Saç Bakımı

Uzmanlardan Saç Dökülmesine Karşı Bakım Önerileri

Saç dökülmesine karşı bakım önerileri hakkında uzmanlardan da edindiğimiz bilgileri bu yazımızda sizlere sunarak yaşadığınız problemi çözmenize yardımcı olacağız.

Saç dökülmesi, özellikle içinde bulunduğumuz mevsim geçişi zamanında daha sık karşılaşılan bir problemdir. Genetik faktörlerin etkisi ile oluşan ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak meydana gelen saç dökülmesi problemi, genetik olsa da “kader” değildir.

Çünkü kişilerin doğru şekilde bakım yapması, saç dökülmesi problemini ortadan kaldırabiliyor. Eğer sen de saç dökülmesi ile karşı karşıya ise saç dökülmesine karşı bakım önerileri yazımızı okumaya devam et…

Saç Dökülmesine Karşı Bakım Önerileri

Saç Dökülmesine Karşı Bakım Önerileri

Saç dökülmesi tipi de saç tipleri gibi farklı bakım gerektiren bir durumdur. Yani her saç dökülmesi tipine uygulanacak bakım yöntemi aynı olamaz. Bunun için öncelikle bir uzmandan bilgi almak gerekir. Saç dökülmesinin nedeni bir hastalık olabilir, genetik faktörler olabilir ya da uygulanan yanlış saç bakımı olabilir. Bu sorunu çözmeden, saç dökülmesine karşı bakım uygulamaman gerekir.

Uzman birinden destek aldıysan ve saç dökülmesi probleminin bir hastalıktan kaynaklanmadığını öğrendi isen sana vereceğimiz saç dökülmesine karşı bakım önerileri uygulayarak saç dökülmesine karşın kendini korumaya alabilirsin. İşte uzmanlardan saç dökülmesine karşı bakım önerileri…

İlgini Çekebilir: Keratin Sütü Nedir, Faydaları Nelerdir?

1- Zayıf Saçlar İçin Bakım Rutini

Zayıf saçların dökülmesi daha kolay olur. Bu nedenle buna göre bir bakım rutini uygulamak gerekir. Benim sana önerim, öncelikle saçındaki nemi alacak bir krem kullanman. Çünkü saç dökülmesinde faktör olarak sadece saç zayıflığı rol oynamaz, başkaca nedenleri de olabilir. Bu yüzden saçın birincil ihtiyacına göre uygun konsantre ürün kullanman gerekir. Saçın ikincil ihtiyacı için ise destekleyici ürün kullanmalısın. Saç dökülmesine karşı bakım önerileri olarak sunacağım bu ürünü de mutlaka kullanmanı öneririm.

Saçlarının nemini havlu yardımı ile de iyice aldıktan sonra benim sana önerim Uraw’ın B11 Plus Serumu ile saç diplerine kadar masaj yap. Bu işlemi yaptıktan sonra saç koruyucu bir ürün kullanarak saçlarını fön çekmeye hazır hale getir.

B11 plus serum
                          Sipariş vermek için tıkla

2- İnce Telli Saçlar İçin Bakım Rutini

Dökülmeye en müsait saç tiplerinden biri de ince telli saçlardır. Bu saç tipi için de doğru şekilde bakım uygulaman gerekir. İnce telli saçlar için üretilen şampuan ve krem ile bakım yapman en doğrusu olacaktır.

İnce telli saçları güçlendiren ve daha sağlıklı hale getiren Uraw Atkuyruğu Bitki Özlü Şampuan kullanabilirsin. Bu, saçlarının daha güçlü hale gelmesini sağlayacaktır.

Atkuyruğu bitkisi özlü şampuan
                    Sipariş Vermek İçin Tıkla

3- Kırılan Saç Bakımı Rutini

Fazla işlem görmüş saçlar da dökülmeye müsaittir. Kullanılan saç bakım ürünleri, fön makinesi, saç maşası, jöle, sprey gibi saç şekillendiriciler, zaman içinde saçlarının dökülmesine neden olabilir. Bu yüzden öncelikle kırılan saçlarını onarmana yardımcı olacak bir saç bakım ürünü veya şampuanı kullanmalısın. Dökülen saçlar için bakım önerileri arasında mutlaka işe yarar bir ürün de kullanmalısın.

Benim sana önerim, saç dökülmesine karşı etkili, ısıl işlemlere karşı saçları onarma gücüne sahip olan Uraw B5 Forte Hair Shampoo kullanman. Düzenli bir şekilde kullanmaya devam edersen, saçlarının yeniden canlandığını görebilirsin.

B5 forte shampoo
                       Sipariş Vermek İçin Tıkla

4- Boyalı Saç Bakım Rutini

Saç dökülmesine neden olan birçok faktörün olduğunu söylemiştim. Bu faktörlerden biri de saç boyasıdır. Saç boyalarının içinde bulunan kimyasal maddeler, zaman içerisinde saçlara zarar vererek dökülmesine yol açar. Bu yüzden öncelikle saç boyamayı bir süreliğine askıya almalısın. Saç dökülmesine karşı bakım önerileri içerisinde yer alan ve aşağıda yer vereceğim ürünü kullanmanı öneririm.

Askıya aldığın boyama işlemi esnasında saçlarına uygun bir saç şampuanı kullanarak saçlarının yeniden doğal haline kavuşmasını sağlayabilirsin.  Benim sana önerim, kepek oluşumunu engelleyen, saç dökülmesine karşı etkili ve saç derisini besleyen Uraw Blue Hair Shampoo (Mavi Şampuan) kullanmandır. Düzenli olarak kullanmaya devam ettiğinde saçlarının eski güzelliğine kavuştuğunu göreceksin.

Mavi şampuan
                           Sipariş Vermek İçin Tıkla

5- İşlem Görmüş Saç Bakım Rutini

Saç dökülmesine en çok neden olan durumların başında genetik faktörler gelse de çevresel faktörler de saç dökülmesine neden olan durumlardandır. Fazla işlem görmüş saçların daha fazla döküldüğünü destekleyen uzmanlar, öncelikle işlem yapmaya ara vermenin daha etkili olacağını söylüyor. Saç dökülmesine karşı bakım önerileri arasında aşağıda vereceğimiz ürün, saçlarınızı yeniden kazanmanıza yardımcı olacak.

Bir süreliğine saçlarına işlem yapmaya ara ver ve bu arada aşırı yıpranmış saçları onaran, güçlü, parlak ve ışıldayan saçların yeniden oluşmasına yardımcı olan Uraw Kemik İliği Maskesi ile saçlarına düzenli şekilde maske yap. Bir süre sonra saç dökülmesi probleminin çözüldüğünü gözle görülür şekilde fark edeceksin.

Kemik iliği maskesi
                       Sipariş Vermek İçin Tıkla

İlgini Çekebilir: Saç Derisi Kuruluğu Neden Olur?

Saç Dökülmesi İçin Evde Ne Yapabilirim?

Saç dökülmesi sorunu dediğim gibi genetik yatkınlık ya da çevresel faktörlerden kaynaklanan bir durumdur. Öncelikle yukarıda da belirttiğim gibi bir uzmandan destek alarak saç dökülmesine neden olan ana etkeni bulmalısın. Daha sonra eğer tıbbi bir gerekçe yoksa evde saç bakımı yapabilirsin.

Saçlarına bakım yapmadan önce tükettiğin besinlerin saçlarına ne kadar faydalı/zararlı olduğunu öğrenmelisin. Mesela ıspanak, pazı, roka gibi yeşil sebzeleri bol bol tüketmelisin.

Portakal, greyfurt, karpuz ve çilek gibi bol miktarda C vitamini barındıran meyveler tüketmeye özen göstermelisin.

Balık başta olmak üzere deniz ürünleri tüketmeye özen göstermelisin. Çünkü saçların yeteri kadar vitamin almazsa, dökülmeler kaçınılmaz olur.

Kadınlarda Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapılmalı?

Kadınlarda da saç dökülmesi sık karşılaşılan problemlerden biridir. Bunun için yine öncelikle uzman bir doktordan saç dökülmesine neden olan ana etkenin bulunması gerekir. Eğer tıbbi bir sorun söz konusu değilse; beslenmene dikkat etmeli, saçlarını yıkarken sıcak su yerine ılık su kullanmalı, saç derisine yıkama esnasında hafif dokunuşlarla masaj yapmalısın.

Saç dökülmesi probleminin bir kader olmadığını, eğer düzenli şekilde ve doğru bakım yöntemleri ile doğru saç bakım ürünleri kullanırsan kolaylıkla önüne geçebileceğini unutma.

Saç Dökülmesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saç dökülmesine karşı hangi ürünler kullanılmalı?

Saç dökülmesinin nedenini öğrendikten sonra doğal saç bakım ürünleri kullanman gerekir. Uraw Kozmetik saç bakım ürünlerinde tamamen doğal ürünler üretmektedir. Bu ürünlerden destek alabilirsin.

Çok aşırı saç dökülmesine ne iyi gelir?

Aşırı şekilde saçların dökülüyorsa işe öncelikle beslenme düzeyini kontrol ederek başlamalısın. Ispanak, roka, gibi yeşil sebzeler, C vitamini barındıran meyveler, balık başta olmak üzere deniz ürünleri, tavuk, fındık gibi içerisinde protein ve vitamin bulunan besinleri tüketmeye özen göstermelisin.

Saç dökülmesini ne durdurur?

Saç dökülmesini; protein, A vitamini, E vitamini, multivitamin, D vitamini, Biotin ve ginseng gibi saç oluşumunu ve sağlığını destekleyen besleyiciler durdurur.

Saç dökülmesini durdurmak için şampuana ne katılır?

Saç dökülmesini durdurmak için kullandığın şampuanın içerisine; 1 tane E vitamini kapsülü, B vitamini ve buna benzer faydalı yağlardan damlatabilirsin.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu