Cilt Bakımı

Mucizevi Etkileriyle limon Yağı Faydaları

Limon yağı içerdiği zengin C vitamini ile oldukça faydalı bir yağdır. Genellikle aroma-terapilerde tercih edilen limon yağı, stres atmak için oldukça etkili bir yağdır. Limon yağı uçucu yağlar arasında en güçlü anti-mikrobiyal özelliğe sahip olan yağdır.

Mucizevi Etkileriyle limon Yağı Faydaları

Doğal içerikli yağlar cilt için oldukça faydalıdır. Çoğu cilt, saç ve hatta sağlık problemine iyi gelmektedir. Bu yazımızda sizlerle birlikte limon yağı faydalarını ve kullanım önerilerini sizlerle paylaşacağız.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Limon Yağı Nedir?

Limon Yağı Nedir?

Limon yağı mineral ve vitamin açısından oldukça zengin bir yağdır. Limon yağı oldukça güçlü ve etkili bir yağ olmasıyla birlikte cilt içinde oldukça faydalıdır. Birçok kozmetik cilt temizleyici ürününün içeriğinde yer alan limon yağı, C vitamini bakımdan zengin bir uçucu yağdır. Stresi hafifletmek, bağışıklık sistemini güçlendirmek, ağrıyı hafifletmek ve kilo vermeye yardımcı olmak gibi yararlarının yanında cildin ölü hücrelerden temizlenmesini sağlayan limon yağı, küçük yaralar, sivilce ve akne tedavisinde de etkilidir.

İlginizi çekebilir. Limon Yağı İçeren 6 Cilt Maskesi Önerisi

Limon Yağı Faydaları Nelerdir?

 1. Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 2. Hamilelerde sabah bulantısını hafifletir.
 3. Anksiyete ve depresyon belirtilerini azaltabilir.
 4. Küçük yaraları iyileştirir.
 5. Öksürük ve nefes yolları tıkanıklarına karşı etkilidir.
 6. İltihaplı bademcikleri tedavi eder.
 7. Kusma, baş dönmesi ve ishale iyi gelir.
 8. Kilo vermeye yardımcı olur.
 9. Vücudun arındırılmasında yardımcı olur.
 10. Ağız içinde oluşan yaraları tedavi eder.
 11. Ağız kokusunu giderir.
 12. Kanı temizler.
 13. Balgam söktürücüdür.
 14. Damarlarda plak oluşumunu önleyerek kalp ve damar hastalıkları riskine karşı korur.
 15. Mide sorunlarını giderir.
 16. Hafıza ve konsantrasyonu artırır.
 17. Uykusuzluk problemine karşı etkilidir.
 18. Stres, depresyon ve duygu durum değişikliklerinde rahatlamaya yardımcı olur.
 19. Sindirim sistemine iyi gelir.
 20. Kadınlarda kalça ve bel bölgesinde oluşan çatlaklara karşı etkilidir.
 21. Migren ağrısını hafifletir.
 22. Cilt kırışıklıklarına karşı etki sağlar.
 23. Gözaltı torbalarının oluşumunu engeller.
 24. Cildi sıkılaştırır, sarkmaları önler.

Limon Yağı Saça Faydaları Nelerdir?

Limon Yağı Saça Faydaları Nelerdir?

Limon yağı, saçlar için çok iyi bir nem kaynağıdır. Saçları besleyerek koparak dökülmenin önüne geçer. Saçta oluşan kepek probleminin önüne geçer. Saçlarda kepek probleminin oluşma nedeni, saç derisinin yeteri kadar nemlenmemesinden kaynaklanır. Limon yağı saç derisini yeteri miktarda nemlendirdiği için kepek oluşumunu engeller, oluşmuş olan kepeklerin ise giderilmesine yardımcı olur.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Saç uçlarında oluşan kırıklara da iyi gelen limon yağı, nemlendirici özelliği sayesinde saç kırıklarının da önüne geçmektedir. Saç kırıkları yeteri kadar beslenemeyen ve nemlenmeyen saçlarda meydana gelmektedir. Saçı beslerken aynı zamanda gürleşmesine de yardımcı olan limon yağı, saçın doğal parlaklığını kazanmasına da yardımcı olur.

İlginizi çekebilir. Limon Yağı

Limon yağını direkt olarak kafa derisine temas etmenizi önermeyiz. Onun yerine kullandığınız şampuanın içerisine 200 ml şampuana 15 damla olacak şekilde limon yağı ekleyebilirsiniz. Duş sonrası nemli olan saç uçlarına da tampon hareketlerle uygulama sağlayabilirsiniz.

Saç Maskesi Önerisi

Saç Maskesi Önerisi

Saç maskeleri saç için oldukça yararlı bir bakım adımıdır. Yıprana saçlar için kısa sürede oldukça etkili bir bakım rutini adımıdır. Duş sonrası uygulayabileceğiniz bu bakım maskesi ile saçlarınız eski nemine kavuşacaktır.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı limon yağı

1 tatlı kaşığı toz şeker

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

1 tatlı kaşığı limon yağı içerisine, 1 tatlı kaşığı toz şeker ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını ekleyin. Ardından güzelce karıştırın. Şekerleri karıştırırken çok fazla esmemeye özen gösterin.

Uygulanışı

Bu maske ile saçınıza ve özellikle kafa derinize çok iyi bir peeling yapmış olacaksınız. Kafa deriniz ölü deri ve artık ürünlerden kurtulurken, saçlarınızda kırıklarından kurtulacak. Yapmanız gereken hazırlamış olduğunuz maske karışımını saçlarınıza kafa derinizden başlayarak saç uçlarına doğru masaj yaparak uygulamak. Sonrasında saçınızı bir bone yardımıyla kapatın ve 20-25 dakika kadar bekleyin. Süre dolduktan sonra saçlarınızı ılık su yardımıyla durulayın. Saçınızı nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Cilt Üzerinde Limon Yağı Faydaları Nelerdir?

Cilt Üzerinde Limon Yağı Faydaları Nelerdir?

Cildimiz günlük hayat tempomuzda oldukça zarar görür. Yaptığımız makyaj, ter, kirli hava ve daha birçok neden cildimizin yıpranmasına neden olur. Bu yüzden cildimize doğru bakım yapmak oldukça önemlidir. Cildimizi, cildimize uygun bir temizleyici ile temizledikten sonra tonik ve nemlendirici uygulamamız oldukça önemlidir.

İlginizi çekebilir. Cilt Bakımında Kuşburnu Yağı

Limon yağı gözenek küçültmede oldukça etkili bir yağdır. Gözenek probleminin oluşmasında ki en büyük etken, cildimizi kirden doğru bir şekilde arındırmamızdan kaynaklıdır. Zamanla arınamayan kirler gözeneklere dolar ve gözenekler tıkanır. Tıkanan gözenekler ise zamanla büyür ve siyah nokta oluşumuna sebep olur.

Cilt Üzerinde Limon Yağı Faydaları Nelerdir?

Limon yağı kullanarak bu tarz cilt sorunlarından kurtulabilirsiniz. Limon yağını isterseniz nemlendirici olarak 1-2 damla avucunuzda ısıttıktan sonra cildinize güzelce yedirerek uygulayabilirsiniz. İsterseniz de kullanmış olduğunuz maske tariflerinin içerisine ekleyebilirsiniz.

Cilt Maskesi Önerisi

Cilt Maskesi Önerisi

Günlük olarak makyaj yapıyorsanız, makyajınızı temizledikten sonra maske uygulaması yapmak oldukça önemlidir. Makyaj yüzümüzde saatlerce kaldığı için cilde oldukça zarar verir. Uygulayacağınız bu maske ile cildinizi nemlendirebilir ve doğal ışıltısının geri gelmesini sağlayabilirsiniz.

Malzemeler

1 tatlık aşığı limon yağı

1 tatlı kaşığı gül suyu

1 tatlı kaşığı türk kahvesi

Hazırlanışı

1 tatlın kaşığı türk kahvesinin içerisine, 1 tatlı kaşığı limon yağı ve 1 tatlı kaşığı gül suyunu ekleyin. Ardından kahvenin topaklanmamasına dikkat ederek, güzelce karıştırın.

Uygulanışı

Hazırlamış olduğunuz maske karışımını isterseniz eliniz isterseniz de bir fırça yardımıyla uygulayın. Maskenin gözaltınıza gelmemesine dikkat edin. Ardında maske kuruyana kadar cildinizde bekletin. Maske içerisinde barındırdığı türk kahvesinden dolayı, kurudukça yüzünüzü gerilmesine neden olabilir bu sizi korkutmasın. Ardından maske yüzünüzde kuruduktan sonra, cildinizi önce suyla ıslatın, ardından yüzünüzden çıkarın. Daha sonrasında cildinizi toniklemeyi ve nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Düzenli kullanımda cildinizin siyah noktalardan arınmasına yardımcı olur. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu