Cilt Bakımı

Sağlıklı Saçlar İçin Keratin Bakımının En Etkili 10 Önerisi

Keratin bakımı, saçlar için gerekli olan rutin bakımlardan biridir. Düzenli olarak devam edilmesi durumunda, saçların daha sağlıklı ve canlı kalmasını sağlar.

Keratin saçın yapı taşını oluşturan proteindir. Saç hücrelerini bir arada tutarak direncini arttırır ve güçlendirir. Saçın nem dengesini arttırarak yağ oranını dengeler. Keratin bakım sütü, saçları kökten uca onararak, canlılık kazandırır ve besler. Sağlıklı saçlar için keratin bakımı yaptırmak oldukça önemlidir. Kalıcı fön uygulamalarında daha etkili bir düzleştirme sağlayarak uzun süre şeklini korur. Saç tellerinde korucu bir kalkan oluşturarak, saçın yıpranmasını sağlar. Yıpranmış, kırılmış ve dökülen saçları ise besleyerek eskisinden daha güzel bir hal almasını sağlar. Saç dökülmesini ve yıpranmasını engellediği gibi kepek oluşumuna ve deri iltihaplarının oluşumuna karşıda etkili koruma sağlamaktadır.

keratin bakımı

 

Keratinin doğal kaynağı, hayvansaldır (tırnak, boynuz, tüy). Mevcut teknikle elde edilen ürün kuru toz halinde olduğundan dolayı, koruyucu madde içermemektedir ve tamamen doğaldır. Tamamen doğal bir ürün olan keratin, diş ve tırnaklarda bulunduğu gibi saçlarda da bulunmaktadır. Fakat bazı etkenlerden dolayı saçtaki keratin azalarak saçın; kuru, mat, kırık, cansız ve kepekli görünmesini sağlar. Bu sebeplerden dolayı doğal keratin bakımı yapmak sizin için çok faydalı olacaktır ve istediğiniz gibi sonuçları almanızı sağlayacaktır. Keratin bakımının faydaları saymakla bitmez fakat en etkili faydaları nelerdir? Sağlıklı Saçlar İçin Keratin Bakımının En Etkili 10 Faydası

Keratin Bakımının Faydaları

keratin faydaları

Keratin bakımı, saçların yapısını güçlendirmek, yumuşaklık hissi vermek ve saç sağlığını korumak için uygulanır. Yapılan keratin bakımı sayesinde; saçların mat, pürüzlü ve cansız görünümünden kurtularak aksine daha bakımlı ve dolgun saçlara ulaşabilirisiniz.

1- Boya ve kimyasallardan yıpranmış, matlaşmış saçlarınızı onararak bakım yapar.

2- Saçlara parlak ve dolgun bir görünüm verir.

3-  İncelmiş saç tellerini besleyerek güçlendirir ve böylelikle saçtaki dökülmelerinde önüne geçer.

4- Saçın sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar.

5- Elektriklenme ve kabarmayı önleyerek saça sakinleştirici bir etki verir.

6- Saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri verir.

7- Kırık uçları onararak yumuşatır.

8- Tuz, paraben ve SLS içermez.

9- 5 pH değeri ile saç derisi ve cilde uygun olduğundan dolayı, saçların sağlıklı gelişimini destekler.

10- Saçların kolay taranmasını sağlar.

 

 

Sipariş vermek için tıklayınız.

Uraw Saç Keratin Sütü işinize yarayabilir. Detaylı incelemek ve sipariş oluşturmak için tıklayınız.

Brezilya Fönü ve Saç Botoksu Keratini Arasındaki Fark

Brezilya Fönü ve Saç Botoksu Keratini Arasındaki Fark

2 çeşit keratin bakımı vardır. Biri brezilya fönü için kullanılan keratin, diğeri ise saç botoksu için kullanılan keratindir. Peki, arasındaki fark nedir?

Brezilya fönü için ve saç botoksu için kullanılan keratinin arasındaki en büyük fark şudur: Brezilya fönü keratinin düzleştirme özelliği oldukça güçlüdür. Ayrıca onarım bakımda sağlar. Fakat saç botoksu keratinleri kadar doğal bir içeriğe sahip değildir. Bir miktar koku, duman ve göz yanması yapabilir. Eğer doğal bir keratin bakımı yapmıyorsanız hamile kadınların ve solunum yolu rahatsızlıkları olan kişilerin keratin bakımını uygulaması yapmaları önerilmemektedir. Saç botoksu keratini; mükemmel bir onarım, yumuşaklık parlaklık kazandırır fakat düzleştirme etkisi yoktur. Saçlardaki elektriklenme ve kabarmayı yatıştırarak, saçlara sakinlik verir. Eğer tercihiniz kalıcı fön ise brezilya fönünü seçmelisiniz fakat onarım benim için yeterli diyorsanız tercihiniz saç botoksu olmalıdır.

Sağlıklı Saçlar İçin Evde Keratin Bakımı

evde keratin bakımı

Evde keratin bakımı yapmak, kuaförlerde yapılan keratin bakıma göre çok daha sağlıklı, kolay ve uygun maliyetlidir. Hem saçınıza hem de saç derinize bir damla kimyasal temas etmeden keratin bakımı yapmak mümkün. Özellikle hamile hanımlar kimyasal maddelerden oldukça uzak durduğu için bu doğal keratin bakımını çok rahatlıkla uygulayabilirler.

Bildiğiniz gibi keratin proteinleri; saça ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri vererek, saçınızda bulunan çukur ve kırılmaları onarır. Önerilen adımları uygulayarak, saçınıza parlaklık ve dolgunluk verebilirsiniz.

  1. Adım

Keratin bakımının ilk evresinde öncelikle saçlarınızı, kullandığınız doğal içerikli şampuan ile yıkayınız. Şampuanı saçlarınızdan arındırırken ılık su kullanın ve saçınızı ıslak bırakın. Özel olarak aldığınız doğal içerikli keratin şampuanını saçlarınıza uygulayın. Şampuanın 20 dakika kadar saçlarınızda kalması gerekir. Böylelikle keratin saçınıza iyice nüfus ederek ihtiyacı olan proteinleri alacaktır. Bu işlem sonrası saçlarınızı tekrar ılık su ile yıkayarak, ısısı yüksek bir fön makinesi yardımı ile saçlarınızı kurutun.

  1. Adım

Şimdi saçlarınıza keratin serumu uygulaması yapmalısınız. Keratin serumunu kaliteli kozmetik ürün satan mağazalardan temin edebilirsiniz fakat dikkat etmeniz gereken nokta; keratin serumunun doğal olmasıdır. Keratin şampuanı ile yıkanan saçlarınıza, keratin serumu uygulamak için saçlarınızı açın ve tarayın. Daha sonra keratin serumunu saçlarınıza uygulayınız. Saç diplerine sürmemeye özen gösterin. Serumu saçlarınıza uyguladıktan sonra ince uçlu bir tarak ile saçlarınızı tarayın. Tarama sırasında saçlarınızı kurutmaya da devam etmelisiniz.

  1. Adım

Saçlardaki kuruluğun ve cansızlığın giderilmesi için sırada keratin maskesi uygulaması var. Keratin maskesini de nemli saçlara uygulamalısınız. Nemli olan saçlara keratin maskesini sürün. Düşük derecede saçlarınızı kurutun ve maskenin saçlara iyice nüfuz etmesini bekleyin.

  1. Adım

Keratin bakımının son aşaması ise saçlara keratin kremi sürmek oluyor. Kullandığınız keratin kremi saçları canlı göstermek ve nem almasını kazandıracaktır.

Keratin Bakımı Sonrası Saça Uygulanması Gereken 2 Doğal Maske

Hindistan Cevizi Yağı İle Onarıcı Maske

hindistan cevizi yağı maskesi

1 tatlı kaşığı argan yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı karıştırılarak tarak yardımı ile saça iyice yedirilerek uygulanır. Keratin bakımı bazı durumlarda saçı yıpratabiliyor. Bu sebepten dolayı 1 gün sonra bu maske tarifini uygulayın ve saçlarınızı yıpranmadan koruyun.

Zeytinyağı İle Onarıcı Maske

zeytinyağı maskesi

1 yemek kaşığı adaçayı yağı, 1 yemek kaşığı biberiye yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırarak saçlarınıza tarak yardımı ile uygulayınız. Bu maske sayesinde saçlar yapısını korur. Her keratin bakımından sonra bu maskeyi saçlarınıza uygulayın ve yaklaşık 30 dakika kadar saçlarınızda bekletiniz.

En Etkili 10 Doğal Saç Bakım Yağı ve Kullanımı için tıklayınız. 👈

Keratin Bakımı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

keratin bakımı sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Saçınızı 48 ile 72 saatlik bir süre içerisinde yıkamayınız. Terlemeye neden olacak aktivitelerden oldukça uzak durmaya çalışın. İlk 48 saat içerisinde yanlışlıkla ıslanan saçınızı orta düzeyde ısı ile kurutun. Her yıkama sonrasında saçlarınızı fön makinesi ile kurutun, kendiliğinden kurumaya bırakmayınız. Bu saçlarınızın kabarmasına neden olabilir. Saçınızı sıkı atkuyruğu veya topuz yapmayın ve toka kullanımından oldukça kaçmaya çalışın.

Diğer dikkat edilmesi gereken konu ise deniz suyu ve havuz klorudur. Bu etkenler keratinin ömrünü kısaltmaktadır. Bunun önüne geçmek için saçlarınıza doğal keratin koruyucu saç spreyi kullanın. Bu saçlarınızın deniz suyundan veya havuz klorundan korunmasını sağlar. Ayrıca güneşin UV ışınlarında da korumuş ve aynı zamanda keratininde ömrünü uzatmış olursunuz.

Saçlarınızı çok sık yıkamayın ve yıkadığınız zaman mutlaka ılık su ile yıkayın. Pamuk yastık yerine saten veya ipek yastık kullanın. Böylelikle saçlarınızın nemini korumuş olursunuz ve saç tellerinizin birbirine karışmasını önleyerek şeklini korumasını sağlarsınız. İlk haftalarda toka, lastik ve bant kullanımından kaçının çünkü şekli hemen bozulabilir. Çoğunlukla saçınızı kendi haline bırakın aksi takdirde saçınızla ne kadar uğraşırsanız o kadar çok yıkama hissi olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu