Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Kuşburnu Yağının Mükemmel Etkileri

Kuşburnu çekirdeği yağı aktarlarda rahatça bulabileceğiniz, doğal içerikli yağların içerisinde en çok rağbet gören yağdır. Kuşburnu yağı cilde çok yararlı bir yağdır. Cildi pürüzsüzleştirir, canlandırır, kırışık görünümünü azaltır ve ciltte ki yağ oranını dengelemeye yardımcı olur.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Ve Cilt Üzerinde 7 Etkisi

Cilde faydaları ile bilinen kuşburnu çekirdeği yağı, düzenli kullanımda kişiye kusursuz cilt görünümünü elde ettirebilen bir yağdır. Cilt bakım rutininizde rahatça kullanabileceğiniz bu yağı, tek başına nemlendirici olarak da rahatça kullanabilirsiniz.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Özellikle Hollywood yıldızlarının “Kusursuz cilt görünümü için kuşburnu yağını tercih ediyoruz.” dediği günden beri, kuşburnu çekirdeği yağına talep oldukça artmıştır.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Nedir?

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Nedir?

Kuşburnu çekirdeği yağı, kuşburnu meyvesinin çekirdeklerinin soğuk presleme yöntemi ile elde edilmesi sağlanan bitkisel bir yağdır. Kuşburnu çekirdeği yağı yüksek oranda E,C, A vitaminlerini içerirken omega 6 ve omega 3 yağ asitlerini de içermektedir.

İlginizi çekebilir. Buğday Yağı İçeren 6 Saç Maskesi Önerisi

Tam anlamıyla bir vitamin deposu olan kuşburnu çekirdeği yağı, temiz, güvenli ve doğal bir üründür. Bitkisel ürünler üreten çeşitli markaların ürettiği kuşburnu çekirdeği yağı ürünleri arasında seçim yaparken, dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar bulunuyor. Tercih edeceğiniz kuşburnu çekirdeği yağı ürününün içerisinde renklendirici veya koruyucu herhangi bir katkı maddesi içermiyor olmasına dikkat etmeniz sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Kuşburnu Çekirdeği Yağının 5 Faydası

Kuşburnu Çekirdeği Yağının 7 Faydası

Yukarda da bahsettiğimiz gibi kuşburnu çekirdeği yağının cilt için oldukça faydası bulunmakta. Şimdi sizlerle birlikte bu yağın, cilt üzerinde savaştığı 7 sorunu ele alacağız.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

1- Nemlendirme

Nemlendirme

Gün boyu kirli havadan ve nemsizlikten yıpranan cildinizin kuşburnu çekirdeği yağı ile daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Tüm cilt tipleri için uygun olan kuşburnu çekirdeği yağı ile yüzünüzü makyajdan ve kirden arındırabileceğiniz gibi cildinizin nem ihtiyacını da karşılayabilirsiniz. Temiz cildinize 2-3 damla kuşburnu yağının, nemlendirici olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Üzüm Çekirdeği Yağı Maske Önerileri

2- Kırışık Karşıtı

Kırışık Karşıtı

Kuşburnu çekirdeği yağı, cildi oldukça iyi nemlendirirken aynı zamanda içerisinde bulunan yoğun vitamin ve mineral sayesinde kırışıklık oluşumunu önler ve yavaşlatır. Cildiniz için güçlü bir anti-agingdir ve cildin genç görünmesine, tazelenmesine yardımcı olur.

3- Gözenek Sıkılaştırıcı

Gözenek Sıkılaştırıcı

Nemlendirici ve anti-age etkileri ile beraber genişlemiş gözenekler üzerinde sıkılaştırıcı toparlayıcı etkileri sayesinde Kuşburnu çekirdeği yağı cildinize daha berrak ve pürüzsüz bir görünüm sağlamakta yardımcı olur. Unutmayın ki ciltteki gözeneklerin genişlemesindeki en önemli sebep nemsizliktir. Cildinizi güzelce kirden ve yağdan arındırdıktan sonra, temiz cilde kuşburnu çekirdeği yağı uygulayarak, düzenli kullanımda gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

4- Leke Karşıtı

Leke Karşıtı

Kuşburnu çekirdeği yağının en bilinen özelliği, cilt tonu eşitleyici olması ve ciltteki leke görünümünü gidermesidir. Cilt lekelerinin oluşmasının birçok nedeni vardır. Doğuştan da olabilen bu lekeler, sonradan güneşten ve yanlış ürün kullanımdan kaynaklı da meydana gelebilir.

İlginizi çekebilir. Zeytinyağının Vücuda Faydaları Nelerdir?

Güneşe çıkmadan önce mutlaka yüzünüze güneş kremi uygulaması yapmalısınız, bu güneş lekelerinin oluşmasını önler. Oluşmuş olan lekeler içinse kuşburnu çekirdeği yağını düzenli kullanarak, cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz.

5- Çatlak Görünümü

Çatlak Görünümü

Hayatın farklı aşamalarında özellikle, ergenlik çağındaki hızlı boy atma ve kilo aldığımız dönemlerde, hamilelik sürecinde vücudun çeşitli yerlerinde gerilime ve genişlemeye bağlı çatlaklar oluşur. Böyle dönemlerde cilde elastiklik kazandırmak, nemlendirmek ve cildi beslemek çok önemlidir. Kuşburnu çekirdeği yağının etkileri işte tam da bu yönde size destek sağlayacaktır. Kuşburnu çekirdeği yağı çatlak oluşuma karşı risk taşıdığınız dönemlerde size destek olur, oluşmuş çatlakların görünümünün azalmasına da yardımcı olur.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Kuşburnu çekirdeği yağı elde edilmesi zor ve zahmetli bir yağdır. Elde edilmesinin zahmetli olması, doğal olarak fiyatına da yansımaktadır. Yani eğer kuşburnu çekirdeği yağı alacaksınız fiyatını uygun görüp aldanmayın sakın. İçeriğini mutlaka kontrol edin.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Çünkü ne yazık ki bazı kuşburnu çekirdeği yağlarının içerisine renklendirici ekleyebiliyorlar. Kuşburnu çekirdeği yağı edinmek istiyorsanız, güvendiğiniz ve bildiğiniz aktardan almanızı ya da doğal yollarla elde eden birinden almanızı tavsiye ederiz. Bu imkanınız yoksa da alacağınız kuşburnu çekirdeği yağını içerik olarak kontrol etmenizde fayda var.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Soğuk sıkım olan kuşburnu çekirdeği yağını, 2-3 damla saf olarak cildinize uygulayabilirsiniz. Gece uyumadan önce cildinize kuşburnu çekirdeği yağı uygularsanız, daha etkili olacaktır. Eğer cilt problemi yaşıyorsanız başka yağlar ile kuşburnu çekirdeği yağını karıştırabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, diyelim ki cildinizde akne ve sivilceler var. Biliyorsunuz ki akne ve sivilcelere çay ağacı yağı çok iyi gelmektedir. İki yağında etkisinden yararlanmak için 2 damla kadar çay ağacı yağı ile 2 damla kadar kuşburnu çekirdeği yağını karıştırarak, cildinize uygulama yapabilirsiniz.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Nasıl Saklanmalıdır?

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Nasıl Saklanmalıdır?

Kuşburnu çekirdeği yağı kolay bozulabilen bir yağ olduğu için güneş almayan bir yerde saklamanız gerekmektedir. Işık almayan ve serin bir dolapta muhafaza edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Kıvırcık Saç Trendi 

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Yan Etkileri Nelerdir?

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Yan Etkileri Nelerdir?

Cildinizin tümüne uygulamadan önce küçük bir noktada uygulama yapıp bekleyebilirsiniz. Nadiren de olsa ciltte kızarıklık, uyuşma ve yanma meydana gelebilir. Bu kuşburnu çekirdeği yağının zararlı olduğu anlamına gelmez. Sizin cildinize iyi gelmiyor demektir. Nedeni ise cildinizin bu yağa tepki vermesinden kaynaklanır.

İlginizi çekebilir;

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu