Saç Bakımı

Uzun Saçlara Sahip Olmak İçin En Etkili 10 Saç Uzatma Yöntemi

Uzun saçlara sahip olmayı kim istemez ki? Daha alımlı ve güzel görünen saçlara sahip olabilmek için kullandığınız saç bakım ürünleri tek başına yeterli olmaz. Buna ek olarak bazı kurallara uygun şekilde hareket etmeniz de gerekir. Uzun saçlara sahip olmak için en etkili10 saç uzatma yöntemi ile sizlere bu yazımızda fikir vereceğiz. Etkili sonuçları yakalamak için mutlaka uygulayın.

Saçların hızlı uzayabilmesi için öncelikle saçların yıpranmasına ve dökülmesine neden olan etkenlerin farkında olup bu etkenlerin önüne geçilmesi gerekir. Saçları yıpratan ve dökülmesine neden olan etkenlerden yazımızın başlarında bahsettik. Şimdi ise saçların hızlı uzaması için hangi yollar izlenmeli bundan bahsedelim.

Uraw new mavi şampuan1- Şampuanını Değiştir

Normalde kullandığın şampuanları değiştirme vakti geldi. Saçlarının hızlı uzamasını istiyorsan önceden kullandığın şampuan yerine saçları daha yoğun besleyen şampuanları tercih etmelisin. Bu şekilde saçların daha hızlı uzar.

 


Uraw Mavi Shampoo

soğuk duş alın2- Soğuk Duş Al

Soğuk su, saç diplerindeki kan akışını hızlandırır ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Bu nedenle duş aldıktan sonra saç diplerine biraz soğuk su uygulayarak daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

 


saç diplerine masaj yapın3- Saç Diplerine Masaj Yap

Bu detayı herkes önemsemez fakat saç diplerine masaj yapmak, saçların daha hızlı uzamasında etkili olur. Saç diplerine masaj uygulaması yapmak, saç diplerinde kan dolaşımını uyararak daha hızlı uzamaya başlamasını sağlar.

 


saçlarınızı düzenli tarayın4- Saçlarınızı Düzenli Tarayın

Saçları düzenli taramak, saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandırmaya etki eder ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Fakat saçları tararken koparmamaya ve yıpratmamaya dikkat edin. Saçların kırılması ve yıpranması gibi sorunları engellemek için geniş uçlu tarakları kullanabilirsiniz.

 


Saçlarınızı doğru şekilde yıkayın5- Saçlarınızı Yıkarken Dikkatli Olun

Saçların sert bir şekilde yıkanması, saçları yıpratır ve daha hızlı dökülmeye başlamasına neden olur. Bu nedenle saçlarınızı yıkarken diplerine parmak uçlarınızla masaj yapar şekilde yıkamalısınız.

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayacak yöntemlerden bahsettik. Peki, saçlarınızı daha hacimli ve canlı göstermek için hangi bakım yağlarını kullanmalısınız?


Kristal kaya tuzu kullanın6- Kristal Kaya Tuzu Kullanın

Tuz mağaralarından temin edilen doğal kristal kaya tuzu, içeriğinde bulunan 84 farklı mineralle saçlarınızdaki vitamin ve mineral eksikliğini gidererek beslenmesini ve canlı kalmasını sağlar. Kristal kaya tuzunu yemeklerinizde tüketerek saç dökülmelerinin önüne geçebilirsiniz.

 


Sağlıklı beslenin7-  Sağlıklı ve Dengeli Beslenin

Sağlıklı ve dengeli beslenmeyen insanlar sık sık saç sorunlarıyla karşı karşıya gelebiliyor. Sağlıksız ve dengesiz beslenme, canlı olan saçların gereksinimini karşılayamaz ve güçsüzleşip dökülmeye başlamasına neden olur. Bu nedenle fazla karbonhidrat tüketilmemeli ve sağlıklı besinler düzenli öğünler şeklinde tüketilmeli.

 


saç şekillendiriciler8-  Isı Verici Şekillendiricilere Ara Verin

Isı verici şekillendiriciler (Maşa, saç kurutma makinesi ve saç düzleştiricisi vb.), saçları yıpratır ve zamanla daha fazla dökülmesine yol açar. Bu nedenle ısı verici şekillendiriciler mümkün olduğu kadar az kullanılmalı ve saçlar doğal yağlar ve doğal bakım ürünleriyle şekillendirilmeli.

 


Düzenli saç yıkama9-  Saçlarınızı Düzenli Yıkayın

Saçları sık sık ya da çok uzun aralıklarla yıkamak, saçların yıpranmasına ve güçsüzleşmesine neden olur. Bu da saçların zamanla daha sık dökülmesine yol açar. Bu nedenle saçlarınızı düzenli aralıklarla yıkamalısınız.

 

 


sigarayı bırakın10-  Sigarayı Bırakın

Sigara, birçok sağlık sorunlarına yol açtığı gibi saç dökülmelerine neden olan en büyük faktörlerdendir. Özellikle de erkeklerde sigara kullanımı, kellikle çok fazla bağdaştırılan bir sorundur. Sigarayı bırakırsanız saç dökülmelerini engelleyebilmeniz mümkün olur.

 

Yukarıda saydığımız yöntemleri doğru şekilde uyguladığınızda saçlarınız daha hızlı uzamaya başlar. Fakat buna ek olarak saç bakım yağlarından da yararlanmanız gerekir. Doğal saç bakım yağları, saçlarınızın ihtiyacı olan besin ve minerallerin sunulmasına katkıda bulunarak daha hızlı uzamasına, daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu