Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Hyoluronic Asit Nedir?

Cilt bakımı için vazgeçilmez bakım önerileri arasında gelen asit adımında, kullandığınız sıra kadar kullandığınız asit de oldukça önem taşır. Cildin ihtiyaçlarına göre seçilen bir cilt bakım asidi, dikkatli ve düzenli kullandığınız takdirde istenilen sonuçların kısa sürede alınması kaçınılmazdır. Cilt yüzeyinde oluşan problemler her zaman doğal tariflerle çözüm bulamayabilir. Bu yüzden cilt için özel olarak tasarlanmış asitlerden yardım almakta fayda vardır.

Hyoluronic Asit Nedir?

Hyoluronic Asit Nedir?

Cilt bakımı için kullanılan hyoluronic asit, suyun kendi ağırlığının 1000 katını kaldırabilien, doğal üretilen ve cilde nem ile birlikte koruma sağlayan asit türüdür. Yağ bazlı olmayan hyoluronic asit, su bazlı olması ve yoğum nem tutması sebebiyle tüm cilt tipleri için uygundur. Bu asit normalde cilt bağ dokusunda ve eklemlerde doğal olarak bulunur ve üretilir. Hyoluronic asit aynı zamanda nem tutabilen asit hücre miktarını artırarak, cildin kendi kendini onarması için de fırsat sunar. Asıl kullanım amacı cildin nem bakımından ihtiyaçlarının karşılanmasıyla cildin esnekliğini artırmaktır.

Hyoluronic Asit Faydaları Nelerdir?

Hyoluronic Asit Faydaları Nelerdir?

  • Hücre içinde nem tutulmasını destekler
  • Cilt bakımında en uzun süre nem tutan asittir.
  • Antioksidan bir yapıdadır ve bu da serbest radikallerden kaynaklanan hasarlara karşı cildi korur.
  • Cilt bariyerini güçlendirir.
  • Cilt bakımı haricinde eklem ağrıları ve kronik yorgunluk için büyük faydası vardır.
  • Erken yaşlanma belirtilerine çözüm sunar.
  • İnce çizgilerin giderilmesini sağlar.
  • Cildin pürüzsüzleşmesini sağlar
  • Ciltteki yorgun görüntü sebebiyle aydınlık bir görüntü kazandırmak için kullanılır.

ilginizi çekebilir:  Cilt Bakımında AHA Ve BHA Önemi

Hyoluronic Asit Ne İçin Kullanılır?

Hyoluronic Asit Ne İçin Kullanılır?

Cilt bakımında yer alana asit adımlarında, cildin ihtiyacına göre asit kullanımının ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Hyoluronic asit için bir esneklik sağlama söz konusu olabilir. Yoğun nemlendirici ve su bazlı olması nedeniyle her cilt tipine uygun olmasından dolayı, sadece asit görevinde değil günlük rutinlerde nemlendirici olarak da kullanılabilir. Hafif bir asit olması sebebiyle yan etkileri de yok denecek kadar azdır. Cildin nem dengesini sağladığı için günlük kullanıma uygun ve yaş ilerledikçe cildinizin ihtiyaç duyacağı bir içeriktir.

Editörün seçimi

satın almak için tıklayın

Yaş almayla birlikte gelen cildin kendini salması, sebum dengesizliği ve diğer cilt problemleri karşısında, rutininizde kullandığınız asitlerin yanı sıra hyoluronic asit kullanmanız, cildin alt katmanlarına kadar nemlenmesini sağlayacaktır. Özellikle kullanılan diğer asit içerikli ürünlerin kurutucu olması sebebiyle yaşadığınız problemlerde nemlendirici yönünden destek alabileceğiniz bir üründür.

Yaşlılık belirtileri, ince kırışıklıklar ve yorgun görünüm için de günlük kullanabileceğiniz bir ürün arıyorsanız hyoluronic asit serumlarından yardım alabilirsiniz.

ilginizi çekebilir: Salisilik Asit Nedir? Kullanım Alanları nelerdir?

Hyoluronic Asidi Kimler Kullanmalı?

Hyoluronic Asidi Kimler Kullanmalı?

Bu asidin en güçlü yanlarından biri de çok yönlü olmasıdır. Sadece şuna faydası var denilebilecek bir asit çeşidi değildir. Zararsız kimyasallar birleşiminden ortaya çıkan hyoluronic asit, çocukların kullanımı dışında bütün cilt tipleri için uygundur. Aşırı hassas ciltlerin de cildine uygulamadan önce, ürünün cildine ne kadar uygun olup olmadığını ölçmesi adına bileğinin iç kısmında denemesi önerilir.

ilginizi çekebilir: Cilt Bakımından Önce Cildinizi Tanıyın

Genellikle orta yaş kullanımına uygun olduğu söylenen bu asidi cilt bakımı rutininde uygun yerlere yerleştirerek, tüm cilt tipleri ve cilt bakım rutinine başlamış olan her yaştan insan kullanabilir. Çok güçlü ve bir o kadar da nazik bir nemlendiricidir. Hyoluronic asit, nemi yoğun şekilde tutar ve yavaş yavaş salar bu da cildin neminin uzun süre korunmasını sağlar.

Plastik cerrahlar dolgu yapılması gereken bölgeye hyoluronic asit enjekte eder. Fakat sizin dolgu yaptırmanıza gerek yok. Dışarıdan uygulanan serumlarla da istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkün.

Hyoluronic Asidin İşleyiş Prensipleri Nelerdir?

Kullanım Amacına göre ve ciilt ihtiyacına göre değişen görevleri olduğunu artık biliyoruz. Farklı cilt ihtiyaçlarına karşı cilde nasıl bir destekte bulunduğunu inceleyelim.

Editörün seçimi

satın almak için tıklayın

Dolgu Ya Ya Doldurma Amacıyla Kullanılan Hyoluronic Asidin İşleyiş Prensibi

Dolgu Ya Ya Doldurma Amacıyla Kullanılan Hyoluronic Asidin İşleyiş Prensibi

Uzman yardımı ile istediğiniz bölgelere dolgu yaptırabilirsiniz ya da güvenilir ve iyi içerikli bir hyoluronic asit serumunu cilt bakımı rutininize ekleyip düzenli kullanarak sonuç alabilirsiniz. Dolgu yaptırmakla bir nevi aynı işlevi yerine getirecek olan serumlar, vücuttaki nemi ve suyu asidin uygulandığı bölgeye toplayarak doğal bir doldurma dengesi sağlayacaktır. Zamanla istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

Nem Vermesi İçin Kullanılan Hyoluronic Asidin İşleyiş Prensibi

Nem Vermesi İçin Kullanılan Hyoluronic Asidin İşleyiş Prensibi

Hyoluronic asit, kendi ağırlığının 1000 katı kadar suyu hapsederek cildinin ihtiyacı olan anlarda kullanır. Uzun süreli nem tutuşunun sebebi budur. Cilt kuruluğu sebebiyle kullanıldığında, uygulamadan itibaren 72 saat boyunca uygulanan bölgede nem dengesi sağlayabildiği gözlemlenmiştir.

ilginizi çekebilir:Cilt Bakımında Niacinamide Nedir?

Yaşlanma Belirtileri için Kullanılan Hyoluronic Asidin İşleyiş Prensibi

Yaşlanma Belirtileri için Kullanılan Hyoluronic Asidin İşleyiş Prensibi

Erken yaşlanma belirtileri için ince çizgiler ve yeni oluşmaya başlayan kırışıklıklarda harikalar yaratan hyoluronic asit, bu yaşlarda cilt bakımı rutinine eklenmesi gereken önemli asitlerdendir. Cildin nem dengesini sağlayarak cildi daha dolgun göstermeye, bu sebeple kırışıklıkların düzenli kullanım sonucunda eski haline dönmesini vadeder. Bir nevi dolgu işlemi olarak görülebilir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu