Saç Trendleri

En Beğenilen Popüler Kısa Saç Modelleri [10 Trend Kısa Saç Önerisi]

Kısa saç trendi uzun zamandır gündemden düşmeyen bir konu haline geldi. Kısa saç kullanım açısından çok rahat bir saç modelidir. Genelde saçıyla uğraşmak isteyenlerin tercih ettiği bu saç modeli aslında başlı başına bir trend.

Kısa Saç Trendi [10 Trend Kısa Saç Önerisi]

Kısa saç her ne kadar kadınlar arasında depresyon saçı ya da değişik saçı olarak adlandırılsa da aslında yukarda dediğimiz gibi tamamen bir trend. Kimi insanın vazgeçemediği bu saç modeli modern bir görünüm kazandırırken ayrıca denildiği gibi kullanım açısından da oldukça rahat bir modeldir.

Kısa Saç Trendi [10 Trend Kısa Saç Önerisi]

Kısa saç olarak adlandırdığımız model omuz üstüne gelen saç boyudur. Çoğu insan kısa saçı bakımı kolay olduğu için tercih etse de aslında kısa saçın da bakımı oldukça önemli ve zahmetli olabilir. Bu tamamen sizin saç yapınızla alakalıdır.

Editörün seçimi

B5 Forte Serum

Sipariş vermek için tıklayın

Kısa Saç Trendi [10 Trend Kısa Saç Önerisi]

Kısa saçı genelde düz saçlı insanlar tercih etse de kıvırcık ve dalgalı saçlarda da oldukça hoş durmakta. Bu tamamen kesiminizle ve saça nasıl bir model verdiğinizle alakalı bir durumdur.

Kısa Saç Trendi [10 Trend Kısa Saç Önerisi]

Kısa saç fikri çoğu kadın için hayır olsa da çoğu kadın için ise vazgeçilmez bir saç modelidir. Kısa saç deyip geçmek bu trende biraz haksızlık olabilir. Kısa saçın kendi içerisinde birçok çeşidi bulunmaktadır. Gelin birlikte bu kısa saç trendinin kendi içinde kaç modeli olduğuna birlikte bakalım.

Kısa saç trendlerine geçmeden sizler için hazırladığımız kıvırcık saç trendi yazımıza bakmayı unutmayın. Kıvırcık Saç Trendi [6 Saç Önerisi]

10 Kısa Saç Trendi

10 Kısa Saç Trendi

1- Bob Model Saç

Bob Model Saç

Bu model ikonik bir kısa saç modeli olarak bilinir. Bu saç modeli 2018 yılından beri kısa saç trend olmaktan hiç çıkmadı açıkçası. Eğer saçlarınız ince bir görüntüye sahipse bu saç kesimini oldukça seveceksiniz. Saça hacimli ve dolgun bir görüntü veren bu saç modeli saçınızın sönük gerisini alıp geriye dolgun ve hacimli saçları sizlere veriyor.

Editörün seçimi

Uraw Saç Keratin Sütü

Sipariş vermek için tıklayın

2- Pixie Saç Kesimi

Pixie Saç Kesimi

Pixie saç kesimi modeli cesur kadınların tercih edebileceği bir model dersek yanılmış olmayız herhalde. Salaş ve doğal görünümlü saç seviyorsanız evet bu saç kesimi tam olarak sizler için. Uzun yıllardır trend olan ama son 3-4 yıldır popülerliğini arttırmış olan bu saç kesimi kısa saçı seven kadınlar için adete vazgeçilmez haline geliyor.

3- Küt Kısa Saç

Küt Kısa Saç

Herhalde en yaygın olarak bilinen kısa saç trendi küt saç modelidir. Hemen hemen her kadının beğendiği ve bir kere de olsa denediği bu saç kesimi oldukça şık bir görüntüye sahip aslında. Genellikle düz saçlı kadınların tercih ettiği ve daha sonra bu saç modelinden vazgeçmediğini söylemek mümkün. Enerjik ve dinamik bir görüntü katan bu saç modeli düz saçlılar için adeta kurtarıcı bir kısa saç trendi denenebilir.

4- Boyish Saç

Boyish Saç

Görünüş olarak tamamen erkek saç kesimini andıran ve oldukça benzeyen bir saç kesim modelidir. Özellikle maskülen tarzda olan kadınların tercih ettiği bu saç modeli son yıllarda oldukça ilgi görmekte.

5- Undercut Saç Kesimi

Undercut Saç Kesimi

Undercut saç kesim modeli saç kestirmeye bir türlü cesaret edemeyen kadınların tercih ettiği bir modeldir. Enseyi kazıtarak enseye çeşitli modeller verilir. Saçınızı açık tercih ettiğiniz de ense kısmınız belli olmayacaktır. Eğer yukardan toplarsınız undercut saç modeliniz ancak o zaman belli olur. Yani hem uzun saç seviyorum hem de değişiklik yapmak istiyorum diyen kadınların gözdesi olan bir kısa saç trendidir.

6- Mohawk Saç Kesimi

Mohawk Saç Kesimi

Bu saç kesimi yeniliği seven ve yine cesur olmaktan korkmayan kadınlarımızın tercih ettiği bir saç modeli olarak karşımıza çıkıyor. Bu model de ise saçın yan kısımları kısayken sadece üst kısmı uzun. Oldukça kullanışlı olan bu saç kesimi ile bir yerlere hazırlanmak oldukça pratik. Tek yapmanız gereken saçınızın üst kısmında bulunan saçı dilediğiniz gibi şekillendirmek.

7- Katlı Kısa Saç Kesimi

Katlı Kısa Saç Kesimi

İnce telli saçlara sahip olan kadınlar bu model rahatlıkla tercih edebilir. Bu saç modeli hacimsiz saçlar için birebir. Saçın kesim biçiminden dolayı arka kısım ön kısma göre daha kısadır. Aynı zaman da saç katlı kesildiği için saça direkt olarak dolgun bir görünüm kazandırır.

8- Kıvırcık Kısa Saç

Kıvırcık Kısa Saç

Bu saç modeli oldukça doğal ve şirin bir görünüme sahiptir. Genelde kış mevsiminden çıktıktan sonra yazın rahatlamak adına kadınların tercih ettiği bu saç modeli sonrasında kadınların vazgeçilmezi oluyor. Kullanım açısından rahat olması ve kıvırcık saçları yormayan bu model biraz cesaret istiyor da diyebiliriz.

9- Asker Traşı

Asker Traşı

Evet yanlış okumadınız asker traşı son 2 yıldır özellikle ünlüler arasında oldukça trend bir saç modeli olarak karşımıza çıkıyor. Cesur kadınların tercih ettiği bu saç modeli açıkçası oldukça marjinal bir görünüme sahip. Görünümünüze bambaşka bir hava katan bu saç modeli uzun bir süre trendlerden gitmeyecek gibi duruyor.

10- Kaküllü Kısa Saçlar

Kaküllü Kısa Saçlar

Kakül kısa ya da uzun saç fark etmeksizin bütün kadınların bir kere denediği bir saç modelidir. Özellikle alnı biraz geniş olan kadınlar tercih etmektedir. Kakül kısa saçla bir araya gelince ortaya muhteşem bir görüntü çıkıyor dersek abartmış olmayız diye düşünüyorum. Özellikle doğal bir görünüm kazandırdığı için tercih edilen bu aç modeli 7’dne 70’e tüm kadınların daima gözdesi.

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu