Vücut Bakımı

Fit Bir Vücut İçin En Etkili 5 Vücut Sıkılaştırıcı Yağ ve Kullanımı

Vücut sıkılaştırıcı yağ kullanımı, son dönemlerde özellikle kadınlar arasında daha yaygın bir hale geldi. Kadınlarda doğum sonrası oluşan fazla kiloların erimesi ile birlikte vücutta sarkmalar görülmeye başlar. Bunun dışında hızlı kilo alıp verme, yanlış beslenme gibi bazı durumlar da vücudun sarkmasına neden olur. Vücutta meydana gelen sarkmalar, ciltte deformasyona neden olur ve cildin eski güzelliğini yitirmesine neden olur.

Vücut sarkması, fiziksel olarak kötü bir görünüme neden olmakla kalmaz, kişinin psikolojik bazı durumlarla da karşılaşmasına neden olur. Bu yüzden erken dönemde önlem almak ve vücudu eski haline getirmek için harekete geçmek gerekir. Peki, vücut sıkılaştırmak için neler yapılabilir? Bu yazımızda, tüm ayrıntılarıyla vücut sıkılaştırma kremleri, maske ve evde uygulanacak bazı yöntemlerle vücut sıkılaştırma konusunda detaylı bilgi vereceğiz. Siz de fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Vücut Neden Sarkar?

Vücut Neden Sarkar?

Vücut, aslında bir anlamda kıyafetler gibidir. Üzerinize bol bir kıyafet giydiğinizde, kıyafet sarkık bir şekilde görünür. Aynı şekilde kilo verdikten sonra deride gevşemeler başlar ve bu da sarkmalara neden olur. Kadınlarda doğum sonrasında daha sık görülen vücut sarkması, son dönemlerin en büyük kâbusu haline gelen obezite hastalığından kurtulmak için bıçak altına yatanlarda da görülmektedir. Özellikle karın ve çevresinde, meme, bacak, popo, kol, boyun ve yüz bölgesinde deri sarkmasının görülmesi, kilo vermeye pişman bile edebiliyor. Uzmanlara göre erken dönemde alınan önlemler sayesinde vücut sarkıkları önlenebilir ve sıkı bir vücut elde edilebilir. Peki, ama nasıl?

İlginizi Çekebilir: En Etkili 10 Vücut Bakım Önerisi

Vücut Sıkılaştırıcı Krem ve Yağ Kullanın

Vücut Sıkılaştırıcı Krem

Vücut sıkılaştırmak için özel olarak hazırlanan doğal bazı vücut bakım kremleri, cildinizin eski haline gelmesine yardımcı olabilir. Ancak bu tip kremleri kullanmadan önce doğal olmasına özen gösterin ve daha da önemlisi, doktorunuza danışmadan herhangi bir krem kullanmayın. Düzenli ve doğru şekilde uygulanması halinde, vücut sıkılaştırma işleminin başarılı bir şekilde tamamlanabilir.

👇 Bu Ürün İşinizi Kolaylaştırabilir 👇

lavanta duş jeli
Sipariş Vermek İçin Tıklayın.

Vücut Sıkılaştırıcı Yağlar Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

Vücut Sıkılaştırıcı Yağlar Nelerdir

Vücut sarkmalarının önüne geçmek için doğal yöntemler de kullanılabilir. Özellikle sıkılaştırıcı özelliğe sahip doğal bitki yağlarını doğru ve düzenli şekilde kullanmaya devam ettiğinizde, cilt sarkmasının önüne geçebilirsiniz. Peki, vücut sıkılaştırıcı yağlar nelerdir?

 1. Lavanta yağı özü
 2. Guarana kahve çekirdeği
 3. Nar ekstresi
 4. Amber çiçeği
 5. Shea yağı.

Lavanta Yağı Özünün Vücuda Faydaları

Lavanta Yağı özü

Lavanta yağı, yüzyıllardan bu yana alternatif tıp dünyasında stres giderici, anksiyete azaltıcı, sinir gerginliğini ortadan kaldırıcı özelliklerine sahip olduğu için kullanılan doğal bir yağdır. Bunun haricinde Terapötik dereceli lavanta yağı çatlamış cildi tedavi etmeye ve cilt kuruluğunun önüne geçmeye yardımcı olur. Cilt sıkılaştırma kremleri ve serumları içerisinde özellikle kullanılan lavanta yağı özü, birçok faydaya ve etkiye sahip olduğu için vücut sıkılaştırma için mutlaka kullanılması gereken doğal bitki yağlarından biridir.

İlginizi Çekebilir: En Sık Görülen 8 Tip Cilt Problem

Guarana Kahve Çekirdeğinin Vücuda Faydaları

Guarana Kahve çekirdeği

Guarana kahvesinin normal kahveden en büyük farkı, kafein oranıdır. Normal kahvelerden 3 kat daha fazla kafein içeren guarana kahvesi, cildin yenilenmesine ve sıkılaştırmasına yardımcı olur. Yağ yakımını arttırıcı özelliği, yağ birikimini önleyici özelliği, yorgunluğu azaltıcı ve enerjiyi arttırıcı gibi birçok özelliği bulunan guarana kahvesi çekirdeği, vücut sıkılaştırmak için kullanılması gereken önemli doğal yağlardan biridir.

👇 Etkili Sonuçlar İçin Deneyin 👇

lavanta duş jeli
Sipariş Vermek İçin Tıklayın.

Nar Ekstresinin Vücuda Faydaları

Nar Ekstresi

Tadı ile damakta iz bırakan, kış mevsiminin en çok tüketilen meyvelerinden biri nardır. Nar, lezzeti ile birlikte vücuda sağladığı faydalarıyla da binlerce yıldan bu yana alternatif tıp dünyasında kullanılmaktadır. Tarihi kaynaklarda yer alan bilgilere göre narın tıp alanında kullanılması M.Ö. 1552 yıllarına kadar uzamaktadır. Vücut üzerinde de birçok etkiye sahip olan nar ekstresi; akne oluşumunu önlemeye, yaşlanma karşıtı etkilere, yara iyileştirmeye gibi pek çok cilt problemine iyi gelmektedir. Nar ekstresinin vücut üzerindeki faydalarından biri de meydana gelen sarkmaları önlemesidir. Bu da vücut sıkılaştırıcı kremlerde sık kullanımının tercih edilmesini etkilemektedir.

Amber Çiçeğinin Vücuda Faydaları

Amber Çiçeği

Yüzyıllardan bu yana alternatif tıp dünyasında insan sağlığına sağladığı faydaları ile bilinen amber çiçeğinin, vücut üzerinde de birçok faydası bulunmaktadır. Cildi sıkılaştırıcı ve yaşlılık belirtilerini yok edici özelliklerine sahip olan amber çiçeği özü, birçok sıkılaştırıcı krem ya da diğer ürünlerin içerisinde yer almaktadır. Cilde direkt uygulanabildiği gibi bazı maskeleri kullanarak da cildin sıkılaştırılması sağlanabilir. Vücut sıkılaştırmada etkisi ile kendinden söz ettiren amber çiçeğinin faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır.

İlginizi Çekebilir: En Etkili 10 Saç Uzatma Yöntemi

Shea Yağının Vücuda Faydaları

Shea Yağı

E, D ve F vitaminleri açısından bir hayli zengin olan shea bitkisi, yağı çıkartılarak kullanılabilen bir bitkidir. Özel bazı işlemlerden geçirildikten sonra yağ haline getirilen shea bitkisi, cildi sıkılaştırıcı, cilt lekelerini giderici gibi birçok özelliğe sahiptir. Bu da vücut sıkılaştırıcı kremlerde ve serumlarda sık kullanılmasını etkilemektedir. Shea yağının vücuda faydaları hakkında yapacağınız araştırmalarda da bunu detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Sıkılaştırıcı Yağ Karışımı Hazırlanışı ve Kullanımı

Sıkılaştırıcı Yağ Karışımı

Doğanın sunduğu mucizevi bitkiler, insan sağlığı üzerinde yarattığı olumlu etkileri ile bilinir ve insanlık tarihine eşdeğer bir dönemden bu yana birçok kremde ya da ilaçlarda kullanılmaktadır. Vücut sarkması, yukarıda da değindiğimiz gibi kadınlarda; doğum sonrası oluşan çatlaklılardan, hızlı kilo alıp vermekten gibi nedenlere bağlı olarak gerçekleşir. Bu tip durumlarda elbette estetik operasyonlar kesin çözüm sağlayabilir fakat buna ek olarak bazı sıkılaştırıcı yağ karışımları da istediğiniz vücuda sahip olmanızı sağlar. Sizin için özel olarak hazırladığımız ve evde kendi başınıza yapabileceğiniz vücut sıkılaştırıcı yağ karışımı, düzenli olarak kullanılması durumunda etkisini kısa sürede gösterecektir.

Sıkılaştırıcı Yağlar Hangileridir?

Acı badem yağı: kuru ve çatlak ciltlerin bakımında oldukça etkilidir.

Sefa yağı: cilt nemlendirici özelliğine sahiptir.

Buğday yağı: Yüksek oranda E vitamini içeren buğday yağı, kırışıklık tedavisinde mükemmel sonuçlar verir.

Kayısı yağı: Masaj şeklinde uygulanarak kırışıklıkları engeller.

Yasemin yağı: sinirleri yatıştırıcı ve teskin edici özelliklere sahip olan yasemin yağı, vücut sıkılaştırmada etkili bir doğal yağdır.

Evde Sıkılaştırıcı Yağ Nasıl Hazırlanır?

  • 2 yemek kaşığı portakal yağı
  • 2 tatlı kaşığı kayısı yağı
  • 2 tatlı kaşığı çilek yağı
  • 1 tatlı kaşığı kantaron
  • 1 tatlı kaşığı yasemin yağı
  • 2 çay kaşığı susam yağı
  • 2 çay kaşığı avokado


Yukarıda saydığımız doğal bitkisel yağları uygun bir kabın içerisinde karıştırın. Kullanmadan önce ılık bir duş alarak cilt gözeneklerinin açılmasını sağlayın. Daha sonra hazırladığınız sıkılaştırıcı yağ karışımını, vücudunuza masaj yaparak uygulayın. Haftada 1 defa uygulamanız durumunda, kısa sürede vücudunuzun kendini yeniden toparladığını göreceksiniz.
 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu