Cilt Bakımı

Kaş Ve Kirpik Serumları Etkili midir?

Kaş kirpik serumu, dönemsel olarak kaşlarında ya da kirpiklerinde dökülmeler ya da seyreklikler yaşayan kadın ve erkeklerin, kaş ve kirpiklerinin eski formlarına dönmeleri için kullandıkları bakım ürünüdür.

Kaş Ve Kirpik Neden Dökülür?

Kaş Ve Kirpik Neden Dökülür?

Kadınlarda özellikle stres ve hamilelik döneminde görülen kaş ve kirpiklerde dökülme sorunu genellikle geçicidir ve bir müddet sonra yenileri çıkar. Bunun yanı sıra bazı hastalıkların neden olduğu dökülme ve seyrelmelerin tedavisi için dökülmenin nedeni mutlaka araştırılmalıdır çünkü altta yatan sebep belirlenmediği sürece kaş ve kirpiklerinizdeki dökülme problemi ilerleyen dönemlerde daha çok artabilir. Genel olarak kaş ve kirpik dökülme nedenlerini aşağıda sizler için sıraladık;

  1. Makyajı temizlemeden yatmak
  2. Stres ve depresyonun neden olduğu kan tablosunda değişim
  3. Kalitesiz makyaj malzemeleri kullanma
  4. Vitamin ve mineral eksikliği
  5. Troid bezi hastalıkları
  6. Böbreküstü bezlerde, yumurtalıklarda ve hormonlarda yaşanan sorunlar
  7. Kaşları alırken yapılan hatalar
  8. Kemoterapi sonrası
  9. Kullanılan bazı ilaçların yan etikleri

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Kozmetik Ürünlerin Kaş Ve Kirpik Dökülmesi Üzerinde Etkisi

Kozmetik Ürünlerin Kaş Ve Kirpik Dökülmesi Üzerinde Etkisi

Kozmetik ürünler özellikle içerik olarak fazla miktarda kimyasal içerik barındırıyorsa, zaman içerisinde kaşların ve kirpiklerin dökülmesine neden olur. Özellikle her gün yoğun göz makyajı yapıyorsanız bu oldukça zarar verici bir harekettir. Her ne kadar yaptığınız makyajı temizleseniz de kaş ve kirpiklerinizde ki yapıyı bozmuş olursunuz.

İlginizi çekebilir: Karma Cilt Tipi Hakkında Önemli Bilgiler

Özellikle kirpiklere uygulanan rimel, saatler içerisinde kirpiklere yapışır ve kalıp gibi kurutur. Bu işlem kirpiklerinizi daha hassas bir hale getirir ve kolay dökülmesine sebep verir. Kirpiklerinize rimel uygulamadan önce bakım serumu ya da rimelinizi gözünüzden temizlediğinizde mutlaka bir bakım serumu uygulamanızı öneririz.

Eğer düzenli olarak makyaj yapıyorsanız mutlaka kaş ve kirpiklerinizi bir bakım serumu ile beslemelisiniz. Kaş kirpik serumlarının içerisinde bulunan vitamin ve yağlar, kaşların ve kirpiklerin yeterli miktarda beslenmesini ve bakımını yapmasına yardımcı olur.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Kaş Kirpik Serumu Ne İşe Yarar?

Kaş Kirpik Serumu Ne İşe Yarar?

Kaş ve kirpiklerin azalmasının ya da dökülmesinin birden fazla nedeni bulunmaktadır. Bu durum dış  faktörlerden, fazla kimyasal içerikli ürün kullanımından ya da vücutta oluşan bir rahatsızlığın habercisi olarak meydana gelebilir. Özellikle ya ve kış aylarında kaş ve kirpik dökülme sorunu daha fazla yaşanmaktadır.

Dış faktörlerden dolayı meydana gelen kaş ve kirpik dökülme ya da azalmalarını kontrol altına almak mümkündür. Kaş kirpik serumu tam olarak burada devreye giriyor. Dökülen ya da azalan kaş ve kirpikleri sağlıklı ve besleyerek uzamasına yardımcı olun kaş kirpik serumu, kaş ve kirpiklere asla zarar vermez.

Editörün seçimi: Cilt Tonu Eşitliği İçin Yapılması Gerekenler

Fakat kaş kirpik serumu kullanmaya başladıysanız ya da başlayacaksınız düzenli bir şekilde kullanmak oldukça önemlidir. Bu serumlar içeriklerinde konsantre bir şekilde vitamin ve mineral barındırırlar bu sebeple etkili ürünlerdir. Fakat etkisini görebilmeniz için düzenli ve uzun vadede kullanım gerektirebilir. Kaş kirpik serumu, kaş ve kirpiklerin dökülmesini önler ve kıl köklerini besleyerek sağlıklı bir şekilde uzamalarını ve çıkmalarını sağlar.

Bir Uzmana Danışın

Bir Uzmana Danışın

Eğer kaş ve kirpiklerinizde dökülme varsa ve bunun için kullandığınız serum ya da bakım yağları işe yaramıyorsa zaman kaybetmeden bir uzmana danışmalısınız. Kaş ve kirpik dökülme nedenlerini size yukarıda sıraladık.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Fakat kaş ve kirpik dökülme nedenleri sadece onlardan ibaret değildir. Kaş ve kirpik dökülme sorunu başka bir sorunun habercisi olabilir. Bu nedenle bu durumu asla hafife almamalısınız ve durumun kontrolünü ele almalısınız.

Evde Yapılabileceğiniz Kaş Kirpik Serumu Önerileri

Evde Yapılabileceğiniz Kaş Kirpik Serumu Önerileri

Eğer dışarıdan içerik olarak güvenmediğiniz serumları almak istemiyorsanız, evde kolayca kendi kaş kirpik serumunuzu hazırlayabilirsiniz. Buyrun sizler için evde hazırlayabileceğiniz 2 serum önerisi..

Serum 1

Serum 1

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu kaş kirpik serumu ile kaşlarınız ve kirpikleriniz bakıma doyacak. Kakao kan akışını hızlandırarak kıl köklerini harekete geçirir kaş ve kirpiklerin uzamasında yardımcı olur. Düzenli kullanımda kaşlarda ve kirpikler de meydana gelen gürleşmeyi sizde fark edeceksiniz.

Malzemeler

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı hint yağı

1 çay kaşığı kakao yağı

1 çay kaşığı fındık yağı

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kavanozda iyice karıştırın. Tüm malzemelerin birbirine güzel bir şekilde geçtiğinden emin olun.

Uygulanışı

Hazırlamış olduğunuz kaş kirpik serumunu bir kulak çöpü yardımı ile kaş ve kirpik diplerinize uygulayın. Ardından serumu kaşlarınızda ve kirpiklerinizde 30-35 dakika kadar bekletin ve sonra bir peçete ya da pamuk yardımıyla fazla olan serumu temizleyin. Durulamanıza gerek yoktur. Bu serumu her gece yatmadan önce ve sabah uyandığınızda kullanmak üzere günde 2 kez uygulayabilirsiniz.

Serum 2

Serum 2

Hindistancevizi yağı kıl çıkarma ve besleme konusunda oldukça başarılı bir yağdır. Kıl köklerini besleyerek, seyrek olan yerlerde kılların çıkmasına, kısa olan bölgelerde ise kılların uzamasına yardımcı olur.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı aloe vera

Hazırlanışı

Eğer aloe verayı yapraktan kullanacaksanız, yaprağı güzelce iki parçaya bölün ve 1 tatlı kaşığı aloe verayı bir kaseye alın. Daha sonra üzerine sırasıyla 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağını ekleyin. Ardından aloe vera içerisinde eriyene kadar güzelce karıştırın.

Uygulanışı

Hazırlamış olduğunuz serumu kulak çöpü ya da kullanmadığınız bir rimel fırçası ile kaş ve kirpiklerinize güzelce uygulayın. Ardından gözlerinizi kapatın ve 1 saat kadar serumu kaş ve kirpiklerinizde bekletin. Süre dolduktan sonra bir pamuk yardımı ile  fazla olan serumu kaç ve kirpiklerinizden temizleyin. Bu serumu haftada 2 kez kullanmanız uygundur.

İçerik olan güçlü olan bu serumu fazla kullanmanız, kontrol altına alınamayan bir kıllanmaya neden olabilir. Bu nedenle dozunda kullanmak önemlidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu