Saç Trendleri

Kıvırcık Saçlılar İçin En Güzel Saç Modelleri 2021

Kıvırcık saç modelleri, doğru şekilde uygulandığında beklentilerin çok daha ötesinde, her ortamda dikkat çeken modellere dönüşebilir. “Saçlarım kıvırcık, şekil almaz” demeyin, bakın sizin için neler var neler…

Kıvırcık saçların bakımı da şekil vermesi de zordur. Ama kıvırcık saçlıların en büyük avantajı saçlarının hacimli olmasıdır ve bu da saçların kolaylıkla şekil almasını sağlar.

Hacimli saçlar, kolaylıkla toplanır, şekil verilmesi kolaydır ve daha da önemlisi, düz saçlara göre daha uzun süre şeklini koruyabilir. Hatta doğru bir model seçtiğinizde, basit bir model olsa bile son derece dikkat çekici bir saça sahip olabilirsiniz.

Kıvırcık saç modelleri

Kıvırcık saçlılara özel en güzel saç modellerini ele aldığımız bu konumuzu değerlendirerek saçlarınızla daha barışık hale gelebilir, her ortamda kıvrım kıvrım saçlarınızla dikkat çekebilirsiniz. İşte sezonun en güzel kıvırcık saç modelleri…

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri

Kısa kıvırcık saçlara uygulanabilecek çok farklı saç modeli vardır. Bunları doğru zamanda değerlendirerek doğru şekilde modellendirirseniz, her ortamda dikkatleri üzerinize çekmeyi başabilirsiniz. İşte kısa kıvırcık saç modelleri…

1- Tek Taraflı Örgü

Tek taraflı örgü

Hem yapımı kolay hem de bir o kadar havalı duran tek taraflı örgü, günlük kullanım için tercih edebileceğiniz en güzel kıvırcık saç modellerinden biridir. Uygun bir kıyafetle tamamladığınızda ise beklediğinizden çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Tek taraflı örgü modeli yapmak için; saçlarınızın tek tarafından kalın bir şekilde balık sırtı örgü başlatın, saçlarınızın ortasına doğru geldikçe saç örgüsünü sabitleyin. Hepsi bu kadar…

2- İkili Burgu

İkili burgu

Hem kısa kıvırcık saçlılar hem de uzun kıvırcık saçlı kadınların kullanabileceği günlük saç modellerinden biri de ikili burgu saç modeli. Yapımı son derece kolay olmasının yanında dikkat çekiciliği de ayrıca değerlendirilebilir.

İkili burgu yapmak için; saçlarınızın sağ ve solunda iki burgu yapın ve arkadan saçlarınızı ince bir tokayla sabitleyin.

3- Yarım Toplama

Yarım Toplama

Renkli tel tokalarla yapılan ve en kolay kıvırcık saç modelleri arasında yer alan yarım toplama saç modeli de dikkat çekici ve basit saç modellerinden biridir.

Saç modelini saçlarınıza uygulamak için 3 tane tel tokayı önden arkaya doğru alacağınız iki tutam saçı üçgen şekilde tutturun, hepsi bu.

4- Yandan Toplama

Yandan Toplama

Yandan toplama saç modeli de kıvırcık saç modelleri trendleri arasında yer alıyor. Hacimli saçlılarda çok daha şık bir model olarak duran yandan toplama da yapımı son derece basit bir saç modelidir.

Yandan toplama saç modeli yapmak için; saçlarınızın tamamını sağa ya da sola alarak küçük tokalarla sabitleyin. Daha sonra tokalar yardımı ile saçlarınızı topladığını yönün tersine tutturarak saçlarınızı sabitleyin.

5- Ensede Topuz Modeli

Ensede Topuz Modeli

Kıvırcık saç trendi arasında son dönemlerin en çok beğenilen saç modelleri arasında yer alan ensede topuz modeli, özel günlerde kullanabileceğiniz hoş ve kolay saç modelidir.

Ensede topuz modeli yapmak için; saçlarınızın önündeki tutamları arkada sıkıca bağlayın, daha sonra kenarlarda kalan saçları da bağladığınız saçların içine geçirin. Bu işlemleri yaptıktan sonra daha güzel ve kalıcı olması için saçlarınızı tokalarla sabitleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Son Dönemlerin En Trend Uzun Saç Modelleri

Kıvırcık Topuz Modelleri

Kıvırcık saç modelleri arasında dikkat çekici olan ve sezonun da en trend modellerinden olan kıvırcık topuz modelleri de tercih edebileceğiniz en güzel kıvırcık saç modelleri arasında yer alıyor. İşte sezonun en dikkat çekici modelleri…

1- Tepede Dağınık Topuz

Tepede Dağınık Topuz

Saçlarınız kıvırcık ve hacimli olduğu için tepede dağınık topuz modelini çok kolaylıkla yapabilirsiniz.

Oldukça rahat bir model olan tepede dağınık topuz için yapmanız gereken tek şey saçlarınızı tepede toplayarak sabitlemek için tokalardan yardım almak olacak.

2- Yarım Topuz

Yarım Topuz

Kıvırcık saçlılar için en özel ve en kolay saç modellerinden biri olan yarım topuz saç modeli de kolaylıkla uygulayabileceğiniz modellerden biridir.

Yapmanız gereken tek şey saçlarınızı yarım topladıktan sonra tepeden sabitlemek olacak.

3- Dağınık Topuz

Dağınık Topuz

Gece davetlerine giderken uygulanabilecek en şık modeller arasında yer alan dağınık topuz saç modeli de kıvırcık saçlılar için önerilebilecek en güzel modellerden biridir.

Saçların kendi hacmi ve dalgaları kullanılarak yapılabilen dağınık topuz modeli için; saçlarınızı ortaya doğru kabartarak, birer tutam saçınızı içe doğru toka ile sabitleyin ve daha sonra kenarlardan birer tutam saç çıkartarak kendi haline bırakın. Hepsi bu!

İlginizi Çekebilir: Herkesin Kolaylıkla Yapabileceği Düz Saç Modelleri

Kıvırcık Saçlar İçin Örgü Modelleri

Kıvırcık saçlı kadınların en çok yakındıkları konuların başında örgü saç modeli uygulamaya elverişli saçlarının olmamasıdır. Aslında bu düşünce, vereceğimiz modellerde de göreceğiniz üzere yanlıştır. Çünkü kıvırcık saçlar için örgü modelleri, hem şık hem de kolay yapılabilir modellerdir. İşte en güzel kıvırcık saçlar için örgü modelleri…

1- Yarım Örgü

Yarım Örgü

Son dönemlerin en trend saç modelleri arasına giren yarım örgü, hem kolay yapabileceğiniz hem de şık olmak için tercih edebileceğiniz saç modellerinden biridir.

Yarım örgü saç modeli yapmak için; iki taraftan ayırdığınız saçlarınızı arkadan mısır örgüsü şeklinde örün. Ancak tercihinize bağlı olarak mısır örgüsü yerine balık sırtı ya da düz örgü de tercih edebilirsiniz.

2- Kolay Örgü

Kolay Örgü

Hacimli olmasından dolayı düz saçlara göre daha avantajlı olan kıvırcık saçlılar için önerilebilecek en güzel  ve en kolay saç modellerinden biri de kolay örgü.

Adından da anlaşıldığı üzere kolay bir şekilde yapılabilen bu modeli uygulamak için; saçlarınızı ortadan ikiye, sağ ve sola eşit şekilde ikişer parça şeklinde ayırın daha sonra sol taraftan ayırdığınız saçlarınızı birbiri etrafında döndürün. Sağ tarafta kalan saçlarınızı da aynı şekilde yaptıktan sonra ayırdığınız saçlarınızı ortada birleştirin, geriye kalan saçlarınızı salın. Hepsi bu!

3- Tekli Örgü

Tekli Örgü

Tekli örgü saç modeli de kıvırcık saçlılar için uygulanabilecek en güzel saç modellerinden biridir. Yapımının da kolay olması, havalı olmak için çok fazla uğraş vermeyi gerektirmiyor.

Tekli örgü saç modelini uygulamak için; saçlarınızın önünden bir tutam ayırın, ayırdığınız bu saçları almadan, önden başlayarak mısır kılçığı şeklinde örün, diğer taraftan da iki tutam saç alarak birin, örgünün üzerinde sabitleyin.

Bu işlemi yaptıktan sonra öncelikle örgünün olduğu taraf için ayırdığınız saç tutamı hafifçe döndürün ve onun üzerine geçirin. Son olarak iki tutamdan kullanmadığınız tutamı, onun üzerine geçirin.

Bunlara da Göz Atabilirsiniz

En Beğenilen Popüler Kısa Saç Modelleri

Her Ortamda Dikkat Çekecek 12 Dalgalı Saç Modeli

Kıvırcık Saç Trendi 2021

Editörün Önerisi

Saçlarınızın daha hacimli ve gür görünmesini sağlamak için Mor Şampuan kullanabilirsiniz.

Uraw mor şampuan
Sipariş vermek için tıklayın
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu