Saç Bakımı

Saç Uzatma Yöntemleri [Entele Yağının Saça En Etkili 8 Faydası]

Evet, çoğumuz saç uzatma yöntemlerini merak edip defalarca Google’ da aratıyoruz öyle değil mi? Ama artık sence de aratmak yerine faaliyete geçmen gerekmiyor mu? O güzel saçlara sahip olan birçok kadının saç bakım rutinini asla aksatmadığını biliyor muydun? Hem saçlarına doğru ve etkili bir bakım uygularsan alacağın sonuçlar inan bana seni bile çok şaşırtacak. O zaman hiç vakit kaybetmeden saçın için neler yapabilirsin saç uzatma yöntemleri nelerdir bunlara geçelim…

Saç uzatma yöntemleri

Bir kadın için olmazsa olmaz olan tüm benliğini tamamlayan en önemli nokta saçlarıdır. Hem ne demişler “Kadının makyajı saçlarıdır.” Hepimiz güzel olana meyilliyiz ve özel olmayı, kendimiz için en iyisini yapmayı seviyoruz ki öyle de olmalı. İşte bu güzel sonuçları saçlarımızda görebilmek, saçlarımız için uğraşmak bizim için en önemlisi… Sizin için derlediğim bu özel yazımda saçlarımızın neden uzamadığını ve uzatmak için neler yapabileceğimizi konuşacağız. Hatta size yazının sonunda çok özel bir yağdan bahsettim kesinlikle tanışmanız gerekiyor. O halde çok uzatmadan saçlarımız hakkında daha fazla bilgilenmeye geçiyoruz.

Saçın Uzamasını Engelleyen Sebepler

Saçın uzamasını engelleyen sebepler

Vitamin Eksikliği

Hiç aklına gelir miydi bilmiyorum ama saçı ve dahası tüm vücudumuzu etkileyen en önemli faktörlerden birisi vitamin eksikliğidir. Eğer vücudumuzda ihtiyacımız olan vitamin yoksa maalesef saçımız istediği değeri alamayacak ve uzayamayacaktır. Bu sebepten bir uzmana başvurarak kesinlikle vitamin değerlerin hakkında bilgi sahibi olmalısın. Kim bilir belki de tüm sebep budur ve sadece bir adıma ihtiyacın vardır.

Genetik

Maalesef birçok hastalığın da sebebi olan genetik yapımız bunda da en büyük engellerdendir. Fakat bu hiç uzamaması anlamına gelmiyor. Sadece saçımızın birçok insana göre daha fazla bakım ve ilgi istediğini gösteriyor. O yüzden saçlarına iyi gelecek en iyi bakımı bulmalısın.

Yanlış Beslenme

Hepimizin de bildiği üzere yanlış beslenme sonucunda; aşırı kilo alımı, aşırı zayıflama ve yeteri kadar vitamin alınamaması gibi birçok kötü sonuçta beraberinde geliyor. Özellikle şu zamanda abur cuburun çok fazla tüketilmesi daha çok hazır ve paket yiyeceklerin yenmesi demek saçların istediği gıdaları saçımıza veremiyoruz demektir. Bu da saçlarımızın uzamasını engelleyen en büyük faktörlerden birisidir. Bu sebepten saçlarımızı uzatmak için yeme alışkanlığımıza dikkat etmekte çok önemli.

Stres

Günümüz hastalığı diye düşünmeden edemiyor insan… Hatta artık su gibi, yemek gibi bir şey olmuş hayatımızda ki vücudumuz istemsiz bir şekilde strese giriyor. Eminim bunları yazarken bile stres olduğumu anlayanlarınız vardır. Stres kelimesini görmek bile yetiyor çoğu zaman ama insan şunu hayatı boyunca asla unutmamalı, hayatımızda her şey bizim bir sınavımız. Tıpkı şu an saçlarının uzamaması senin için bir sınavsa hayatımızda olan her şeyde aynı şekilde bizim en büyük sınavlarımız. Bu sebeple asla ama asla onların aşılmayacak sorunlar olduğunu düşünme ve olabildiğinde pozitif olmaya bak. İnan bana vücudunda ki ve saçlarında ki birçok değişimi gördüğünde hayatın pekte kale alınmayacak bir yanı olduğunu göreceksin. Çünkü sen özel olmayı hakediyorsun.

Saçlarını yanlış yıkıyor olabilir misin?

Saçlarını yanlış yıkıyor olabilir misin?

Ne garip bir soru öyle değil mi? Bir insan saçlarını nasıl yıkayabilir ki… Ama olay pekte bu kadar basit değil. Saçlarını çok sık yıkıyorsan, aşırı soğuk ya da sıcak su kullanıyorsan ve yanlış bir şampuana sahipsen işte saçlarını yanlış yıkadığının en büyük göstergeleri bunlar. Ama formülü çok basit, saçlarını 3-4 günde bir yıkaman ve ılık bir su kullanman saç diplerin için en ideali olacaktır. Ve saçlarının uzaması içinde çok büyük katkıları olacaktır.

Uykusuzluk ve kötü yaşam koşulları…

Başımızın en büyük belası uykusuzluk ve kötü yaşam koşulları, inan bana senin kadar ben de bu durumdan muzdarip bir haldeyim. Çünkü insanın en büyük sancısı olan uykusuzluk saçların yanı sıra tüm vücudumuzu etkiliyor. Sanırım buna iyi bir çözüm gerekiyor. Ya bir uzmana başvurabilir ya da ben uykusuzluğu yenerim diyorsan kendine bir düzen oturtmanda fayda var güzel insan…

Saç bakımında yapılan hatalara da baksan iyi olur: Saç Bakımında Yapılan Hatalar [En Çok Yapılan 10 Hata]

Evet saçlarımızın neden uzamadığı hakkında ufak tefek bilgi sahibi olduğumuza göre artık nasıl uzatabiliriz bunlara değinmekte fayda var.

Saç Uzatma Yöntemi: Entele Yağı Mucizesi

Saç uzatma yöntemleri

Öncelikle değinmek istiyorum ki yukarıda saydığımız tüm problemleri ortadan kaldırman gerekiyor. Çünkü saçlarını uzatmak için önünde hiçbir engel bulunmaması gerekiyor. Aslında sana saç uzatma yöntemlerinden mucizevi bir yağdan bahsetmek için buradayım. Çünkü uzun uğraşlarım sonrasında elde ettiğim tüm uzman bilgilerine göre hemen hemen hepsi entele yağının saç uzatma yöntemlerine değinmiş ve saçları uzatması konusunda oluşturduğu mucizevi etkisine dikkat çekmişler. Eğer hazırsan artık saç uzatma yöntemlerinden biri olan entele yağına geçmek istiyorum.

Belki de çoğumuz yeni tanışıyoruz entele yağıyla… Hatta aramızda hiç duymayanlarımız bile olabilir fakat Hintli kadınların gözdesi olan entele yağının faydalarını duyduğunda çok şaşıracaksın. Saçı beslemesinden tut uzatmasına kadar birçok faydası buluyor… O zaman vakit kaybetmeden anlatmaya başlayalım…

Entele Yağı Nedir?

Entele yağı nedir?

Aslında basit bir tabirle açıklamak gerekirse entele yağı; entele bitkisinden elde edilen bir yağdır. Bu bitkinin uzunluğu bir metreyi bulmaktadır ve mor renkte çiçekleri açan otsu bir bitkidir. Diğer isimlerinden bahsedecek olursak; Bit otu, Papaz otu, Hazeran, Mevzek olmak üzere birçok ismi bulunmaktadır. Çoğunlukla Türkiye’de; İzmir ve Manisa çevrelerinde yetişen bir bitki türüdür.

Peki bu bitkinin faydaları nelerdir, zararları var mıdır, gelin hep birlikte bakalım.

Bu yazımızı da okumanda fayda var: Entele Bitkisi Nedir? Saça Faydaları Nelerdir?

Entele Yağının Saça En Etkili 8 Faydası

Entele yağının saça en etkili 8 faydası

Sende saçlarının uzamamasından ve dökülmesinden mi şikayetçisin ve hatta dur tahmin edeyim kepeklerle de başın dertte öyle değil mi? Bu sorunlardan kurtulmak içinse çeşitli yöntemler aramaktasın ve çareyi tonlarca para vererek bakımlar yaptırmakta sanıyorsan yanılıyorsun. Sana anlatacağım bu özel bitki sayesinde tüm bu sorunlarından kurtulacak ve upuzun parlak saçlara sahip olacaksın. O halde hazırsan artık entele yağımızın faydalarına geçebiliriz.

İstersen Entele bitkisi hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsin: Saç Problemleri ve Etkili Doğal Çözüm: Entele Bitkisi

Entele Yağının En Etkili 8 Faydası

1- Saçları besler ve sağlıklı bir şekilde uzatır

Saç uzatma yöntemleri arasında entele yağının da çok fazla etkisi bulunmaktadır. Evet yanlış duymadın, saçlarını kökten uca besleyerek uzamasına çok büyük katkıları var. Hatta hafta da bir, bir buçuk santime kadar saçları uzattığını da söyleyebilirim.

2- Saçları onarır ve kırıkları yok eder.

Hepimizin kırıklarla başının dertte olduğunu söylemekten çekinmiyorum çünkü hemen hemen her kadın bu sorunla karşı karşıya kalıyor. Fakat entele yağı doğru kullanımı sonucunda saçlardaki kırıkları yok ederek saçlarda parlak bir görüntü oluşturarak saçları eski bebeksi haline geri getiriyor.

3- Saçlardaki dökülmeyi azaltır ve düzenli kullanımı sonucunda saçlardaki dökülmeleri ortadan kaldırır.

Saçlardaki dökülmelerin birçok sebebi olabilir. Bunların hepsini tamamen ortadan kaldıracak bir yağa ihtiyacımız olduğu da kesin. Yorucu geçen günün ardından tamamen rahatlatacak ve dahası tüm saç sorunlarını ortadan kaldıracak entele yağını eğer saç dökülmelerin varsa kesinlikle kullanmalısın.

4- Saçların yıpranmasını engeller ve yıpranan saçları onarır.

Evet, yorucu iş günü, ev işleri, çocuk ve hayatın tüm sorunları üst üste geliyorken saçlarımız nasıl yıpranmasın öyle değil mi? İşte yıpranan saçların dostu entele yağı saçlardaki tüm yıpranmaları ortadan kaldırır ve aynı zamanda tüm olası yıpranmaların da önüne geçer. Yıpranmalardan dolayı oluşan sağlıksız saç görünümünü de ortadan kaldırarak saçlara kaybettiği nemi geri kazandırır.

5- Saçları yumuşatır ve nem dengesini geri kazandırır.

Saçlarımız boya ve işlem sonrası bakıma daha muhtaç hale geliyorlar. Bu yüzden daha fazla bakıma ihtiyaç duyuyorlar. Yapılan birçok işlemin saçta bıraktığı hasar saçın sertleşmesine ve eski yumuşaklığını kaybetmesine neden oluyor. Bu sebepten saçımızı eski yumuşaklığına getirebilmek için birçok farklı yola başvuruyoruz. Ama buna hiç gerek olmadığını ve entele yağını kullandığın zaman bunların hepsine çözüm olacağını söylesem?

Evet, entele yağı saçtaki sertleşmeyi onararak saçın ipeksi görünümüne yeniden dönmesini sağlar ve saçın kaybolan nemini tekrar geri kazandırır.

6- Saçların gürleşmesini sağlar.

Eğer ince telli saçlara sahipsen hiç üzülmene gerek yok çünkü entele yağı yapısında bulunan faydalı mineraller sayesinde saç tellerinin kalınlaşmasına yardım eder ve yeni saçlar çıkmasını sağlayarak gürleşmesine destek olur.

7- Saçların kaybettiği parlaklığı geri kazandırır ve dolgun görünmesini sağlar.

Maalesef hayatımızdaki bazı kötü nedenlerden dolayı saçımız yeteri kadar değer göremiyor ve matlaşıyor. Ama entele yağı sayesinde saçlarda oluşan bu mat görüntünün önüne geçerek kaybettiği parlaklığı saçlarına geri kazandırabilirsin.

8- Saçlarda oluşan haşeraları (Bit, pire) öldürür.

Belki de en çok şaşırtacak olan da budur… Elbet, hepimiz çocukken bir kere de olsa bu sorunla karşı karşıya kalmışızdır ve entele yağı yapısında bulunan bazı maddelerden güç alarak bu soruna da aradığımız çözümü bize sunuyor.

Evet, artık saçlarını nasıl uzatabileceğini biliyorsun. O zaman hemen işe koyulmakta fayda var ve sana doğal mı doğal ve kokusu bir harika ürünü de hemen aşağıya bırakıyorum. Hem doğal hem de entele yağını içerisinde barındırmasından dolayı oldukça faydalı bir şampuan. Güle güle kullan ve kendine iyi bak güzel insan…

Entele şampuan
Sipariş Vermek İçin Tıklayın
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu