçin Tıklayın.

2- Kil Maskesi Uygulayın

Cilt, hassas ve kısa sürede gözenekleri tıkanabilen bir yapıya sahip olduğu için doğru şekilde bakım yapmak gerekir. Evde cilt bakımı için uygulanabilecek bir diğer yardımcı araç ise kil maskesidir. Kil maskeleri, detoks etkisi yaratarak cildin nefes almasını ve gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu da cildinizin daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı olur. Cildinizi besleyecek ve aynı zamanda sağlıklı kalmasını sağlayacak Arındırıcı Maske Saf Kil, kullanabileceğiniz ürünlerden biridir.

3- Doğal Cilt Bakım Kremleri Kullanın

Cildinizin hem sağlıklı hem de genç kalmasını istiyorsanız yukarıda saydıklarımıza ek olarak cilt bakım kremleri kullanmanız da önemlidir. Özellikle yaşlanma belirtilerini yok etmek ve daha genç bir görünüme kavuşmak için uygulamanız gereken bu adımda, doğru cilt bakım kremi seçerseniz etkisini çok daha fazlasıyla görebilirsiniz. Yıpranmalara karşı etkili ve yatıştırıcı özelliği bulunan cilt bakım kremleri, cildinizin çok daha güzel görünmesine yardımcı olabilir. Bunun için ANTİ AGİNG ( OZON KREMİ ) VE OZON SERUMU kullanmanızı öneririz.

Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

Hassas bir yapıya sahip olmasının yanında dış etkenlere en çok maruz kalan organ olan cilt, ciddi anlamda üzerinde durulması gereken konudur. Cilt bakımı yaparken kullanılacak ürünlerden bakım rutinine kadar her konuda dikkatli olunması gerekiyor. Peki, cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  1. Cilt bakım ürünü seçerken içerisinde Sodyum Lauryl Sülfat olan ürünlerden uzak durulması gerekir. Bu asit, cildin tahriş olmasına ve zamanla cildin yıpranmasına neden olur. Bu yüzden doğal cilt bakım ürünleri kullanmak daha doğrudur.
  2. Cilt bakımının önemli bir parçası olan tonik, cildin gözeneklerinin açılmasına ve nefes almasına yardımcı olur. Fakat tonik seçerken alkolsüz tonik olmasına özen göstermeniz gerekir.
  3. Yüzünüzü yıkarken sabun kullanmaktan kaçının. Sabun, cilt temizliği için ideal bir araç olsa da içeriği yüzünden cildin pH değerinin bozulmasına neden olur ve bu da cildinizin kötü görünmesine neden olabilir.
  4. Göz çevresi bakımı yaparken kullanacağınız ürünlerin içeriğinde parafin, mineral ve yoğun yağlar olmamasına özen gösterin. Bu içerikler, göz çevresinde tahrişlenme gibi sorunlara yol açmaktadır.
  5. Satın aldığınız cilt bakım ürünlerinin mutlaka son kullanma tarihine bakarak alın. Çünkü son kullanma tarihi geçmiş cilt bakım ürünleri, cildinize fayda vermekten ziyade cildinizin zarar görmesine neden olur.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu