Cilt BakımıSaç Bakımı

Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları Nelerdir?

Üzüm çekirdeği yağı faydaları saymakla bitmiyor. Hem cilde, hem saça iyi gelen bu bakım yağı kadınların bakım rutinlerine eklemesi gereken bir yağdır. İçeriğinde bulunan zengin E vitamini sayesinde cildinizi onaran bu yağ cildin neme doymasına yardımcı oluyor. Doğadan cildinize güzel bir dokunuş olacak olan bu yağı kullanmaya başladıktan sonra vazgeçemeyeceksiniz. Üzüm çekirdeği yağı doğal bir nemlendiricidir.

 Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları Nelerdir?

Sizler İçin bu yazımızda üzüm çekirdeği yağının faydalarını, ciltteki faydalarını, saçtaki etkilerini ve sizler için bakım önerilerini derledik.

İlginizi çekebilir. Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Mucizevi Faydaları 

Üzüm Çekirdeği Yağı Nedir?

Üzüm Çekirdeği Yağı Nedir?

İnsan için şifa kaynağı olan bitkilerden biri de üzümün çekirdeğidir. Hatta büyüklerimizden hepimiz üzümü çekirdeği ile ye lafını duymuşuzdur. Üzüm çekirdeği yağının günde bir tatlı kaşığı tüketilmesi gerektiği uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Üzüm çekirdeği yağı, üzüm çekirdeğinin soğuk pres yoluyla sıkılmasından elde edilen bir yağdır. Peki üzüm çekirdeğinin faydaları nelerdir? Üzüm çekirdeği yağının, cildimize, saçlarımıza ve genel olarak sağlığımıza faydalarına ve nasıl kullanıldığına birlikte göz atalım.

Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları Nelerdir?

Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları Nelerdir?

Üzüm çekirdeği yağı kozmetik, saç bakımı, cilt bakımı, vücut bakımı için kullanılan bir yağdır. İçeriğinde yoğun miktarda E vitamini bulundurur ve E vitamini cildin temel ihtiyaçlarının başında gelir.

İçeriğinde oldukça etkili bir nemlendirici olan E vitaminini bu kadar yüksek oranda bulundurduğundan dolayı cildi besler. Kuruluk sorunu yaşadığınız tüm bölgelere üzüm çekirdeği yağı uygulayabilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağı aynı zamanda gözeneklerin tıkanmasını ve sivilce oluşumunu da engeller.

Editörün seçimi

Episerum

sipariş vermek için tıklayın

Üzüm çekirdeği yağının birçok faydası bulunurken hiçbir yan etkisi de bulunmamaktadır. Üzüm çekirdeği yağı ağız yoluyla alındığında, kolesterol ve trigliserit düşürücü, hücre yenileyici, kan temizleyici, alerjiye karşı direnç kazandırıcı, damar sertliğini önleyici, damar genişlemesini sağlayıcı, kalp sağlığını koruyucu, bağışıklık sistemi güçlendirici, cilt besleyici ve temizleyicidir.

Ayrıca güneşlendikten sonra nemlendirici olarak üzüm çekirdeği yağı kullanırsanız,  güneş yanığı riskini en aza indirebilirsiniz. Gözaltı morlukları, cilt sıkılaştırıcı ve yaşlanmayı geciktiricidir.

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Üzüm çekirdeği yağı diğer yağlar gibi cilde iyi gelen yağlardan biridir. Cilde canlılık kazandıran ve aynı zamanda yaşlanmanın önüne geçen bir yağdır. Aynı zamanda iyi bir nemlendirici olan bu yağ cilt bakım rutinlerin de vazgeçilmezdir. Birlikte daha detaylı olarak üzüm çekirdeği yağının cilde faydalarını inceleyelim.

🌸 Cildi nemlendirir.

🌸 Gözenekleri arındırır.

🌸 Akne ve sivilce oluşumunu engeller.

🌸 Cildinizde bir bariyer oluşturur ve hasarı önler.

🌸 Cildi sıkılaştırır.

🌸 Cildi tazeler ve canlandırır.

🌸 Yaşlılığın önüne geçer ve belirtileri azaltır.

🌸 Cildi rahatlatır besler ve onarır.

🌸 Gözaltı morluklarına iyi gelir. Koyu gözaltlarını aydınlatıcı etkisi vardır.

🌸 Güneşin zararlı etkilerini azaltır.

🌸 Antioksidan özelliği sayesinde gözeneklerin dolmasını önler.

🌸 Diyabete iyi gelir.

🌸  Astım ve alerji gibi solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelir.

🌸 Hasar görmüş kılcal damarları ve kan damarlarını onarmaya, güçlendirmeye yardım eder. Dolaşım sistemine yarar sağlar.

🌸Vitamin ve mineral açısından zengin olduğu için ciltte tahrişe neden olmaz.

Editörün seçimi

Uraw Pudralı Krem

sipariş vermek için tıklayın

Üzüm Çekirdeği Yağı Ciltte Nasıl Kullanılır?

Üzüm Çekirdeği Yağı Ciltte Nasıl Kullanılır?

Yatmadan önce üzüm çekirdeği yağını yüzünüze serum olarak sürüp uyuyabilirsiniz. Uyandığınızda cildinizin adeta bebek cildi gibi olduğunu sizler de fark edeceksiniz. Cildinize uyguladığınız herhangi bir cilt bakım maskesinin içine de üzüm çekirdeği yağı ekleyebilirsiniz. Genelde maskeler, peelingler, scrublar ciltte kuruluklara neden olur. Üzüm çekirdeği yağı ile bu kuruluğun önüne geçebilirsiniz.

Koyu Halkaların Düşmanı

Koyu Halkaların Düşmanı

Üzüm çekirdeği yağının faydaları ve etkileri saymakla bitmiyor. Şimdi ki devası ise birçok insanın yaşadığı bir problem olan gözaltı koyu halkalarıdır.

Bu ürün işinize yarayabilir

Göz Çevresi Kremi

sipariş vermek için tıklayın

Koyu halkaların oluşmasının birçok nedeni vardır. Uykusuzluk, sigara tüketimi, alkol tüketimi, yanlış ürün kullanımı, genetik gibi birçok nedeni vardır. Üzüm çekirdeği yağı koyu halkalarla savaşarak bu sorunu ortadan kaldırıyor. İçeriğinin zengin ve minarelerden oluşması ve en önemlisi içeriğindeki zengin E vitamini bakımından hasarı gideren ve uygulandığı yeri çok iyi nemlendiren bu yağ koyu halka sorununu çözecektir.

 

Cilt Bakımında Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Cilt Bakımında Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Cilt üzerinde oldukça fazla faydası bulunan bu yağı cilt bakımı adımlarınızda rahatça uygulayabilirsiniz. Cildinizin doğal nemlendirici olabilecek bu yağ nemlendirme konusunda oldukça başarılı bir yağdır. Cildi nemlendiren ve dış faktörlere karşı bir duvar oluşturan bu yağ aynı zamanda akne ve sivilce oluşumunun da önüne geçmektedir. Aynı zamanda gözeneklerinizi çok iyi temizleyerek siyah nokta oluşumunun da önüne geçer.

Üzüm Çekirdeği Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Üzüm Çekirdeği Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

🌸 Kepek oluşumunu engeller.

🌸 Saç köklerini güçlendirir.

🌸 Saçların koparak dökülmesini engeller.

🌸 Saçları yumuşatır.

🌸 Saçların kısa sürede uzamasına yardımcı olur.

🌸 İçerisindeki E vitamini sayesinde saç derisini besler ve güçlendirir.

🌸 Saçınızda oluşan kırıkların onarımını sağlar.

🌸 Saçın daha esnek olmasını sağlar.

Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?

Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?

Üzüm çekirdeği yağını saç bakımında maske tariflerinizin içinde kullanabilirsiniz. İsterseniz duştan çıktıktan sonra nemli saçlarınıza da tampon hareketlere uygulama yapabilirsiniz. Daha fazla etki görmek için diğer yağlar ile karıştırabilirsiniz. Saçınıza ısı uygulamadan önce de saçınıza 2-3 damla üzüm çekirdeği yağı sürmek saçınızı ısıdan korur ve saçın kurumasını önler.

Maske Önerisi

Maske Önerisi

Bu maske sayesinde saçlarınızın kuruluğu gidecek ve canlı, parlak, sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.

Malzemeler

2 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

Belirtilen miktarlarda zeytinyağını ve üzüm çekirdeği yağını iyice karıştırın. Dilerseniz spreyli bir kutuya alabilirsiniz.

Uygulanışı

Duştan önce saçınıza hazırladığınız maske karışımını saç diplerinden saç uçlarına kadar güzelce uygulayın. Masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırın. Ardından saçınızı bir bone ya da havlu yardımıyla sarın. 30 dakika bekledikten sonra saçlarınıza önce şampuan uygulayın. Ardından durulayın. Saça önce şampuan uygulamanızı söylememizin sebebi yağların saçtan daha kolay arınmasıdır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu