Saç Bakımı

Efsane Mor Şampuan İle Tanışın

Mor şampuan, saçlarını sarı renkten yana tercih eden kişilerin, zaman ilerledikçe açılan rengi kuaföre gitmeden dengeleyebilmelerine yarayan bir saç bakım ürünüdür.

Mor Şampuan Nedir?

Mor Şampuan Nedir?

Eğer saçlarınızı sarı ve tonlarında kullanıyor ve tercih ediyorsanız, mor şampuan mucizesini illa ki duymuşsunuzdur. Peki nedir bu mor şampuan efsanesi? cidden saçlarda bir etkiye sahip mi? gelin birlikte inceleyelim.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Mor şampuan, gri ve beyaz saçların çok daha canlı, parlaklık kazanmasını sağlar. Bu şampuanların en çok tercih edilme sebebi ise, sarı saçlardaki istenmeyen turuncu ve bakır yansımaları almasıdır. Böylece saçlar daha küllü, daha güzel bir sarıya dönüşür. Mor şampuan içerisinde mor pigmentler barındırmaktadır. Bu pigmentler, saç renginin eşitlenmesini sağlayıp saçtaki kızıllığı, turunculuğu, kısacası istenmeyen tüm yansımaları ortadan kaldırıyor. Saç mor pigmentin etkisiyle daha küllü ve yumuşak yansımalara kavuşuyor.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor şampuan, özellikle gri ve platin saçta etkisini gösteren bir şampuandır. Gri ya da platin renkte saç tercih eden kişilerin en çok şikayetçi olduğu durum, saçlarda meydana gelen çiğ görüntü ve parlamalardır. Mor şampuan ise, saçlardaki bu istenmeyen görüntüyü yok ederek kişilere daha küllü ve geçişli bir renk elde etmelerine olanak sağlamaktadır.

İlginizi çekebilir: Saç Kırıkları İçin Etkili Maske Önerileri

Aynı zamanda saçlarını sarı ve tonlarına boyatan kişilerde, saçlarında meydana gelen kızıl ve turuncu yansımalardan oldukça şikayetçidir. Aslında kızıl ve turuncu yansımalarının meydana gelme sebebi, her ne kadar altta açıcı kullanılsa da saç tonunuzun sarıdan koyu olmasından kaynaklanır.

Eğer sizde bu yansımalardan memnun değilseniz, kuaföre gitmeden evde kolay bir şekilde yansımalarınızdan kurtulup istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor şampuanı kullanmanın 2 farklı yöntemi bulunmaktadır. İsterseniz haftada 2 ya da 3 kere şampuan oolarak, isterseniz ise 15 günde bir saç maskesi olarak kullanabilirsiniz.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Eğer şampuan olarak kullanacaksanız, duşta saçınıza uyguladıktan sonra genelde 10 ile 15 dakika arası bekletilmesi söylenir. Sonrasında saçlarınızı durulayarak normal duş rutininize devam edebilirsiniz.

Fakat maske olarak kullanacaksanız, tüm saçınıza uyguladıktan sonra saçlarınızı bir bone ya da havlu yardımıyla sardıktan sonra 30-40 dakika bekletilmesinin uygun olduğu söylenmektedir. Maske işleminden sonra da saçınızı durulamanız gerekmektedir.

Mor Şampuan Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mor Şampuan Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer mor şampuanı çok sık uygularsanız, mevcut saç renginden daha koyu bir saç rengine sahip olursunuz. Bu nedenle mor şampuanı belli aralıklarla ve düzenli kullanmak önemlidir. Saçınızın rengine göre bu süre değişebilir. Eğer daha koyu renkler elde etmek istiyorsanız, sık kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Ama saçınızın rengini koyu değil de açık tonlarda kullanmak istiyorsanız ve sadece yansımalardan kurtulmak istiyorsanız ayda 2 kez kullanım sağlamanız yeterlidir.

Mor Şampuan Doğal Saça Uygulanır Mı?

Mor Şampuan Doğal Saça Uygulanır Mı?

Mor şampuan kullanmak için saçlarınızın boyalı olmasına gerek yoktur. Doğal saç renginizdeki turuncu renklerden kurtulmak isterseniz de mor şampuan kullanabilirsiniz. Daha küllü bir renk istediğiniz her türlü saça uygulayabilirsiniz.

Doğal renginiz siyah ya da kahverengi gibi bir renk tonunda ise mor şampuan etkisini gösteremez. Mor şampuan kullanım sebebi, sarı tonlarında saçlarda çeşitli nedenlere bağlı olarak değişen renk yansımalarını nötrlemektedir. Mor şampuan saç açıcı değildir. Bu nedenle koyu saçlarda açıcı amaçla kullanıldığında beklenen sonuç etki etmez.

Mor Şampuan Kullanımı ile İlgili Tüyolar

Mor Şampuan Kullanımı ile İlgili Tüyolar

Mor şampuan kalıcı özellikte bir şampuandır. Mor şampuan ile elde ettiğiniz renk, normal şampuanla yıkandığınızda akmaz ya da değişmez. Dış etkenlerden dolayı saçlarınızda meydana gelen turuncu ve bakır yansımalar tekrardan meydana gelebilir. Fakat bu mor şampuanın etkisinin geçiciliğinden değil, durumun tekrarlanmasından kaynaklanır.

Mor şampuan ilk kullanımda etkisini gösterir fakat en verimli sonuç için düzenli kullanmanız gerekmektedir. Eğer boya ya da başka nedenlerden dolayı saçlarınızda istemediğiniz yansımalar mevcutsa en fazla haftada 3 kez olacak şekilde kullanmalısınız.

🎀 Ürün Önerisi 🎀

sipariş vermek için tıklayın

Uraw markasının çıkarmış olduğu mor şampuan ile saçlarınızda meydana gelen sarı ve turuncu yansımalardan kurtulurken aynı zamanda saçlarınıza dipten uca bir bakım sağlarsınız.

Kuaföre gitme derdini ortadan kaldıran Uraw Mor Şampuan ile dakikalar içerisinde küllü tonlarda saç rengi elde etmeniz mümkündür. İçerisinde barındırdığı zengin yağlar sayesinde kurumuş ve yıpranmış saçlar anında canlanır ve parlaklık kazanır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu