Saç Trendleri

Kıvırcık Saç Trendi [6 Saç Önerisi]

Kıvırcık Saç Trendi [6 Saç Önerisi]

Kıvırcık saç sahipleri buraya! Sizler için kıvırcık saç trendlerini ve kıvırcık saçlara neyin geldiğini konuşuyoruz.

Kıvırcık Saç Trendi [6 Saç Önerisi]

Saçlar dış görünüşümü olumlu/olumsuz etkileyen oldukça önemli bir faktördür. Saçın yapısı, sağlıklı görünüp görünmemesi, saçın cansız oluşu ve benzeri birçok şey görünüşümüzü etkileyen ve karşımızdaki insana hakkımız da fikir edinmesine neden olan kaynaklardır.

Editörün seçimi

B5 Forte Hair Shampoo

sipariş vermek için tıklayın

Kıvırcık Saç Trendi [6 Saç Önerisi]

Bir saç bakımlıysa direkt olarak o kişi de bizi kendine özen gösteren, bakımlı bir kişiymiş gibi gelirken aynı zamanda bakımsız saçlara sahip olan kimse de bize özensiz ve bakımsız gelir.

Boyalı saçlar için derlediğimiz maske tariflerine bakmayı unutmayın. Boyalı Saçlar İçin 7 Maske Tarifi

Kıvırcık Saç Trendi [6 Saç Önerisi]

Kıvırcık saçlar şekil itibari ve bundan kaynaklanan görünüm sonucunda şanslılarmış gibi lanse edilir. Evet şanslı bir saç tipi ama aynı zamanda oldukça zor bir saç tipidir. Kıvırcık saç oldukça bakım isteyen bir saçtır. Her bir bukleniz ayrı bir emek vermenizi isteyebilir. Gelin şimdi sizlere kıvırcık saç trendlerini ve kıvırcık saçların aslında neye gerek duyduğuna bir göz atalım.

Editörün seçimi

Entele Krem

sipariş vermek için tıklayın

Kıvırcık Saç

Kıvırcık Saç

Bir çok insan kıvırcık saça sahip olmak ister. Hatta kıvırcık saça sahip olmayan insanlar kıvırcık saç elde edebilmek için kuaförlerde saatlerini harcarlar. Saça kıvırcık görüntüyü kazandırmak için kuaförlerde perma ve aşa gibi işlemler uygulanmaktadır. Bunlar her ne kadar geçici işlemler olsa da insanlar kıvırcık saç uğruna saatlerini harcayarak bu işlemleri yaptırmakta.

Kıvırcık Saç Neye İhtiyaç Duyar?

Kıvırcık Saç Neye İhtiyaç Duyar?

Kıvırcık saç aslında iyi bir neme ihtiyaç duyar. Yapısı itibariyle bukle formunda olan bu saç stili elektriklenmeye ve saçın şeklinin az da olsa bozulmasına müsaittir.

Bunun için şampuan seçiminiz içeriğinde krem barındıran şampuanlar olmalı. Sonrasında ise kıvırcık saçlara uygun bir bakım kremi uygulamanız da fayda vardır. Saç uçları kıvırcık saçlar için oldukça önemlidir. Çünkü kuru saç uçları buklelerin şekil almasını engeller. Bunun için saç uçlarınıza bir bakım yağı uygulamayı da ihmal etmeyin.

Kıvırcık Saç Neye İhtiyaç Duyar?

Sizler için derlemiş olduğumuz  saç modellerini umarım keyifle kullanırsınız. Ama unutmayın ki bu modeller için sadece kıvırcık saçlı olmanız yetmez. Yukarda da bahsetmiş olduğumuz gibi kıvırcık saç çok ciddi bir bakım ister. Kıvırcık saçı asla ama asla kuru bırakmamalısınız eğer kıvırcık saçı kuru bırakırsanız bukle görünümünüzü kaybedersiniz ve kıvırcık saç size bir eziyet gibi gelir.  Saç bakım rutininize oldukça dikkat etmelisiniz. Kullandığınız ürünlerin saçınıza uygun olduğuna ve açınızın istediği nemi saçınıza vereceğinden emin olun.

Editörün seçimi

Mavi Serum 4+1 Avantaj Paketi

sipariş vermek için tıklayın

Şimdi gelelim kıvırcık saçlar için trend olan saç modellerine..

Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saç Modelleri

1- Dağınık Topuz

1- Dağınık Topuz

Bu saç modelini aslında çoğumuz genelde evde kullanmaktadır. Diğer bir adıyla ev topuzu dediğimiz bu saç modeli kıvırcık saçlara ayrı bir hava vermekte. Kıvırcık saçların büyük bir oranı aynı zamanda hacimli saçlara da sahiptir. Bunun verdiği avantaj ile yukardan hafif gevşek bir şekilde topladığınız saçınıza birde önden küçük saçları çıkararak daha doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz.

2- Doğal Maşa

2- Doğal Maşa

Bu yöntemi kıvırcık saça sahip olanların aksine düz saçlılar tercih etmelidir. Günümüzde eskisi gibi buram buram maşa kokan saç modelleri trendlikten çıkmış durumda. Bu yüzden insanlar artık doğal kıvırcığı yakalamak istiyor. Bunu elde edebilmenin kolay bir yolu var aslında. Saçınıza maşa işlemini uyguladıktan sonra elinize birkaç damla saç yağınızı alın ve avuç içinde ovuşturun. Daha sonra saçınıza eşit bir şekilde dağıtın ve aynı zamanda saçınızda elde ettiğiniz kıvırcık görünümünü açın. Bunu bir tarak yardımı ile de yapabilirsiniz. Elde ettiğiniz doğal kıvırcık görüntüsünü çok seveceksiniz.

3- Romantik Topuz

3- Romantik Topuz

Bu model oldukça kibar ve romantik bir görünüme sahiptir. Yapımı kolay olan bu saç tam bir kurtarıcı denebilir. Yapmanız gereken ise önce saç ayrımını yapmanız. Saçı dilediğiniz gibi ortadan ya da yandan ayırın. Daha sonra saçları ensede toplayın. Sıkı toplamamaya özen gösterin.  Saçlar aşağı dopru salınsın. Daha sonra aşağıya doğru salınmış olan saçı yine gevşek olacak şekilde saç uzunluğunuza göre 2-3 kere etrafında çevirerek tutturun. Daha doğal bir görüntü elde edebilmek için topuzunuzdan birkaç parça saç çıkarabilirsiniz. Ve hazırsınız.

4- Salaş Toplama

4- Salaş Toplama

Bu saç modeli kıvırcık saçlı insanlarda oldukça doğal ve güzel bir görünüm elde etmek içindir. Ve çok kolay bir modeldir. Yapmanız gereken ise saçınızı öne doğru atarak parmaklarınız yardımıyla kıvırcık olan saçlarınıza biraz hacim vererek saçla oynamak. Ama dikkatli olun kıvırcık saça sahip olduğunuz için saçın doğal buklelerini bozmamaya ve elektriklendirmemeye özen gösterin. Sonrasında ise saçı at kuyruğu yaparmış gibi toplayın. Saçı toplarken çok sıkı olmamasına önem gösterin.

5- Örgü

5- Örgü

Örgü her saç tipi için vazgeçilmezdir. Güzel bir görünüme sahiptir. Kıvırcık saça sahip olanların ise yapması gereken şey oldukça basittir. Yapılması gereken saçın önde bulunan iki tutamını örmek ve diğer kısımlarını saçınızın doğal halin olan kıvırcık olarak bırakmak. Daha sonra saçtan seçilen gelişigüzel saç tutamlarını da örün saç yoğunluğunuza göre örgüleri arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Kıvırcık saçınızla örgüler uyum içinde olacak.

6- Saç aksesuarları

6- Saç aksesuarları

Son 2 yıldır trend haline gelmiş olan saç aksesuarları yaz için vazgeçilmezdir. Özelikle kıvırcık saçlara ayrı bir hava katan ve oldukça güzel bir görüntü kazandıran saç aksesuarlarının birçok çeşidi bulunmakta. Yapmanız gereken doğal olarak salınık şekilde olan kıvırcık saçlarınıza saç aksesuarlarınızı dilediğiniz gibi yerleştirmek. Evet bu kadar basit ama kıvırcık saçlar için bir o kadar da güzel bir saç modelidir.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu