Cilt Bakımı

Lavanta Yağının Cilde 7 Faydası ve Kullanımı [ ✅ ÖNERİ İÇERİR]

Lavanta yağı, bir ortama yayıldığında mis gibi kokusu ile ortamın havasını değiştirir. Ancak lavanta yağı, sadece bu amaçla ya da aromatik terapi yağı olarak kullanılmıyor. Cilde olan faydaları, yüzyıllardır biliniyor ve özellikle son dönemlerde, cilt bakım ürünleri markaları, üretim yaparken lavanta yağı özünü de mutlaka içeriğinde kullanıyorlar.

Cilt bakımı yaparken daha etkili sonuç elde etmek ve cildinizde mükemmelliğin hissini yakalamak için lavanta yağı kullanımı hakkında tabi ki bilgi sahibi olmanız gerekir. Biz de bu yazımızda, lavanta yağının cilde faydaları nelerdir, lavanta yağı cilde nasıl uygulanır gibi merak edilen soruların cevabını vermeye çalışacağız. Cildinizde aradığınız güzelliği yakalamak, bu yazıdan sonra çok daha kolay bir hâl alacaktır.

Lavanta Yağının Faydaları Nelerdir?

Lavanta Yağının Faydaları Nelerdir?

Lavanta yağı, eskiden beri aromatik terapi yağı olarak kullanılan bir bitki özü idi. Ancak son dönemlerde yapılan araştırmalar ve tarihin önemli notlarından elde edilen bilgilerden sonra lavanta yağı özü, cilt üzerindeki etkileri nedeni ile cilt bakımında vazgeçilmez bir bitki özü olmaya başladı. Peki, lavanta yağının faydaları nelerdir?

  1. Cildi pürüzsüzleştirir,
  2. Cilt bariyerini güçlendirir,
  3. Cilt kusurlarını onarır,
  4. Cildi parlatır,
  5. Cildin nefes almasını sağlar.
  6. Cildi rahatlatır,
  7. Cildi nemlendirir

1- Lavanta Yağı: Cildi Pürüzsüzleştirir

Lavanta Yağı: Cildi Pürüzsüzleştirir

Lavanta çiçeğinden elde edilen lavanta özü, cilt üzerinde derin etkilere sahiptir. Cildi pürüzsüzleştirici özelliğinin bulunması, özellikle yaşlılık belirtilerinden şikâyet edenler için önerilebilen doğal bir cilt terapisi olmasını sağlıyor. Formülündeki ana bileşenlerle cildin daha güzel ve pürüzsüz görünmesini sağlayan lavanta yağı, aynı zamanda cildin daha yumuşak bir hâle gelmesine de etki eder. Ciltteki hassasiyeti de azaltması, kızarıklık ve kaşıntı gibi sorunların giderilmesinde de bir hayli etkili olması, cilt bakımında doğal bir bileşen olarak kullanılmasını en çok etkileyen nedenlerden biridir.

Uraw galebe krem
Sipariş Vermek İçin Tıklayın

Cildinizde aradığınız parlaklık ve pürüzsüzlüğü yakalamak için önerimiz Uraw Galebe Onarıcı Krem kullanmanızdır. İçeriğindeki bitki özleri ile cildi onaran ürün, cildinizi daha kısa sürede eski haline getirmenizi kolaylaştıracaktır.

2- Lavanta Yağı: Cilt Bariyerini Güçlendirir

Lavanta Yağı: Cilt Bariyerini Güçlendirir

Serbest radikaller karşı koruma sağlayan lavanta yağı özü, cildin daha güçlü kalmasını etkilemektedir. Cilt kuruluğu problemi yaşayanların özellikle kullanması önerilen doğal bitki yağı, cildi onarıcı özelliğine sahip olduğu için düzenli kullanımda kısa sürede etkisini göstermeye başlar.

İçeriğinde birçok bileşen ve vitaminin yer aldığı Uraw Anti Aging (Ozon Kremi) ve Serumu, bu konuda işinizi kolaylaştıracak bir öneri olarak sunulabilir.

Uraw anti aging
Sipariş Vermek İçin Tıklayın.

3- Lavanta Yağı: Cilt Kusurlarını Onarır

Lavanta Yağı: Cilt Kusurlarını Onarır

Cildinizde gözle görünen kusurlar rahatsızlık veriyor değil mi? Aslında çözümünün çok basit olduğunu söyleyebiliriz. Lavanta yağı, doğanın sunduğu en büyük mucizelerden biridir. Hoş kokusu ile ortamın havasını değiştiren özelliklerine en olarak cilt bakımında kullanılması durumunda mükemmel etkiler yaratan lavanta yağı özü, antibakteriyel ve anti-inflamatuar etkisi ile cildinizdeki ufak kusurların onarılmasına yardımcı olur.

Lavanta Yağı Nasıl Kullanılır?

Ciltte mükemmel etkiler yaratan ve kısa sürede cildin en dokusu ve yapısını kazanmayı kolaylaştıran lavanta yağı özünü her aktarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak bazı ciltler, bazı bitkisel yağlara karşı reaksiyon gösterdiği için bitki özünü direkt kullanmak yerine dermatologlar tarafından önerilen ve kullanıcı yorumları çok iyi olan lavanta yağı özlü krem seçmeniz daha uygun olur.

4- Lavanta Yağı: Cildi Daha Parlak Gösterir

Lavanta Yağı: Cildi Daha Parlak Gösterir

Mat ciltler, fazla işlem gördüğü için ya da yanlış bakım ritüelleri uygulandığı için eski yapısını kaybeder. Bu da dikkat çekiciliği engelleyen en büyük etken olarak karşınıza çıkar. Cildinize bakım yaparken daha şık bir görünüm ve parlayan bir cilde sahip olmak için illa makyaj yapmanız gerekmez. Doğanın sunduğu harika bir bitki özü olan lavanta yağı özü, içerisindeki antibakteriyel ve anti-inflamatuar etkisi ile cildinizin daha parlak ve ışıltılı görünmesine yardımcı olur.

Cilt bariyerini onaran ve nemlendiren bir özelliğe sahip olan lavanta yağı, düzenli şekilde kullanılmaya devam edildiğinde, mükemmel sonuçlar vermektedir.

5- Lavanta Yağı: Cildi Rahatlatır

Lavanta Yağı: Cildi Rahatlatır

Gün içerisinde cildinize uyguladığınız makyaj, her ne kadar daha güzel görünmenizi sağlasa da cildiniz üzerinde yarattığı tahribatı da göz ardı edemezsiniz. Öyle ki neredeyse tüm makyaj malzemelerinde kimyasal ürünlerin bulunması, cilde ciddi anlamda zarar vermesine neden olmaktadır. “Ne makyajdan vazgeçerim, ne de cildimin bozulmasını isterim” diyenlerden iseniz o halde lavanta yağının etkili gücünden yararlanmanızı öneririz.

Lavanta yağı, A ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olan lavanta yağı, aynı zamanda antioksidan. Antiseptik ve antifungal etkisi ile cildi temizler, güçlendirir ve rahatlama hissi yaratır. Bu yüzden özellikle makyaj yapanların lavanta yağı özü kullanmaları önerilmektedir.

6- Lavanta Yağı: Cildi Yeniler

Lavanta Yağı: Cildi Yeniler

Yaşın ilerlemesi ile ciltteki güzellik dengesi de bozulmaya başlar. Cilt yıpranır, parlaklığını yitirir ve mat bir hale gelir. Aslında erken dönemde alınan önlemler bu tip durumların yaşanmasını engellemeye yardımcı olur. Ama bazen iş telaşı ya da üşengeçlik insan ruhuna hâkim olabildiği için cilt bakımı çoğu zaman ertelenir ya da baştan savma yapılır.

Lavanta yağının cilt üzerindeki faydaları oldukça fazladır. Bu faydalarından biri de cildi yenileme özelliğine sahip olmasıdır. İçerisinde bulunan A ve C vitamini, cildin yenilenmesini sağlarken antioksidan. Antiseptik ve antifungal özelliği de cilt kusurlarının kapatılmasına yardımcı olur.

7- Lavanta Yağı: Cildi Nemlendirir

Cilt kuruluğu, dış etkenlere daha çok maruz kalan kişilerde daha sık görülen bir problemdir. Cildin doğal nem dengesini kaybetmesi, cildin matlaşmasına neden olur. Lavanta yağının cilt üzerindeki faydalarından biri de cildi nemlendirici özelliğe sahip olmasıdır. Etkili içeriği ve bileşenleri sayesinde düzenli kullanılmaya devam edildiğinde kesinlikle kısa sürede cildinizde meydana gelen değişimleri gözle görülür şekilde fark edebilirsiniz.

Lavantalı tonik kremler ya da lavanta özlü serum kullanarak cildinizin eski güzelliğine daha yakın bir kıvama gelmesini sağlayabilir, düzenli kullanmaya devam ettiğinizde, cildinizin yeniden eski nem dengesine ulaştığını gözlemleyebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu