Saç Bakımı

Üzüm Çekirdeği Yağı Maske Önerileri

Evde hazırlayabileceğiz üzüm çekirdeği yağı maske tarifleri ile saçlarınız sağlıklı bir görünüme kavuşurken aynı zamanda canlılık kazanacaktır.

Üzüm Çekirdeği Yağı Maske Önerileri [Evde Hazırlayabileceğiniz 7 Kolay Maske Tarifi]

Saçlarımız günlük hayat temposunda oldukça zarar görür. Bunun başlıca nedeni maruz kaldığı kirli havadır. Ama sadece bu değil saçımıza uyguladığımız ısı gerektiren işlemler de saçlarımızı kurutmakta ve güçsüzleştirmektedir. Bu tarz sorunlar yaşıyorsanız maskeler saçınıza çok iyi gelecektir. Duştan önce uygulayacağınız maskeler saçınıza yumuşaklık kazandırırken aynı zamanda parlaklık katar.

İlginizi çekebilir. Hindistan Cevizi Yağının Yararları

Üzüm Çekirdeği Yağı Maske Önerileri [Evde Hazırlayabileceğiniz 7 Kolay Maske Tarifi]

Üzüm çekirdeği yağının saça faydaları oldukça fazladır. Saçtaki kuruluğu alırken aynı zamanda kepeğin de önüne geçer. Kepek oluşumu genelde kuru saçlarda görülür. Saçın kuru kalmasından dolayı saç derisi pul pul dökülmeye başlar. Ama saç deriniz nemli olursa bu problemle karşılaşmamış olursunuz.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Üzüm Çekirdeği Yağı Maske Önerileri [Evde Hazırlayabileceğiniz 7 Kolay Maske Tarifi]

Üzüm çekirdeği yağı kıvırcık saçlar içinde doğal bir kontrol edicidir. Kıvırcık saça sahip olanlar bilir ki bukleleri kontrol etmek oldukça zordur. Uyandığınızda buklelerin her biri bir tarafa dağılmış olabilir. Uyandığınızda saçınıza uygulayacağınız üzüm çekirdeği yağı ile bu sorunun önüne geçebilir ve gün boyu kontrol altında bukleler elde etmiş olursunuz.

Saç Kuruluğuna İyi Gelen Üzüm Çekirdeği Yağı ve Zeytinyağı Maskesi Maskesi

Saç Kuruluğuna İyi Gelen Üzüm Çekirdeği Yağı ve Zeytinyağı Maskesi Maskesi

Saç kuruluğu hemen hemen herkesin yaşadığı bir saç problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç kuruluğuna neden olabilecek etkenler çok fazladır. Ama başlıca nedenleri arasında yanlış ürün kullanımı, saça ısı kullanımı, dış etkenlerdir. Şimdi sizlere saçınızdaki kuruluğa iyi gelecek maske tarifi ile sizlerleyiz.

1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı ile 1 yemek kaşığı zeytinyağını güzelce karıştırın. Ardından saç derinize masaj yaparak dairesel hareketlerle uygulayın. Saçınızı bir bone yardımıyla kapatın. 30-35 dakika kadar bekledikten sonra saçınızı durulayın. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Editörün seçimi

sipariş vermek için tıklayın

Saç Dökülmesine İyi Gelen Üzüm Çekirdeği Yağı Ve Ylang Ylang Yağı Maskesi Maskesi

Saç Dökülmesine İyi Gelen Üzüm Çekirdeği Yağı Ve Ylang Ylang Yağı Maskesi Maskesi

Saç dökülmesi normal gibi görünse de en büyük saç problemlerinden biridir. Size vereceğimiz maske tarifi ile saçlarınız dökülmeyecek ve istediğiniz doğal saç görünümüne ulaşacak.

1 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı ile 1 yemek kaşığı ylang ylang yağını karıştırın. Ardından saç diplerinden saç uçlarına doğru eşit bir şekilde uygulayın. Uygulama sonrasından sonra saçınızı yukardan toplayın. 20-25 dakika bekledikten sonra saçınızı durulayın. Bu işlemden sonra saçınızı tararken öncesinde mutlaka bir bakım yağı uygulayın.

Saç Kırıklarına İyi Gelen Üzüm Çekirdeği Yağı Ve Çam Terebentin Yağı Maskesi

Saç Kırıklarına İyi Gelen Üzüm Çekirdeği Yağı Ve Çam Terebentin Yağı Maskesi

Üzüm çekirdeğinin saça bilinen faydaları yanında çam terebentin yağı da saçlar için oldukça etkili bir yağdır. Çoğu şampuanın içeriğinde görebileceğiniz çam terebentin yağı saçın her istediğini karşılıyor desek abartmış olmayız. Gelin şimdi maske tarifimize geçelim.

2 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve 2 yemek kaşığı çam terebentin yağını karıştırın. Daha sonra saçlarınızın tamamına uygulayın. Ardından saçlarınızı bir bone ya da bir havlu yardımı ile kapatın. 50-60 dakika kadar saçınızda bekletebilirsiniz. Daha sonra saçınızdan durulayın. Durulama yapmadan önce saçınızı önce şampuanlayın. Bu yağların saçınızdan daha kolay arınmasına yardımcı olacaktır.

Yıpranmış Saçlar İçin Üzüm Çekirdeği Yağı Ve Shea Yağı Maskesi

Yıpranmış Saçlar İçin Üzüm Çekirdeği Yağı Ve Shea Yağı Maskesi

Yıpranmış saçlar saçları oldukça kötü ve bakımsız gösterir. Yıpranmış saçlar için maske kullanımı oldukça önemlidir. Doğru kullanacağınız maske ile saçlarınız yıpranmış o kötü görüntüden kurtulur ve sizde parlak canlı görünüme sahip saçlara kavuşursunuz.

2 yemek kaşığı üzüm yağı ve 1 yemek kaşığı shea yağını karıştırın. Ardından parmak uçlarıyla masaj yaparak saçınıza uygulayın. Burada yapmanız gereken yıpranmış olan saçları maske uygularken daha fazla yıpratmamaktır. Maskeyi uygularken oldukça özenli davranmaya dikkat edin. Ardından 30-35 dakika kadar beklettikten sonra saçlarınızı durulayın. Durulama işleminden sonra saçınıza bakım yağı sürmeyi ihmal etmeyin.

İlginizi çekebilir. Shea Yağı İle Etkili 5 Saç Maske Tarifi

Parlak ve Canlı Saçlar İçin Üzüm Çekirdeği Yağı Ve Hint Yağı Maskesi

Parlak ve Canlı Saçlar İçin Üzüm Çekirdeği Yağı Ve Hint Yağı Maskesi

Bakımsız, cansız ve kuru bir saç görüntüsü kimi mutlu eder ki? Eğer sizde bu kötü görüntüden kurtulup parlak ve doğal saçlara sahip olmak istiyorsanız aşağıda verdiğimiz maskeyi haftada 2 kez mutlaka uygulayın.

1 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağını ve 1 yemek kaşığı hint yağını güzelce karıştırın. Ardından üzerine 1 tatlı kaşığı bal ekleyin ve tekrar karıştırın. Daha sonra hazırlamış olduğunuz maske karışımını saça eşit bir şekilde uygulayın. 10-15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Duş sonrası bakım kreminizi ve yağınızı kullanmayı ihmal etmeyin.

İlginizi çekebilir. Hint Yağı ile Yapılan En Etkili 8 Saç Bakım Maskesi

Saçları Nemlendiren Üzüm Çekirdeği Yağı Ve Nar Çekirdeği Yağı Maskesi

Saçları Nemlendiren Üzüm Çekirdeği Yağı Ve Nar Çekirdeği Yağı Maskesi

Saçın nemini koruyabilmek oldukça önemlidir. Eğer saç nemini kaybederse saç kuru bir görünüm elde eder ve kepek sorunu başlar. Nemsiz saçı şekillendirmekte oldukça zordur. Vereceğimiz maske tarifi ile saçınızı istediği neme doyuracaksınız ve canlı bir saç görünümü elde edeceksiniz.

2 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı ile 1 yemek kaşığı nar çekirdeği yağını karıştırın. Ardından bir orta boy muzu çatal yardımıyla ezin ve püre haline getirin. Bunu yağ karışımına ekleyin. Son olarak 1 tatlı kaşığı bal ekleyin ve karışımınızı macun kıvamına getirin. Daha sonra saçlarınıza eşit bir şekilde uygulayın ve saçlarınızı yukarıdan toplayın. Ardından saçınızı bir havlu ya da bone yardımıyla kapatın. 30-40 dakika kadar beklettikten sonra saçlarınızı şampuanlayarak durulayın. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Nar Çekirdeği Yağı ile Hazırlanan 5 Saç Maske Tarifi

Saçları Besleyen Üzüm Çekirdeği Yağı Ve Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Saçları Besleyen Üzüm Çekirdeği Yağı Ve Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Eğer saçlarınızı doğru bir şekilde beslerseniz herhangi bir saç problemi ile kolay kolay karşılaşmazsınız. Saçınızı beslerken doğru ürün kullanımı oldukça önemlidir. Yanlış ürün kullanımı saçta birçok soruna neden olabilir. Bu nedenle pahalı diye ürünlere aldanmak yerine saçınıza neyin iyi geldiğini araştırarak saça bakım yapmanızı tavsiye ederiz.

3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağını karıştırın. İçine 1 tatlı kaşığı avokado yağı ekleyin. Daha sonra hazırladığınız maske tarifini saçlara uygulayın. 30-35 dakika kadar bekledikten sonra saçları durulayın. Saçınızdaki yumuşaklığı ve parlaklığı ilk kullanımdan itibaren sizler de fark edeceksiniz. Bu maskeyi haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu