Cilt Bakımı

Geniş Gözenek Problemine Son!

Gözenek sıkılaştırıcı etkili maske önerilerimiz ile, büyük ve açık gözenek probleminden kurtulacaksınız. Sizler için derlediğimiz maskeler ile iri gözeneklerde oluşan siyah noktalardan kurtulacak ve yenilerinin oluşmasına engel olacaksınız.

Gözenek Problemi Neden Oluşur?

Gözenek Problemi Neden Oluşur?

Cildimizi doğru bir şekilde temizlemezsek, kirler zamanla gözeneklerimizde yer edinir. Zamanla yeni kirlerin yer edinebilmesi için, gözeneklerin büyümesi ve genişlemesi gerekir. Bu cilt için sağlıklı bir durum değildir. Kirlerle dolu olan gözeneklerde, zamanla siyah nokta problemi meydana gelir.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Sağlıklı bir ciltte gözenek problemi meydana gelmez. Gözenek probleminden kurtulmak için, cildinizi düzenli bir şekilde temizlemeli, toniklemeli ve nemlendirmelisiniz. Hali hazırda olan gözenek probleminden kurtulmak için ise gözenek sıkılaştırıcı ürünler kullanmalısınız.

Gözenekleri Sıkılaştırmak Mümkün mü?

Gözenekleri Sıkılaştırmak Mümkün mü?

Gözenek sıkılaştırmak elbette mümkündür fakat unutmamanız gereken bir şey vardır ki cildinizi ihmal ederseniz ve düzenli bir temizleme sağlamazsınız cildinizde gözenek problemi tekrardan meydana gelecektir. Bu nedenle cildinizi alsa ihmal etmemelisiniz. Cilt bakımında seçtiğiniz ürünlerin gözenek sıkılaştırıcı etkisi olmasına özen göstermelisiniz.

Gözenekleri sıkılaştırma adımları;

1- Cildi temizlemek

2- Cilde tonik uygulamak

3- Nemlendirmek

4- Maske Uygulaması

Şimdi gelin sizlerle birlikte bu adımları teker teker ele alalım ve nasıl bir yol izlemelisiniz sizlerle paylaşalım.

1- Cildi Temizlemek

Cildi Temizlemek

Cilt bakım rutininde cilt temizliği ilk adım olarak bilinir. Bunun sebebi ise temiz olmayan bir cilde ne uygulasanız bir sonuç alamayacağınızdan kaynaklanır. Cildinize bakım işlemleri uygulamadan önce cildinizin temiz olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde bütün emeğiniz boşa gidecektir.

İlginizi çekebilir: Cilt Kırışıklıkları Sebepleri Ve Çözüm Önerileri

Eğer gözenek problemi yaşıyorsanız, yağlı ya da karma bir cilde sahipsiniz demektir. Bu nedenle de cildinizi temizlemek için kullanacağınız ürünün ya yağlı/karma ciltler için uygun olması gerekir ya da gözenek sıkılaştırıcı temizleme ürünü olması gerekir. Cildinizi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere düzenli olarak temizlemelisiniz.

2- Tonik Kullanımı

Tonik Kullanımı

Tonik, cilt bakım rutininde asla ama asla atlanmaması gereken bir adımdır. Tonik ile gözeneklerinizin küçülmesini hızlı bir şekilde sağlayabilirsiniz. Tonik seçiminde de dikkat etmeniz gereken nokta, cilt sorununuza uygun bir tonik olmasıdır. Eğer bir cilt sorunu ile karşı karşıya değil iseniz cilt tipinize göre bir tonik seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Cildinizi temizledikten sonra, bir pamuk yardımıyla toniği tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Tonik kullanırken özellikle T bölgesine ve gözenek problemi olan yerlere yoğunluk gösterebilirsiniz. Bir sonraki adıma geçmeden önce, toniğin cildiniz tarafından emilmesini beklemenizde fayda vardır.

3- Cildi Nemlendirmek

Cildi Nemlendirmek

Cildi nemlendirmek, aslında cilt üzerinde bir bariyer oluştrmak demektedir. Sabah evden çıkmadan önce kullandığınız nemlendirici gün sonuna kadar kirli havadan, tozdan, kirden ve makyajdan cildinizi korur. Bu sebeple cildi nemlendirmek oldukça önemlidir.

Örnek vermek gerekirse, eğer cilt problemi olarak gözenek problemi yaşıyorsanız, cildinizde bulunan açık gözenekleri nemlendirici ile doldurduğunuzda, gözenek karşıtı bir krem ise zamanla gözenekleriniz küçülecektir. Fakat krem sürmeyip, gözeneklerinizi açık bir halde bırakırsanız, gün içerisinde gözeneklerinize kirler yer edecektir.

İlginizi çekebilir: Cilt Bakımından Önce Cildinizi Tanıyın

Nemlendirici bir krem uyguladığınızda ise gözenekler nemlendirici ile dolu olduğu için kirler gözeneklerinize dolamayacaktır. Bu sebeple de nemlendirici kullanımı oldukça önemlidir. Fakat özellikle gözenek problemi yaşıyorsanız, ağır ve yağlı nemlendiriciler yerine, su bazlı nemlendiriciler tercih etmelisiniz.

4- Maske Kullanımı

Maske Kullanımı

Cilt bakım rutininde maske adımı kesinlikle atlanmamalıdır. Maskeler kısa sürede cildimizin toparlamasına yardımcı olur ve kısa sürede etkili sonuçlar gösterirler. Maske kullanımı haftada 2 kez yeterlidir. Her gün maske kullanımı cildinize zarar verir. Çünkü maskeler içerik olarak güçlü bileşenlerdir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Önerileri

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Önerileri

Sizler için derlediğimiz gözenek sıkılaştırıcı maske önerileri ile cildinizde oluşan gözeneklerden zamanla kurtulacaksınız. Dikkat etmeniz gereken nokta, sizlere önerdiğimiz maske önerilerini düzenli bir şekilde uygulamak olacaktır.

1- Gül Suyu Maskesi

Gül Suyu Maskesi

Gül suyu içeriğinde bulunan mineral ve vitaminler açısından ciltte açılan gözeneklerin kapanmasına yardımcı olur. Gözenek sıkılaştırıcı etkiye sahiptir.

Malzemeler

1 yemek kaşığı gül suyu

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı toz şeker

Hazırlanışı

Yukarıda belirtilen zeytinyağı, gül suyu ve toz şekeri belirtilen miktarda bir kaba alın ve güzelce karıştırın.

Uygulanışı

Hazırlamış olduğunuz maske karışımını göz altlarınıza gelmeyecek şekilde tüm yüzünüze uygulayın. Maskeyi tüm yüzünüze eşit dağıtmaya özen gösterin. Maskeyi yüzünüzde 15-0 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi durulayın. Ardından cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Haftada 2 kez kullanım uygundur.

2- Türk Kahvesi Maskesi

Türk Kahvesi Maskesi

Türk kahvesi, kan dolaşımını hızlandıran ve ciltte oluşan açık  gözeneklerin kapanmasında etkili bir besindir. Cildin canlanmasına yardımcı olur aynı zamanda gözenek sıkılaştırıcı bir etkiye sahiptir.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı türk kahvesi

1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı

1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı türk kahvesini macun kıvamına gelene kadar güzelce karıştırın.

Uygulanışı

Hazırlamış olduğunuz maske tarifini sadece gözenek problemi yaşadığınız yerlere eşit bir şekilde sürün. Ardından maskeyi cildinizde 20-25 dakika kadar bekletin. Süre dolduktan sonra maskeyi ılık su ile cildinizden arındırın. Maske uygulaması sonrası cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Haftada 2 kez kullanıma uygundur.

3- Maden Suyu Maskesi

Maden Suyu Maskesi

Maden suyu mineral açısından zengin bir besindir. Mide için sağlıklı olan bu mineralli su, gözenek problemini de iyi gelmektedir.

Malzemeler

Maden suyu

Pamuk

Uygulanışı

Bir kabın içerisine bir miktar maden suyu alın. Ardından pamuğu maden suyununj içerisine batırarak gözenek problemi olan yere uygulayın. Güzelce uyguladıktan sonra cilddinizin maden suyunu emmesini bekleyin. 30 dakika sonra cildinizi yıkayın ve nemlendriin. Haftada 2 kez kullanııma uygundur.

4- Kil Maskesi

Kil Maskesi

Kil maskesi tüm cilt problemlerine iyi geldiği gibi, gözenek problemi tedavisinde de etkili bir rol oynamaktadır. Ciltte oluşan gözeneklerin temizlenmesine ve kapanmasına yardımcı olur. Kil yüksek oranda gözenek sıkılaştırıcı etkiye sahiptir.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı toz kil

1 tatlı kaşığı su

Hazırlanışı

Belirtilen miktarda toz kili ve suyu kıvam alana kadar güzelce karıştırın.

Uygulanışı

Hazırlamış olduğunuz kil maskesini tüm yüzünüze eşit bir şekilde uygulayın. Uygulama esnasında gözlerinize temas ettirmemeye özen gösterin. Maskeyi uyguladıktan sonra 15-20 dakika kadar cildinizde bekletin. Süre tutmak istemiyorsanız, maskenin cildinizde tamamen kurumasını da bekleyebilirsiniz. Ardından cildinizi ılık suyla, zarar vermeden güzel bir şekilde yıkayın. Maske uygulamasından sonra cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Haftada 2 kez kullanıma uygundur.

🎀 Bonus Öneri 🎀

Ciltte oluşan gözenek problemi, doğru zamanda müdahale edilmezse, sonradan temizlenirse, kırışıklığa ve cildin sarkmasına neden olabilir. Bu sorunun önüne geçmek istiyorsanız Uraw’ın yeni çıkarmış olduğu Ciklet Maske Ve Ciklet Serum ürünlerine bir şans verebilirsiniz. Gözenek sıkılaştırıcı etkiye sahip bu ürün ile, gözeneklerinizin kapanmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Editörün seçimi

Ciklet Maske

sipariş vermek için tıklayın

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu