Saç Bakımı

Yanmış Saçlara Ne İyi Gelir? [Entele Bitkisi]

Hayatımızın her alanında bizi üzen ve yıpratan birçok konu var. Bunlardan birisi de yanmış saçlar… Peki yanmış saçlara ne iyi gelir, yanmış saçları nasıl toparlayabiliriz, gelin bunları konuşalım.

Yanmış saçlara ne iyi gelirSaç Neden Yanar?

Öncelikle belirtmek istiyorum ki güzel insan, hayatımızda birçok problemle karşı karşıyayız. Eğer yanmış saçlarından şikayetçiysen bugün bu konuya artık bir son vereceğiz. Bilmelisin ki saçın yanma sebeplerinden birincisi boyama işlemleridir. Her ne kadar doğal boyalarla da boyansa saçın yanma olasılığı çok yüksektir ve buna kimyasal işlemler de eklendiğinde kaçınılmaz bir sorun haline gelebilir.

Özellikle de kullanılan düzleştiriciler ve maşalar da dahil olunca sorun çığ gibi büyüyor ve saç için kullanılan bazı saç ürünleri de saçın yanmasına sebep olabiliyor. O yüzden saçımız için kullandığımız her şeye dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü hayatımızın kaçınılmaz dostu saçlarımızdır. Hakettiği değeri vermemiz gerekiyor öyle değil mi?

Peki saç yanarsa ne olur, hiç düşündün mü? Sence yanmış saçlarımızı nasıl toparlayabiliriz? O halde bunları konuşmaya ne dersin?

Saçlar Yanarsa Ne Olur?

Eğer saçlarınız yanmışsa artık geri dönülmesi çok zor bir noktadasınız demektir. Çünkü saçınızın iyi bir bakıma ihtiyacı olmasının yanında aşırı derecede özel bir ilgiye de ihtiyacı var demektir. Bunun için neler yapabileceğimize geçmeden önce saç yanıkları hakkında bilgi sahibi olmamızda fayda var.

Saç Yanıkları

1- Boyadan Yanan Saç Nasıl Anlaşılır?

Boyadan yanan saç nasıl anlaşılır

Bunu anlamanın bir yolu elbette var. Fakat ona geçmeden önce söylemek istiyorum ki saçları boyadan çok kullandığımız açıcılar yakmaktadır. Çünkü içerisinde bulunan oryal adında ki madde tamamen kimyasaldır ve saça haddinden fazla zarar vermektedir. O yüzden saça kullanılan açıcılar saçı mahvederek tüm sağlıklı yapısını mahvetmektedir. Peki saçımızın yapısının bozulduğunu ve yandığını nasıl anlarız?

Bunu anlamanın tek bir yolu var! Öncelikle saçlarını ıslatmalısın güzel insan.

Saçlarını ıslattıktan sonra küçük bir tutamını ayır ve yavaşça çek. Eğer saçların lastik gibi uzuyorsa bil ki saçların yanmış demektir. Saçma gelmesin çünkü sağlıklı bir saçı ıslakken çektiğimiz zaman uzamaması gerekiyor. Islakken uzayıp ardından kopan saç boyadan dolayı hasar görmüş ve cansızlaşmış demektir.

İşte boyadan yanan bir saçı anlamak bu kadar kolay ama korkmana gerek yok bugün senin için buradayız ve saçlarındaki sorunu anladıktan sonra da çözümüne elbette değineceğiz.

Boyadan Yanan Saça Ne İyi Gelir?

1- Öncelikle banyo alışkanlığımızı değiştirmekte fayda var. Eğer aşırı sıcak suyla saçlarını yıkıyorsan sana tavsiyem ılık bir su ile saçlarını yıkaman olacak. Çünkü zaten yanmış bir saçın varken sıcak suyla duş alman saçını daha çok yıpratacak ve istediğin bakımı yapamayacaksın. O yüzden ilk başta ılık bir duşa geçerek ilk adımımızı bu şekilde atmakta fayda var.

2- Unutmamalısın ki saçları çok fazla toplamak saçın istediği oksijen değerini verememek demektir. Bu sebepten saçlarını en azından haftada 3-4 gün açık bırakmaya özen göstermelisin. Çünkü saçların açık kalması demek daha rahat nefes alması demektir.

3- Evet asıl can alıcı noktaya geldiğimizi düşünüyorum. Açık konuşmakta fayda var, yanmış saçlarını toparlamak ve daha canlı, parlak hale getirebilmek oldukça yorucu olacak. Ama doğru ve etkili bir bakım sonrasında alacağın sonuçlar seni de saçlarınızı da eskisinden daha iyi hale getirecek, hiç şüphen olmasın.

Kesinlikle onarmalar hakkında bu yazımıza bakmalısın: Saç Problemleri ve Etkili Doğal Çözüm: Entele Bitkisi

2- Düzleştiriciden Yanan Saç Nasıl Anlaşılır?

Düzleştiriciden yanan saç nasıl anlaşılır

Sanırım artık az çok yanıklar hakkında bir bilgimiz var. Fakat üzülerek söylüyorum ki saçın yanma sebeplerinden birine de düzleştirici ekleniyor. Peki düzleştiriciden dolayı yanan bir saçı nasıl anlarız?

  • Aslında düzleştiriciden yanan saçı anlamak oldukça basittir tek kelimeyle anlatmak gerekirse saç uçları diyebiliriz. Eğer saçlarının ucunda kahvelenmeler varsa ve saç uçların normal bir görüntüden çok topak bir görüntüye sahipse işte saçların düzleştiriciden dolayı yanmış demektir. Peki ne yapılabilir de yanmış saçlarımızı düzeltebiliriz?

Düzleştiriciden Yanan Saça Ne İyi Gelir?

  • Boya yanıkları sonrasında neler yapman gerektiğini anlatmıştım. İşte boya yanıklarından sonra nasıl bir bakım izlemen gerekiyorsa aynısını burada da söylüyorum. Öncelikle banyo alışkanlığını kesinlikle değiştirmelisin. Çünkü banyo yaparken ısı üzerine ısı uygulaması saçın daha da yanmasına hatta artık kullanılamayacak hale gelmesine sebep olabilir ve şok etkisinde soğuk bir su da saçın güç dengesini mahvedecektir. Bu yüzden oldukça ılık bir su ile saçlarını yıkamalısın ve doğal ürünler kullanarak toparlanmasına yardım etmelisin ve saçlarını toplamaktan da kaçınmalısın.

Ayrıca tüm bu sorunlara iyi gelecek bir bitki ile tanışmanı istiyorum. Tamamen saça faydaları olan ve Hintli kadınların gözdesi  entele bitkisi… Eminim ki saça olan faydalarını duyunca çok şaşıracaksın. O halde lafı uzatmadan hemen anlatmaya başlıyorum.

Entele Bitkisi

Entele bitkisi

Entele bitkisi; mor renkli çiçekleri açan, bir metre uzunluğuna yakın bir bitkidir. Saçı onarmak konusunda oldukça başarılıdır. Aynı zamanda yağı da bulunmaktadır. Birçok hintli kadın saçlarının sırrının entele bitkisi olduğunu söyler ve farklı adları da bulunmaktadır; Bit otu, Papaz otu, Hazeran, Mevzek olmak üzere birçok ismi bulunmaktadır.

Evet entele bitkisinin ne olduğunu artık biliyorsun. O zaman saça ne gibi yararları varmış bunlara değinmeye ne dersin?

Entele Bitkisinin Saça Faydaları

1- Entele bitkisi ve entele yağı diğer yağlardan farklı olarak saçın diplerine de uygulanabilir. Ve böylelikle saçı derinlemesine besleyerek hızlı uzamasına yardım eder. Ve saçta oluşan yıpranmaları ilk denemede dahi giderir.

2- Saçlarda oluşan yanıkları onarır ve saçın kaybettiği parlaklığı geri kazandırır.

3- Saçlarda oluşan kırıkları giderir.

4- Saçın kaybettiği nemi geri kazandırır.

5- Saçlarda oluşan mat görüntüyü ortadan kaldırır ve daha canlı hale getirir.

6- Saçlardaki dökülmeleri tamamen yok eder.

7- Saçların yıpranmasını engeller.

8- Saçları yumuşatarak bebeksi bir dokunuş hissi verir.

9- Saçların gürleşmesini sağlar.

10- Saçlarda oluşan bit, pire gibi haşeraları öldürür.

Evet sende gördüğüne göre bir sürü yararı bulunan bir bitkiden bahsediyoruz. Özellikle de saç üzerinde bu kadar büyük etkilerinin bulunması tamamen bir mucize… Kesinlikle denemende fayda var. Fakat uyarmam gerekiyor ki doğru bir uygulama olmazsa faydadan çok zararı olabilir. O halde bir de entele bitkisinin zararlarına değinelim.

Ve entele bitkisi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsan şu yazımıza bir bakmalısın: Entele Bitkisi Nedir? Saça Faydaları Nelerdir?

Entele Bitkisinin Zararları

1- Entele bitkisi bitler üzerinde oldukça etkilidir. Bu yüzden içinde çok az da olsa bir miktar zehir içermektedir. İçerisinde ki zehir sayesinde bitlerin çabucak ölmesinde oldukça etkilidir. Ancak altını çizerek söylüyorum zehirli olması demek yararlı olmadığı anlamına kesinlikle gelmiyor. Her şeyin bir panzehri vardır öyle değil mi? İşte entele bitkisi de kendisinin panzehri olmayı oldukça başarıyor.

2- Entele bitkisi saça uygulanırken eldivenle uygulanmasında yarar var. Çünkü çok hızlı bir şekilde uzatma etkisi bulunduğundan parmak uçlarında dahi tüylerin uzamasına sebep olabilir.

İşte bunca faydası bulunan entele bitkisiyle sen de tanıştın. O halde sana tavsiyem entele bitkisinin bulunduğu bir şampuan kullanman olacak. Çünkü her ne kadar entele bitkisinin direk etkisi olsa da takviye olarak kullandığın şampuanını da, entele bitkisi bulunan doğal bir üründen seçmen senin için daha yararlı olacaktır ve saçlarının çabucak toparlanmasına da katkı sağlayacaktır. Eğer yanıklarından dolayı saçların uzamıyorsa buna da en büyük çözüm olacağına da hiç şüphen olmasın.

Saçların uzamıyorsa ya da yavaş uzuyorsa haydi sana özel yazımıza bir göz at: Saç Uzatma Yöntemleri [Entele Yağının Saça En Etkili 8 Faydası]

Evet güzel insan, hayatta hiçbir şey çözüme kavuşmayacak derece de imkansız değildir. Sadece bazı şeyler için ilk adımı atmak gerekir. Korkma ve hayatında denemeye değer şeyler olduğunun farkına var. O halde kendine iyi bakman dileklerimle…

Entele şampuan
                     Sipariş vermek için tıklayınız
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu