Cilt Bakımı

Sivilce İzleri İçin En Etkili Bakım Yağları ile Kusursuzluğu Yakalayın

Sivilce izleri bakım yağı seçimi önemlidir. Çünkü her cilt tipine, her yağ uygun olmayabilir. Sizin için hazırladığımız bu yazımızı değerlendirerek sivilcelerinizden daha kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Sivilce izleri her yaşta problemimiz olmaya devam etmektedir. Özellikle üzerinden uzun zaman geçmiş olan sivilce izleri, cilde yerleştikleri takdirde kendin kendine geçemeyecek duruma gelmiş demektir. Üzerinden uzun zaman geçen sivilce izlerini gidermek için özel bakımlar ve tedavi yöntemleri uygulanması gerekir.

Hali hazırda sivilce izlerini yok ettiği vaat edilerek satışta bulunan ürünler, çoğu zaman silikon bazlı ve izleri anlık olarak kapatan ürünlerdir. Kimsenin isteğinin problemin üzerini kapatmak olduğunu düşünmüyoruz. Bu yüzden bu izlerin, bir tedavi ve bakım rutini olarak iyileştirilmesi gerekir.

Bunun için de farklı kimyasal ürünlere başvurmadan, her zaman elde edebileceğiniz doğal yağlar ile yapabileceğiniz bakımlar tatmin edecek derecede sonuç verecektir.

Editörün seçimi

satın almak için tıklayın

Sivilce İzleri İçin Neden Doğal Bakım Yağları Kullanılmalı?

Sivilce İzleri İçin Neden Doğal Bakım Yağları Kullanılmalı?

Sivilceler, vücutta oluşan dengesiz herhangi bir durum karşısında cildin verdiği tepki ile oluşan yağ çıkıntılarıdır. Sivilce oluşması için sadece vücutta değil cilt üzerindeki olumsuz durumlar da yeterli olur. Nem dengesi bozulmuş olan bir cilt yağlanmaya ve dolayısıyla sivilcelenmeye meyillidir.

Yağ tabakası bozulan bir cilt de aynı şekilde sivilcelenmeye ve gözenek problemi oluşturmaya meyillidir. Bu problemler için zamanında tedavi ve bakım uygulanmadığı takdirde sivilce izleri olarak kalabilmektedir. Sivilce izlerini yok etmek için de doğal yağların kullanılması, cildi fazla kimyasala maruz bırakmamak ve en temiz içeriklerle bakım yapmak açısından önemlidir.

Ciltte var olan sivilce izleri için kullanabileceğiniz yağları şöyle sıralayabiliriz.

  1. Kekik yağı
  2. Biberiye yağı
  3. Kuşburnu yağı
  4. Kadife çiçeği yağı
  5. Jojoba yağı

Editörün seçimi

satın almak için tıklayın

1- Kekik Yağı

Kekik Yağı

Kekik yağı, antioksidan özellikleri sayesinde yıllardır hayvan bakımında ve diğer temizlik aşamalarında kullanılmıştır. Sivilceler için de kullanılan kekik yağı, sivilce içerisinde oluşan iltihabı kurutmaya yardımcı olur. Sivilce izlerini geçirebilmek için de içeriğindeki doğal bileşenlerden destek almasının yanında, sivilce izlerinin rengini açmakta ve tedavi etmekte başarılıdır.

Sadece sivilce ya da sivilce lekesi olan bölgeye, kulak pamuğu yardımıyla uygulayın. Sivilce izleri bakım yağı önerilerinden en iyisinin bu olduğunu söyleyelim.

2- Biberiye Yağı

Biberiye Yağı

Sivilce için bakım yağı önerisi arayanlar için sunacağımız ikinci yağ biberiye yağıdır. İçeriği ile cilt üzerinde derinlemesine etki bırakan yağ ile daha parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Biberiye yağı, başta el ve ayaklarda oluşan mantarları gidermek için uzun yıllardır kullanılan en etkili yağlardandır. Cilt üzerinde kullanımı da saç derisindeki kepek oluşumu ve döküntüler için oldukça işe yaramaktadır. Bir nevi dezenfekte işlemi yapan biberiye yağı, sivilce lekelerinin giderilmesinde de oldukça iyi iş çıkarmaktadır.

Yıllar geçtikçe sivilce lekelerinin üzerinde biriken katmanın atılması ve sivilce lekelerinin giderilmesi konusunda oldukça hızlı etkiye sahip olan biberiye yağı aynı zamanda var olan sivilcelerin tedavisi için de oldukça başarılıdır.

Sadece sivilce ya da sivilce lekesi olan bölgeye kulak çubuğu yardımıyla uygulanmalıdır.

ilginizi çekebilir: Karma Ciltler İçin Maske Önerileri

3- Kuşburnu Yağı

Kuşburnu Yağı

Kuşburnu yağı, uzun yıllardır cilt ve saç bakımının vazgeçilmez esansiyel yağları arasında yer almaktadır. Nemlendirici ve onarıcı özelliği nedeniyle özellikle ciltte oluşan çatlaklar için kullanıldığında da mucizevi sonuçlar vermektedir. Tüm bunların yanında sivilce izleri bakım yağı önerileri arasında en sık adını duyduğumuz yağdır.

Cilt için nemlendirici etkisiyle özellikle kışın soğuktan tahriş olan ciltleri korur. Yine nemlendirici ve onarıcı etkisiyle saç ve saç derisindeki nemsizlik ve cansızlığı giderir.

Cilt üzerinde var olan sivilce ve sivilce lekeleri için de içeriğinde bulunan doğal bileşenlerle birlikte onarıcı bir tedavi görevi görür. Düzenli kullanımda cildi tahriş etmeden sivilce izlerini giderir.

4- Kadife Çiçeği Yağı

Kadife Çiçeği Yağı

Kadife çiçeği, sabunu, kremi ve yağı olarak pek çok şekilde kullanılır. Özellikle mantar, sedef, sivilceler üzerinde oldukça etkilidir. Var olan sivilceleri tedavi ederek giderir. Kalan sivilce izleri için de renk açıcı görev üstlenmektedir. Sivilce izleri bakım yağı olarak kullanabileceğiniz kadife çiçeği yağı da sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak.

Açık olan yaralar hariç yaraların iyileşmesinde kullanıldığı da bilinmektedir. Yaraların iyileşmesinde kullanılışının sebebi ise yenileyici ve tedavi edici özelliğinin bulunmasıdır. Sivilce izlerini de cilt yenileyici özelliği sayesinde kısa süre içerisinde giderir.

ilginizi çekebilir: Cilt Sıkılaştırıcı Doğal 7 Maske Tarifi

5- Jojoba Yağı

Jojoba Yağı

Cilt bakımı aşamasında vazgeçilmez bir yağ olan jojoba yağı, yaşlanmayı geciktirici, nemlendirici ve arındırıcı özellikleri sayesinde tam bir cilt dostudur. Erken yaşlanma belirtileriyle savaştığı da bilinir. Ciltte oluşan tahrişlerin iyileşmesini sağlayarak kolajen üretimini destekler.

Sivilce izlerindeki etkisi de yenileyici ve onarıcı etkisinden gelmektedir. Cilt üzerindeki hasarı algılayarak cilde onarıcı etkileriyle yardımcı olur. Sivilce izleri bakım yağı önerileri arasında bulunan Jojoba yağı düzenli kullanımda sivilce izlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Kolajen üretimini desteklemesiyle birlikte cilt üzerindeki sivilce lekelerinde hızla iyileşme görülür. Cilt bakım rutininize dahil ederek tüm cildinize uygulayabilirsiniz.

ilginizi çekebilir: Kolajen Kullanmanın Cildimize Etkileri

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu